Przed jurorami zaprezentowało się 11 recytatorów, spośród których najlepiej wypadł Adrian Nieśpiał ze Szkoły Podstawowej w Józefowie. Drugie miejsce zajęła jego szkolna koleżanka Emilia Dura, a trzecie Karolina Smoluch z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Wyróżnienia otrzymały Michalina Słupska ze SP w Stanisławowie oraz Aleksandra Ostasz z SP w Józefowie.
Piosenki religijne śpiewało 6 zespołów i 7 solistów. W kategorii klas I-III podstawówek pierwszej nagrody nie było, a dwie równorzędne otrzymali Emilia Tabała z Tomaszowskiego Domu Kultury i zespół Promyczki ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim.
W grupie uczniów klas IV-VI wygrał Krystian Szarowolec z SP Józefów, a drugie miejsce przypadło zespołowi wokalnemu ze szkoły w Łukowej. W kategorii młodzieżowej najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Halusiak z TDK. Drugą nagrodę otrzymała Aleksandra Skrzypczuk z SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, a trzecią Gabriela Szpyra z KKD. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Pawłowska z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju oraz Natalia Maliborska z Tomaszowskiego Domu Kultury.
W kategorii zespołów wygrała natomiast grupa z TDk. Drugie miejsce zajął zespół Piccolo z SP w Aleksandrowie, a na wyróżnienia zasłużyli: zespół Nepryszki z SP w Majdanie Nepryskim oraz duet Vanessa Pawlak i Karolina Magdziak z ZSL w Biłgoraju.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.


![Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ] Uroczysta gala z okazji 30. rocznicy utworzenia Związku Gmin Lubelszczyzny [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-uroczysta-gala-z-okazji-30-rocznicy-utworzenia-zwiazku-gmin-lubelszczyzny-galeria-zdjec-1765968180-16.jpg)
![The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ] The Voice of Głowacki - IX Przesłuchania w Ciemno za nami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-the-voice-of-glowacki-ix-przesluchania-w-ciemno-za-nami-galeria-zdjec-1765968608-35.jpg)
![Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA] Przedstawiciele Lubelszczyzny w Radzie Rolnictwa przy Prezydencie RP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/17/sm-4x3-przedstawiciele-lubelszczyzny-w-radzie-rolnictwa-przy-prezydencie-rp-zdjecia-1765967904-14.jpg)




![Świętowali swoje 30-lecie. Związek Gmin Lubelszczyzny docenił doświadczonych samorządowców [ZDJĘCIA] Wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystej gali z okazji 30-lecia związku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-swietowali-swoje-30-lecie-zwiazek-gmin-lubelszczyzny-docenil-doswiadczonych-samorzadowcow-zdjecia-1765970090.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze