Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 12:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Gm. Tarnawatka: Trzy inwestycje na raz

W Tarnawatce urzędnicy doczekali się remontu budynku Urzędu Gminy, a mieszkańcy dwóch dróg w Paucznem i Podhuciu.
Gm. Tarnawatka: Trzy inwestycje na raz
Tak teraz wygląda nieutwardzona część drogi w Podhuciu.

Gmina realizuje trzy inwestycje. Za kwotę 614 tys. 938 zł pracownicy firmy TERMIX z Zamościa, która wygrała przetarg, wyremontują budynek urzędu gminy. 

 – Remont obejmie m.in. docieplenie ścian i stropodachu, wymianę okien i modernizację i remont instalacji grzewczej – wylicza wójt Piotr Pasieczny.

Już prawie gotowy jest 600-metrowy odcinek drogi łączącej Pauczne z Hutą Tarnawacką. Ten krótki odcinek jest dla mieszkańców Paucznego o tyle ważny, że stanowi skrót do szkoły, kościoła, tamtędy jedzie się m.in. w kierunku Rachań.

 – Długo o to prosiliśmy, ale wreszcie jest. Bardzo ładnie to drogowcy zrobili. Teraz kończą tylko pobocza, ale już w niedzielę jechaliśmy tamtędy do kościoła – cieszy się Halina Buczak, mieszkanka Paucznego.

Wkrótce drogowcy rozpoczną prace na drodze w Podhuciu, która przebiega przez całą tę miejscowość aż do skrzyżowania z drogą powiatową łączącą Tarnawatkę-Tartak z Wieprzowem. 

 – W większości droga ta jest utwardzona, ale część, która przebiega przez las, już nie, a korzysta z niej wielu kierowców, okoliczni rolnicy dojeżdżają nią do swoich pól. Dlatego jest bardzo potrzebna – tłumaczy wójt.

Drogę w Podhuciu wybuduje za ponad 1,5 mln zł Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Tomaszowa Lubelskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama