Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 18:44
Reklama

Zamość: Marszałek malowany - konkurs w MDK rozstrzygnięty

Oficjalne ogłoszenie wyników i otwarcie pokonkursowej wystawy dopiero w czwartek 27 września, ale już wiadomo, kto otrzyma nagrody, a kto wyróżnienia w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży – Zamość 2018”, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
Zamość: Marszałek malowany - konkurs w MDK rozstrzygnięty
Autor: Fot. Wikimedia Commons

Na konkurs zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski wpłynęło aż 457 prac z 47 placówek województwa lubelskiego.

W kategorii przedszkolaków pierwszą nagrodę jury przyznało 6-letniej Hannie Sękowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zamościu, a kolejne otrzymały Julia Kurdziel (PM nr 12 w Chełmie) i Nela Rapa z Dereźni Solskiej. Laureatki wyróżnień to Dorota Buła z Biszczy oraz Antonina Kurzępa z PM nr 12 w Zamościu

Wśród uczniów podstawówek wygrała Agata Zięba z Krężnicy Jarej, a poza tym nagrodzone zostały: Julia Szydło z Woskrzenic Dużych i Kinga Gąsior z Lublina. Laureatki wyróżnień to uczennice z Tarnawatki: Julia Woźnica oraz Natalia Dudek.

W kolejnej grupie wiekowej (gimnazja i szkoły średnie) pierwszą nagrodę otrzymała  Martyna Gontarz z Strachosławia. Drugą nagrodę jury przyznało Agacie Skurzak z Goraja, a trzecią Bartoszowi Skowyrze z zamojskiej SP nr 7. Wyróżnieni zostali zaś: Anna Dubaj z Grabowca i Łukasz Bucior z Tarnawatki.

W kategorii ośrodków kultury pierwsze miejsce przypadło Karolinie Kaczor, reprezentującej MDK Biłgoraj, drugie zajęła Julia Bodek z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, a trzecie Agata Budzyńska, wychowanka MDK Zamość. Laureaci wyróżnień to: Julia Zajmała(MDK Biłgoraj), Daniel Tchórz (Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy  w Zamościu), Katarzyna Remisz i Agnieszka Gruszkiewicz (obie z MDK Opole).

Wśród laureatów nagród specjalnych prezydenta Zamościa znalazł się m.in. Kacper Adamowicz z miejscowej SP nr 3. Nagrodę posła Sławomira Zawiślaka przyznano m.in. Oliwii Zub z SP nr 3 Zamość, Oliwii Myszkowiak z SP w Tarnogrodzie, Martynie Kaczor z SP nr 1 w Biłgoraju, Michalinie Kostek, Martynie Sołoducha i Lenie Bełżek (wszystkie z MDK Biłgoraj), Laurze Rapie z SP w Dereźni Solskiej, Jakubowi Buciorowi z Zespółu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, Franciszkowi Drozdowskiemu z SP nr 3 w Zamościu, Sylwii Popko z Dereźni Solskiej, Łucji Berlińskiej z zamojskiego Niepublicznego Przedszkole i Żłobka „Ziarenko”, Dawidowi Karpiukowi z PM nr 1 w Zamościu, Zofii Sołodzińskiej z SP w Kolonii Sitno. Nagrody posła Jarosława Sachajko otrzymuje m.in. Marta Mazurek z TOK. Nagrodę dyrektora Książnicy Zamojskiej Piotra Bartnika odbierze Nikola Dudek z MDK Biłgoraj. Zaś laureatką jednej z nagród Jerzego Tyburskiego, szefa BWA w Zamościu została Paula Margolt z ZSiP w Tarnawatce. Martyna Kniaziowska z biłgorajskiego MDK to laureatka nagrody dyrektora MDK Zamość.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama