Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 lipca 2026 08:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Gmina Hrubieszów: Zaniedbanego psa odebrano właścicielowi, a on może trafić za kraty

50-latkowi z Husynnego (gmina Hrubieszów) odebrano młodego psa rasy york. Prawie 4-letnie zwierzę było wyjątkowo zaniedbane. A właścicielowi, który dopuścił się zaniedbań, za to przestępstwo grozi nawet do 3 lat więzienia.
Gmina Hrubieszów: Zaniedbanego psa odebrano właścicielowi, a on może trafić za kraty
Sierść yorka była brudna i pozlepiana. Ponadto zwierzę nie zostało poddane obowiązkowym szczepieniom.

O zaniedbanym psie pod Hrubieszowem powiadomiła tamtejszą policje pracownicą stowarzyszenia na rzecz pomocy zwierzętom z Zamościa.

Czytaj też: Hrubieszów: 11-latek zaatakowany przez psy. 4 owczarki niemieckie pogryzły dziecko

Sierść miał brudną, pozlepianą i skołtunioną

23 maja razem z policjantami pojechała pod wskazany adres do Husynnego (gmina Hrubieszów). Na miejscu potwierdziły się obawy dotyczące zaniedbań i stanu zdrowia zwierzęcia. Rasowy york był w stanie wyraźnego zaniedbania. Sierść miał brudną, pozlepianą i skołtunioną na całym ciele. Pies ważył 7 kg, a gdy go ostrzyżono, york był o 1 kg lżejszy. Tyle ważyła jego brudna i zmierzwiona sierść.

– Właściciel psa przetrzymywał go w nienależytych warunkach. Zwierzę znajdowało się w stanie wyraźnego zaniedbania. Jego sierść była brudna i pozlepiana. Ponadto zwierzę nie zostało poddane obowiązkowym szczepieniom. W związku z tym pies został odebrany właścicielowi. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji zwierzę uzyskało bezpieczne schronienie i niezbędną opiekę weterynaryjną – poinformowała nas nadkom. Elżbieta Błaziak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Właściciel psa może trafić do więzienia

York już trafił do ośrodka adopcyjnego dla psów. A 50-letni, były już właściciel tego psa powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego postępowania. Za znęcanie się na zwierzęciem ustawa o ich ochronie przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Hrubieszów: Wychudzony pies w makabrycznych warunkach. Straż ochrony zwierząt była w szoku

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mecenaska 29.05.2024 10:14
Szanowny Panie, człowiek jest zazwyczaj kowalem swojego losu, a wielu bezdomnych wybiera właśnie taki styl życia, chociażby przez alkoholizm. Natomiast zwierzę jest zależne człowieka, zwłaszcza pies. Nie ma obowiązku trzymania psa, a skoro już się go ma to należy dbać. Ten piesek był w okropnym stanie i ktoś, kto Go doprowadził do takiego stanu powinien odpowiedzieć prawnie. Wszystko w temacie.

Mecenas 28.05.2024 21:41
No tak zwierzęta są wazniejsze od ludzi!Pewnie nie mozna sìę znęcać ale teraz to juz dom wariatów Co z bezdomnymi ludzmi ?Czy rzadzący powinni iść tez za kraty?

John 23.03.2025 08:15
Weź ty się puknij w łeb z ł a m a s i e

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Asystent Pasławskiej ZSL-PSL Ariel SZ. okazał się zwyrolem zboczeńcem rozPOwszechniał brutalną POrnografię dziecięcą Data dodania komentarza: 3.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody. Wody Polskie zaostrzają kontrole i nakładają rekordowe kary Autor komentarza: Praworządność Treść komentarza: Trzask zwolnił 2 vice prezydentki, dyrekcje szpitala, rady nadzorcze, razem POnad 30 osób to ewidentnie zorganizowana grupa przestępcza i żadnego aresztowania to jawne zamiatanie POd dywan NEO Żurka uśmiechnięta POlska dla swoich. 20 fałszywych aktów zgonu 33 fałszywych faktur i cisza Data dodania komentarza: 3.07.2026, 11:52 Źródło komentarza: Od lipca ważna zmiana dla pacjentów. Rusza e-recepta dzielona Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Jeden wielki KIT liczenia GUS żenua Data dodania komentarza: 3.07.2026, 11:41 Źródło komentarza: Policzyli Polskę na nowo. Wiemy, ilu ludzi naprawdę tu mieszka Autor komentarza: Moje zdanie . Treść komentarza: Gnida patologio oszustow na niespotykana skale stałeś sie kiedy rządził PiSuar i teraz Ci tego cholernie brakuje ! Nie doczekanie blaznie mafijnej szajki w dalszym ciagu pastwić sie na kazdym kroku a pozniej jak Twoi koledzy oszusci uciekli jak szczury za granice unikając odpowiedzialności . Nie macie zadnego honoru i wstydu . Won bo śmierdzą brudne rece ! Data dodania komentarza: 3.07.2026, 11:32 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody. Wody Polskie zaostrzają kontrole i nakładają rekordowe kary Autor komentarza: awd Treść komentarza: Polacy to jeden wielki problem. Zwłaszcza ich głupota. Data dodania komentarza: 3.07.2026, 10:39 Źródło komentarza: Na ulicę runęła ściana synagogi w Łaszczowie! Gmina ma pilny problem i kosztowny dylemat [ZDJĘCIA] Autor komentarza: 7 nie kombinuj Treść komentarza: Gonić, kontrolować, bo wyrosło nam pokolenie 40- latków cwaniaków, złodziei i kombinatorów, wystarczy spojrzeć na tych z PISu to każdy coś ma za paznokciami. Data dodania komentarza: 3.07.2026, 10:38 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody. Wody Polskie zaostrzają kontrole i nakładają rekordowe kary
Reklama
Reklama
Reklama