Trzeszczany: Wójt skazany na rok odsiadki

  • 25.01.2022, 06:00
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Wójt skazany na rok odsiadki Wójt gminy Trzeszczany usłyszał drugi wyrok. Tym razem skazujący.
Wyrok skazujący wójta gm. Trzeszczany zapadł w ubiegłym tygodniu przed Sądem Rejonowym w Hrubieszowie. Stanisław Cz. został uznany za winnego przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy, dzięki czemu dwaj stażyści otrzymali nienależne im wynagrodzenia. Stanisław Cz. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Zasądzono mu również 2 tys. zł grzywny. Dwaj stażyści za wyłudzenie wynagrodzeń zostali skazani na 8 miesięcy prac społecznych.

Wyrok przed Sądem Rejonowym w Hrubieszowie zapadł 19 stycznia. Sąd uznał, że wójt Stanisław Cz. jako funkcjonariusz publiczny przekroczył swoje uprawnienia i poświadczył nieprawdę w dokumentach stażystów. To umożliwiło im osiągnięcie korzyści majątkowych. Ryszard B. i Ireneusz K. otrzymali po 12,5 tys. zł (brutto) wynagrodzenia. Obydwaj podczas stażu finansowanego z unijnej dotacji mieli instalować kolektory słoneczne i projektować instalacje fotowoltaiczne. A w rzeczywistości za unijną kasę wykonywali prace porządkowe w Urzędzie Gminy i kosili trawę wokół urzędu.

W 2017 r. Ryszard B. i Ireneusz K. z gminy Trzeszczany wzięli udział w szkoleniu monterów kolektorów słonecznych w Hrubieszowie. Po zakończeniu szkolenia obydwaj zawarli umowy w sprawie odbycia stażu. Jego organizatorem była spółka Semius, pracodawcą był Urząd Gminy w Trzeszczanach (reprezentowany przez wójta Stanisława Cz.). Według umowy staż miał odbyć się pomiędzy marcem a sierpniem 2017 r. Stażysta otrzymywał co miesiąc po 2130 zł (brutto) wynagrodzenia razem z ubezpieczeniem. Podstawą do wypłaty była poświadczona przez pracodawcę lista obecności.

Po zakończeniu półrocznego stażu opiekun obydwu stażystów, wójt Stanisław Cz. wystawił im zaświadczenie. Ze sprawozdania sporządzonego przez wójta wynikało, że Ryszard B. i Ireneusz K. podczas stażu zajmowali się montażem systemów fotowoltaicznych na dachach i na gruncie. Mieli także zajmować się projektowaniem instalacji i opracowaniem dokumentacji. Co więcej, sporządzono też opinię potwierdzającą realizację programu stażu.

Cały artykuł na ten temat dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tyle razy
Tyle razy 06.02.2022, 08:28
Józek Kuropatwa był z opaską na oczach i winny , ale niewinny stare SBeckie układy tzw pseudo wolnych sądów, dalej komuna wygrywa i ma obrońców co miesiąc Musolfa, Bartkowiaka i innych psudo obrońców wolności.
Tomasz
Tomasz 31.01.2022, 14:28
Prawda się obroniła ha ha ha frazerka nie komentuje bo ???
Ministrant od Michałowej
Ministrant od Michałowej 27.01.2022, 23:25
Widać, że kurs komputerowy dla klubu plotyn się przydał. Piszcie bo to takie katolickie i polskie a w niedzielę w pierwszej ławce i koniecznie do komunii świętej HA HA HA
xxx
xxx 28.01.2022, 08:38
Z tą pierwszą ławką to trafiłeś ministrancie(chyba wójta)jak kulą w płot, co jak co i kto jak kto ale wiadomo kto zawsze siedzi w pierwszej ławce w kościele, kto pcha się na ambonę albo kto na samym końcu idzie do komunii żeby wszyscy widzieli,,idę patrzcie i podziwiajcie,,hipokryzja,zakłamanie a na drugi dzień debata komu dziś i w jaki sposób uprzykrzyć życie. Pozdrawiam
Katolik
Katolik 31.01.2022, 18:56
To była ironia do kościoła chodzę na wesela i pogrzeby. A ostatnio tylko na pogrzeby. Na Covid ostatnio zarząd cmentarza się tak dorobił ze wstyd ze kupy gruzu leżą na starym a administracja kościoła na zadbanych grobach przy kaplicy dopiedala sie do opłat. Widać ciśnienie jest na miejsce. Dlaczego zarząd cmentarza nie sprząta kup syfu a wysyła zawiadomienie o likwidacji grobu na najlepszych grobowcach? Psychologicznie wydedukowali pewnie to. Materialne spojrzenie na nwm ?
Świętoszek
Świętoszek 27.01.2022, 21:11
Wpadł wójt jak śliwka w kompot. Nawet ten policjancik w radzie gminy nie wyciągnie Stacha z opałów. Igrał igrał aż się wójt doigrał. A taki pswny siebie był jak ludzi sądami straszył, to mu sędzia śrubę przykręcił i ma tereaz za swoje w zawiasach
Ohz
Ohz 28.01.2022, 18:54
Przewodniczący żenada...
ZŁOMO
ZŁOMO 31.01.2022, 06:11
Przewodniczący klubu radnych.wc. To się zgadza żenada.
Ratlerek
Ratlerek 27.01.2022, 20:59
Hieny już się cieszą tylko aby na uczcie u Pani P znowu jadła nie zabrakło jak podczas Sylwestra 2021 bo kogoś mogą pożreć w zamian.Słuchy chodzą że już się żrą między sobą.
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 27.01.2022, 12:05
Teraz trzeszczany beda mialy wojta, wszedzie zrobi im szosę tylko najgorzej ze poza gmine nie wyjadą gdyz nie da sie. Di chorego z hrubieszowa trzeba bedzie smiglowcem doleciec
Picia barania
Picia barania 27.01.2022, 18:32
Mieszkańcu zazdrościsz widać nie wiele możesz głowa to klecisz głupoty domopochodne własnej roboty.
Tygi
Tygi 26.01.2022, 16:25
Kończ waść wstydu oszczędź!
Pytanie
Pytanie 26.01.2022, 10:08
Czy to nie komunistyczna sędzia przewodzi naszemu sądowi, a co miesiąc tej komuny bronią Musolf i Bartkowiak.
Pe
Pe 26.01.2022, 07:40
Wstyd dla Gminy,wchodzi to na ambonę i czyta swoje wywody,które są takie jak sam autor. Wszechobecna rzonka krytykuje wszystkich wokoło a on wdziewa ubiór św. Mikołaja co za paranoja.W porozumieniu z PRG przynoszą wstyd ...
Yyyy eeeee yyyyy
Yyyy eeeee yyyyy 25.03.2022, 11:47
Przynajmniej nie ma problemu z czytaniem przygotowanego tekstu, czego akurat nie można powiedzieć o np radnym, WC.
DziwnyTyp
DziwnyTyp 25.01.2022, 21:37
Zawieście tego człowieka w pełnieniu obowiązków wójta
Eutanazja
Eutanazja 27.01.2022, 18:33
Sam się zawieś
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.01.2022, 20:31
Pytanie brzmi czy mieszkańcy tej gminy przejrzeli w końcu na oczy z kim mają do czynienia i kogo sobie wybrali ?! Sprawy w sądzie zakładane mieszkańcom swojej gminy, sprawy karne w których wójt był oskarżony, sprawy w sądzie pracy z pracownikami. Pytam czy tak ma wyglądać nasza gmina, czy po to wybieramy władze tej gminy?!
Der
Der 27.01.2022, 18:34
Przyjżelim i wywalim w manduuuu...
chłopek roztropek
chłopek roztropek 27.01.2022, 18:49
I łotoo chodzi przeci mówim
Olo
Olo 25.01.2022, 21:19
Ty na powiat popatrz 😉😁
I uważaj za kierownicą 😉
Obserwator!
Obserwator! 25.01.2022, 15:31
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Panie Stanisławie prawdopodobnie Sędzia się pomylił, nie wziął pod uwagę faktu że zrobił to pan dla dobra społeczeństwa. A tak na poważnie to jest to kolejne popełnione przestępstwo. Nie wytrzymał Pan okresu próby, z poprzedniego wyroku. Prawdopodobnie obecny i poprzedni wyrok wzajemnie się uzupełniają. Moim zdaniem sąd apelacyjny powinien mieć to na uwadze i podjąć właściwe decyzje. Bowiem chciałbym by wobec prawa "wszyscy byli równi"
Wypełnić  nimi  więzienia  i zmienić  kadrę
Wypełnić nimi więzienia i zmienić kadrę 26.01.2022, 15:40
hahaha recydywista administracyjny jakiś.
M
M 25.01.2022, 16:20
Tylko co na to teraz ten, co za Św. Stanisława poręczył???
?
? 25.01.2022, 15:25
Jednak przysłowia są mądrością narodu. "Kto sieje wiatr ten zbiera burze".
?
? 25.01.2022, 16:26
To wszystko dla "Naszej Małej Ojczyzny Gminy Trzeszczany."
Nhgtg
Nhgtg 25.01.2022, 17:58
No!
Pipka
Pipka 25.01.2022, 14:48
A taka agitacja szła po kolędzie, żeby głosować na Stasia,a tu masz...
Miejscowość
Miejscowość 25.01.2022, 13:03
Jak Aga to skomentuje? Zapewne prawda wyszła na jaw...
Spolecznik
Spolecznik 25.01.2022, 10:10
Brawo Parol i jego dziennikarstwo śledcze. A jak już będzie węszył to niech zapyta przyjaciół czy będzie ta apteka całodobowa czy nie. Oczywiście dla dobra mieszkańców.
Hswoi
Hswoi 25.01.2022, 22:48
Dobrze,że pisze i informuje od węszenia są psy
Panel
Panel 25.01.2022, 10:05
Wystarczy mieć odanych przyjaciół z gówna można rozpocząć burzę.
M
M 25.01.2022, 11:53
Naprawdę z "g...s"? Może zaśpiewajmy razem "Polacy nic się nie stało" ???
M.
M. 25.01.2022, 10:31
To przyjaciele go wydali? Judasze...
Wolne sądy
Wolne sądy 25.01.2022, 09:13
Z Kuropatwa za śmietnisko, kopalnie piasku i wiele innych przekrętów bryluje jako przewodniczący powiatu, pośmiewisko sędziów SBeków.
Jan
Jan 25.01.2022, 08:30
Nareszcie kara dosięgła Pana wójta,a był przekonany że może robić wszystko bezkarnie, to i tak mało.
Wieśniak
Wieśniak 25.01.2022, 10:07
Przyjdzie kryska i na waszego Matyska lub Matyskową.
Jan
Jan 25.01.2022, 10:59
Właśnie przyszła-,
IQ170
IQ170 25.01.2022, 08:02
Po co te zawiasy? Jak kara to kara. Dobrze wiedział co zrobił. To nie wypadek samochodowy.

Pozostałe