Wypożyczalnia mieści się przy ul. Rynek Sutki 15. Jest przeznaczona dla mieszkańców Hrubieszowa, którzy ukończyli 65. rok życia i są objęci usługami społecznymi realizowanymi w ramach projektu „Polityka Senioralna EFS+”.
Czytaj też: 36-latek z Werbkowic zatrzymany na gorącym uczynku! Wyszedł z płonącej stodoły z zapalniczką
Oferta nowo otwartej wypożyczalni jest szeroka – obejmuje różnorodne specjalistyczne urządzenia, które ułatwiają seniorom codzienne życie. Wśród dostępnego sprzętu znajdują się m.in.: łóżka rehabilitacyjne medyczne, materace i poduszki przeciwodleżynowe, stoliki przyłóżkowe, amony z podparciem pod łokcie, chodziki (czterokołowe i trójkołowe) oraz balkoniki, wózki inwalidzkie i wózki prysznicowe, krzesła prysznicowe i wanny pneumatyczne, przenośne koncentratory tlenu, rowerki rehabilitacyjne do ćwiczeń rąk i nóg, kule łokciowe i laski teleskopowe, podnośniki transportowo-kąpielowe, a także materace masujące.
Aby skorzystać z bezpłatnego sprzętu, należy okazać zaświadczenie o objęciu usługami społecznymi w ramach projektu „Polityka Senioralna EFS+”. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. 3 Maja 15 lub telefonicznie pod nr tel. 84 696 55 60.
Wypożyczalnia powstała dzięki realizacji projektu „Polityka Senioralna EFS+”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Lubelskiego. To kolejny krok w kierunku budowania bardziej wspierającego środowiska dla seniorów w Hrubieszowie.
Przeczytaj: Na festynie w Hulczu bawią się już od ćwierć wieku. Kto wystąpi w tym roku?

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)




![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM] To miała być kolejna udana noc dla grupy włamywaczy. Jednak pewność siebie zgubiła ich zaledwie półtorej godziny po ostatnim skoku.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769712381.jpg)




![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze