Robert znalazł się w gronie wielu osób ważnych dla kultury powiatu tomaszowskiego. O tytuł Człowieka Roku 2018 rywalizuje m.in. z Joanną Kowalczuk, dyrektor GOK w Suścu, Dariuszem Krechem, szefem Tomaszowskiego Domu Kultury, Karoliną Janik, dyrektor GOK w Bełżcu i Alicją Stojką, koordynatorką działań Dyskusyjnego Klubu Książki w Tomaszowie Lubelskim.
Nasz redakcyjny kolega, dziennikarz i regionalista pochodzący z Tyszowiec został doceniony za wkład w promocję swojej rodzinnej gminy, ale też opisywanie ludzkich historii i publikację wielu wartościowych książek poświęconych regionowi.
Robert Horbaczewski pochodzi z Tyszowiec, a mieszka w Lublinie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego w Tyszowcach i Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie specjalność dziennikarstwo. W zawodzie debiutował w 1997 r. na łamach miesięcznika "Magazyn Kresowy". Współpracował z telewizją RTL7. Obecnie jest dziennikarzem "Kroniki Tygodnia", dziennika "Rzeczpospolita", branżowego miesięcznika "Press" oraz e-dziennika "Presserwis".
Warto podkreślić, że niedawno Robert Horbaczewski otrzymał główną nagrodę w konkursie „Lokalne media dla Niepodległej" na najlepszą publikację poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości. Nagrodzony tekst Roberta Horbaczewskiego ukazał się w jednym z listopadowych wydań Kroniki Tygodnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.
W plebiscycie Kuriera Lubelskiego można go wspierać swoimi głosami do 11 lutego. SZCZEGÓŁY>>>> TUTAJ.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku w tym samym plebiscycie nominowany był także Bogdan Nowak z Kroniki Tygodnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze