Potok Górny: Kłusownik w potrzasku. Namierzyła go policja

  • 25.01.2018, 10:00
  • ak
Potok Górny: Kłusownik w potrzasku. Namierzyła go policja Fot. KPP Biłgoraj
Miał w domu dziczyznę i wnyki. Nie próbował się wykręcać, przyznał, że kłusował. teraz 57-latkowi z gm. Potok Górny grozi nawet kilka lat odsiadki.

Policjanci z posterunku w Potoku Górnym zatrzymali mężczyznę w środę (24 stycznia). Wcześniej ustalili, że 57-latek zastawiał w lesie wnyki. Wiedzieli też, że jakieś zwierzę wpadło w tę pułapkę.

Kiedy mundurowi przeszukali dom mieszkańca Potok Górny, znaleźli nielegalnie pozyskaną dziczyznę. 57-latek przyznał się do kłusownictwa. Powiedział, że wnyki zastawił dzień wcześniej z rana, a po upływie doby znalazł uwięzioną w nich sarnę. Mężczyzna wyraził skruchę i zgodził dobrowolnie poddać karze.

– Zgodnie z Prawem Łowieckim samo posiadanie, wytwarzanie czy wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa jest przestępstwem podlegającym grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast wchodzenie w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków, dołów, trucizn, samostrzałów czy też broni i amunicji innej niż myśliwska – stanowi przestępstwo podlegające karze do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe