Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 lutego 2026 15:10
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Ciepły kąt na cztery łapy. Dołącz do niezwykłej zbiórki materiałów w Hrubieszowie

Zimno nie musi oznaczać cierpienia! W Hrubieszowie ruszyła wyjątkowa inicjatywa, która połączyła siły Hrubieszowskiego Domu Kultury (HDK), miejscowego Zakładu Karnego i mieszkańców miasta. Wolontariusze obrali sobie za cel ciepły i bezpieczny kąt dla bezdomnych psów i kotów w Hrubieszowie i nie tylko.
Ciepły kąt na cztery łapy. Dołącz do niezwykłej zbiórki materiałów w Hrubieszowie
Podczas porządków w garażu lub piwnicy można pozbyć się zbędnych, starych szafek, komód, płyt meblowych i wkrętów. – Zbieramy wszystko, co pomoże przetrwać zimę lokalnym czworonogom. Potrzebne są styropian, słoma, koce oraz inne materiały izolacyjne – wymienia koordynatorka akcji, Katarzyna Partyka.

To nie jest zwykła zbiórka – to prawdziwa linia produkcyjna dobra! Sztab akcji „Cztery łapy – jego serce – Hrubieszów” ulokował się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Stąd materiały trafią bezpośrednio do rąk osadzonych w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie. Pod fachowym okiem Jarosława Grafa osadzeni zamieniają stare meble i płyty w solidne, ocieplane budy i legowiska. Za całym przedsięwzięciem stoi wieloletnia miłośniczka zwierząt i koordynatorka akcji, Katarzyna Partyka.

Czytaj też: Tomaszów Lubelski: Pieski czekają na kochających i odpowiedzialnych właścicieli

Jak można pomóc? Podczas porządków w garażu lub piwnicy można pozbyć się zbędnych, starych szafek, komód, płyt meblowych oraz wkrętów.

– Zbieramy wszystko, co pomoże przetrwać zimę lokalnym czworonogom. Potrzebne są także styropian, słoma (najlepsza do bud!), koce oraz inne materiały izolacyjne – wymienia koordynatorka akcji, Katarzyna Partyka.

Dary można przynosić do Hrubieszowskiego Domu Kultury codziennie, w godzinach 8:00–18:00. Stąd transporty ruszą prosto do warsztatów w Zakładzie Karnym. Gotowe legowiska nie będą stać bezczynnie. Zostaną przekazane bezdomnym zwierzętom żyjącym na osiedlach. Otrzymają je również biedniejsze rodziny, których nie stać na zakup nowej budy – wszędzie tam, gdzie zwierzaki marzną na mrozie. Dystrybucja odbywa się w porozumieniu z przewodniczącymi osiedli i mieszkańcami.

– Jeżeli znasz zwierzę w potrzebie – a w Twojej okolicy żyje pies lub kot, który potrzebuje ciepłego schronienia, daj znać – zgłoszenia przyjmuje bezpośrednio koordynatorka akcji, Katarzyna Partyka.

Przeczytaj: Gm. Mircze: Głodzone, uwiązane, bez budy. Dramat 16 psów, właściciele odpowiedzą za znęcanie [ZDJECIA]

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: baranyTreść komentarza: On sam reklamuje komunę i wychwala.Data dodania komentarza: 20.02.2026, 10:38Źródło komentarza: Grzegorz Braun przyjedzie do Zamościa. Konfederacja Korony Polskiej zaprasza na spotkanieAutor komentarza: ZTreść komentarza: Tylko gdzie tych dzieci szukać? W kapuście?Data dodania komentarza: 20.02.2026, 10:27Źródło komentarza: Gmina Stary Zamość: Szkoła w Udryczach pozostanie, jeśli znajdą się dzieciAutor komentarza: Z LaszczowaTreść komentarza: Nauczyciel z chorym mózgiem i tępota dnia codziennego. Tyle o takim czlowieku mozna wywnioskować.Data dodania komentarza: 20.02.2026, 09:35Źródło komentarza: Grzegorz Braun przyjedzie do Zamościa. Konfederacja Korony Polskiej zaprasza na spotkanieAutor komentarza: Z Lublina Laura.Treść komentarza: Tylko takie typy patologi moga popierac tego czlowieka ktorym nie zależy o przyszłości naszego kraju. To jest czlowiek ktory chce zniszczyc dorobek naszego kraju w UE. Czlowiek nieobliczalny nawet jego rodzina jest przeciwko jego poglądów i nie chce miec z nim nic wspólnego.Data dodania komentarza: 20.02.2026, 09:28Źródło komentarza: Grzegorz Braun przyjedzie do Zamościa. Konfederacja Korony Polskiej zaprasza na spotkanieAutor komentarza: trzezwyTreść komentarza: kurcze to juz nawet pijanych mają na celowniku kierowcy, strach przechodzic przez przejscia będąc pod wpływemData dodania komentarza: 20.02.2026, 09:23Źródło komentarza: Wypadek na ul. Piłsudskiego w Zamościu. Potrącony na pasach 37-latek trafił do szpitalaAutor komentarza: Seba z ZamościaTreść komentarza: Do Brawo!Typie nikczemny z pod ciemnej gwiazdy bys sie wstydził takich ludzi popierac . Tego czlowieka mieszkancy Zamościa powinni wygwizdać i płynąc mu w żywe oczy . To czlowie ktory nie ma kultury za grosz. Putinowski bezszczelny donosiciel i szmugiel. Dlaczego rzad polski toleruje chamskie wybryki tego chorego czlowieka czlowieka .Data dodania komentarza: 20.02.2026, 00:14Źródło komentarza: Grzegorz Braun przyjedzie do Zamościa. Konfederacja Korony Polskiej zaprasza na spotkanie
Reklama
Reklama
Reklama