VI Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej – Turniej Miast Partnerskich zorganizowany przez Diecezjalny Klub Sportowy Gaudium Zamość przeszedł do historii. Ale przechodząc, rozdał jego uczestnikom nieskończenie wiele radości, moc niezapomnianych wrażeń i sympatyczne upominki.
Piłkarskie zmagania pod patronatem honorowym J.E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka i Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka miały wyjątkową oprawę.
W czasie ceremonii rozpoczęcia odegrane i odśpiewane zostały hymny narodowe Polski i Ukrainy, a młodych piłkarzy, ich trenerów, rodziców oraz kibiców powitał biskup Mariusz Leszczyński, który przy okazji wykazał się umiejętnością... gry na harmonijce ustnej. Młodych graczy uhonorowali swoją obecnością m.in.: Dyrektor Generalny w Ministerstwie Sportu i Turystyki Alicja Omięcka, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński i oczywiście św. Mikołaj. Szczególnie serdecznie zostali powitani goście z Łucka, którzy pojawili się na turnieju już po raz kolejny.
Przyglądając się twarzom młodziutkich graczy w czasie hymnów, wyczytywało się z nich skupienie i powagę godną największych sportowych wydarzeń. Dla kogoś z zewnątrz być może to tylko jeden z turniejów mikołajkowych, ale dla zawodników miał on z pewnością rangę nie mniejszą od mistrzostw świata!
Wyniki:
2004 – 1. OSiR Biłgoraj, 2. MOSiR Lubaczów, 3. Orlik Przemyśl.
2005 – 1. Gaudium I Zamość, 2. Adrenalina Łuck, 3. Gaudoium II Zamość.
2006 – 1. Gaudium Zamość, 2. Adrenalina Łuck 3. Orlik Przemyśl.
2007 – 1. OSiR Biłgoraj, 2. Orlik Przemyśl, 3. MSPN Roztocze Szczebrzeszyn.
2008 – 1. Orlik Przemyśl, 2. Gaudium I Zamość, 3. Football Academy Zamość.
2009 – 1. Orlik Przemyśl, 2. Adrenalina Łuck, 3. Tomasovia.
Więcej o turnieju przeczytasz w wydaniu papierowym oraz e-wydaniu.



![Zamość: 53 hodowców i 670 sztuk gołębi w 40 rasach. Wystawa była udana [ZDJĘCIA] Zamość: 53 hodowców i 670 sztuk gołębi w 40 rasach. Wystawa była udana [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/05/sm-4x3-zamosc-53-hodowcow-i-670-sztuk-golebi-w-40-rasach-wystawa-byla-udana-zdjecia-1770276236-2.jpg)
![83. rocznica Bitwy pod Zaborecznem w gminie Krynice [ZDJĘCIA] 83. rocznica Bitwy pod Zaborecznem w gminie Krynice [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/04/sm-4x3-83-rocznica-bitwy-pod-zaborecznem-w-gminie-krynice-zdjecia-1770196242-76.jpg)












![Tomaszów Lubelski. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [02-02-2026] Nekrologi z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego [02-02-2026]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-26-01-2026-1770022717.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze