Medisept wsparł DPS-y, m.in. w Zamościu i Majdanie Ruszowskim

  • 18.05.2020, 08:10
  • Materiał nadesłany
Medisept wsparł DPS-y, m.in. w Zamościu i Majdanie Ruszowskim
Medisept przekazał środki do profesjonalnej dezynfekcji i instrukcje postępowania w czasie trwania pandemii podmiotom najbardziej dotkniętym zakażeniem SARS-CoV-2 – domom pomocy społecznej. Wsparcie otrzymały DPS-y z województwa lubelskiego i pomorskiego. Planowana jest dalsza pomoc.

Zakażenie SARS-CoV-2 i dodatni wynik testu stwierdzający obecność koronawirusa wykryto u pensjonariuszek oraz personelu wielu domów pomocy społecznej w Polsce. Ośrodki te zostają poddane przymusowej kwarantannie i odizolowane od świata, często bez znaczącego wsparcia z zewnątrz, co wynika z braku środków oraz dostaw strategicznych produktów w obliczu pandemii.

Medisept zapewnił pomoc dwunastu z nich, przekazując darowizny – 214 litrów profesjonalnych środków medycznych do dezynfekcji rąk oraz 365 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni. Lubelska firma opracowała i przekazała także procedury postępowania oraz zalecane standardy higieny, które należy stosować, aby placówki mogły dalej bezpiecznie funkcjonować w dobie SARS-CoV-2. Z pomocy skorzystały DPS-y ze Świdnika, z Krzesimowa, Wygnanowic, Lublińca, Zamościa, Majdanu Ruszkowskiego, Kraśnika, Niedabyla, Żułowa, Konstantynowa, Starostwo Świdnik oraz Polanki Gdańsk.

Obecna sytuacja pokazuje, jak ważna jest współpraca lokalna, wzajemna pomoc oraz jednoczenie się w walce z SARS-CoV-2. Nad DPS-ami czuwamy od początku pandemii w Polsce, zdając sobie sprawę, że osoby przebywające na ich terenie są w grupie podwyższonego ryzyka. Z drugiej strony, gdy podjęliśmy inicjatywę rozmowy z władzami na temat okresowych zmian regulacji prawnych i zapewnienia dostaw surowców do produkcji, branża ochrony zdrowia stanęła za nami murem. Pomagajmy sobie nawzajem, jeśli mamy takie możliwości. Nie dajmy się wirusowi – mówi Przemysław Śnieżyński, prezes Medisept.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe