Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 13:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Hrubieszów: Odszedł wybitny strażak i piłkarz Huraganu Stefankowice

10 września zmarł Leszek Mizerski, emerytowany strażak, były piłkarz Huraganu Stefankowice, społecznik i znawca regionalnej kuchni. Przeżył zaledwie 63 lata.
Pogrzeb Leszka Mizerskiego odbył się 13 września.
Pogrzeb Leszka Mizerskiego odbył się 13 września.

Ten, kto znał Leszka Mizerskiego (1960 – 2023) wiedział, że był on wybitnym strażakiem, znakomitym piłkarzem i wyjątkowo aktywnym działaczem społecznym. Przez lata był nie tylko wybijającym się piłkarzem, napastnikiem i snajperem w jego ukochanym klubie "Huragan" Stefankowice. Zresztą był w tym klubie również trenerem, działaczem i sponsorem.

"Huragan" Stefankowice w latach 70-tych ubiegłego wieku został zgłoszony gry w klasie C w gminie Hrubieszów. Grał z drużynami z Nowosiółek, Janek, Gródka, Sławęcina, Dziekanowa, Czumowa, Teptiuków. Drużyna ta w niedługim okresie awansuje do klasy B, a następnie do klasy A regionu Hrubieszów – Tomaszów. W tej klasie występowały takie drużyny jak: Przewodów, Dołhobyczów, Ulhówek, Majdan Stary, Tomasovia II. Najwyższą wygraną w historii Huraganu było 12:1 z Tomasovią II. Leszek Mizerski strzelił w tym meczu aż 7 goli.

Pod koniec lat osiemdziesiątych następuje reorganizacja ligi, Huragan awansował do wojewódzkiej klasy B. W latach 1993 – 1996 Leszek Mizerski i Jan Gębala byli trenerami drużyny seniorów Huraganu Mizerski był także najdłużej reprezentującym ten klub zawodnikiem. W 1995 r. zespół seniorów zanotował znakomite występy w rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu okręgu zamojskiego. Po pokonaniu piłkarzy Granicy Lubycza Królewska, Tomasovii Tomaszów Lub., Olimpiakosu Tarnogród czy Włókniarza Frampol awansowali do finału, Tam pokonała ich trzecioligowa Łada Biłgoraj. Ale drugie miejsce w województwie zamojskim to wielki sukces w historii klubu ze Stefankowic. W końcówce lat 90-tych drużyna ta spadła do klasy A, a następnie do klasy B. Od sezonu 2005/2006 Huragan Stefankowice zmienił nazwę na Huragan Hrubieszów..

Leszek Mizerski był nie tylko zawodowym strażakiem. Działał także w OSP. Oprócz działalności przeciwpożarowej był także świetnym kucharzem. Niespełna 10 lat temu na łamach przedświątecznej Kroniki Tygodnia udzielił wywiadu o przygotowaniu różnych smakołyków na świąteczny stół.

Pogrzeb Leszka Mizerskiego odbył się 13 września. Pochowano go na cmentarzu parafialnym w Hrubieszowie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Niczego nie likwidować. Przynajmniej mają trochę ruchu, kiedy pospacerują po małpki.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 13:12Źródło komentarza: Zamość: Prawie "wjechała w drzwi sklepu". 62-latka miała ponad 2 promileAutor komentarza: ZTreść komentarza: Nie idźcie tą drogą. Idźcie do szkoły!Data dodania komentarza: 19.03.2026, 13:09Źródło komentarza: Wielkanoc 2026. Cena wciąż decyduje o tym, co kupujemy na świętaAutor komentarza: AaTreść komentarza: No ten co sepleni i jest słońcem Peru to raczej z Gdańska jest? I raczej nie mlaska za bardzoData dodania komentarza: 19.03.2026, 13:05Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: słomaTreść komentarza: Wyszedłeś z kościoła ?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:38Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: piją jak w RosjiTreść komentarza: Zlikwidować "małpki" bo stojąc w kolejce do kasy widać ,że co drugi emeryt ,emerytka kupują alkohol , a tak płaczą ,że im nie starcza na leki.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:33Źródło komentarza: Zamość: Prawie "wjechała w drzwi sklepu". 62-latka miała ponad 2 promileAutor komentarza: emigranciTreść komentarza: " tu jest Polska, tu jest Polska". ( hahaahaha) właśnie z waszego regionu najwięcej wyjechało do Niemiec, Holandii, Belgii itd.Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:30Źródło komentarza: Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!
Reklama
Reklama
Reklama