Gm. Horodło: Mniejszy ruch, to większy porządek

  • 23.11.2021, 06:50
  • Mariusz Parol
Gm. Horodło: Mniejszy ruch, to większy porządek Fot. Google Maps Przy dojeździe do "Zosina" wyrzucano śmieci, załatwiano potrzeby fizjologiczne, pozostawiono wybebeszone z części samochodowych wraki.
Na razie w okolicach przejścia granicznego w Zosinie jest czysto.

Przed epidemią COVID-19 gmina Horodło miała duży problem z utrzymaniem porządku w okolicach przejścia granicznego W Zosinie. Teraz jest czysto. Ale czy dalej tak będzie, kiedy skończy się epidemia? Samorząd ma nadzieję, że tak. Liczy, że sytuację poprawi rozbudowa drogi dojazdowej z Hrubieszowa.

W styczniu ub. roku pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" o brudzie i śmierdzących "niespodziankach" w okolicy przejścia granicznego w Zosinie. Sanepid nakładał kary na gminę Horodło, a firma administrująca toaletami podniosła ceny za obsługę przewoźnych toalet. Wójt Krzysztof Bożek interweniował u władz wojewódzkich i administratora przejścia granicznego w Zosinie.

– Nikt jednak nie widział problemu, Tłumaczono, że skoro w gminie jest brudno, to wójt odpowiada za sprzątanie. Mieszkańcy płacili więc za to dwa razy: raz za sprzątanie, a potem za wywóz śmieci i zagospodarowanie odpadów komunalnych – tłumaczy wójt.

Cały artykuł na ten temat dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Jasne  chyba
Jasne chyba 25.11.2021, 19:05
Bo jaką armią Polska dysponuje niby ? Na bazie Abramsów , Panter i pocisków z Izraela hahaha. Jak to sie ma bo balistycznej broni którą dysponuje Rosja? Jak to sie ma do dronów bezzałogowych kierowanych nwm z Florydy. Myslicie ze przestarzałym dziadostwem od niemca co płakał jak sprzedawał czy z USA jesteście mocarstwem hahahah. Ułańska fantazja. Zacznijcie inwestować we własną broń i we własny przemysł zbrojeniowy a nie jak na Caracalach pod stołem kase brac za kontrakty. bo z torbani polecicie w razie konfliktu na GB. Nawet flotą żadną Polska nie dysponuje pewnie po za złomem z PRL. Jak widze naszą jednostkę to dalej wożą sie z BRDM 2 a to juz w muzełum powinno stac . BRDM to odesłali na lepsze jednostki, chociaż też to dziadostwo było. Tak ciężko opracować jakiś transporter opancerzony że trzeba to kupowac. Czy chodzi o same zakupy? Także nie fikajcie jak macie BRDM zardzewiałe po PRl , bo nafikacie jak II RP!!!!!!!!!!!!!!1
Poborowy
Poborowy 25.11.2021, 18:47
No i teraz Apel do rządzących !!!!!!!!!!!!! Macie armie na poziomie II RP co sobą znikomą siłę bojową przedstawia. Działacie jak Ułani z mordą i ułańską fantazją w obliczu ponownego porozumienia Niemiec z Rosją na tle gazociągu. I myslicie ze sami przeciwko Czechom co tam NIemcy mają 90% wpływów , Austria to wiadomo, nawet w stanach lewactwo władze przejęło, myslicie ze Orban przyjdzie z pomocą jak sowiecki walec ruszy ze wschodu ? Spiedolicie jak w 39 i od nowa Polska ludowa . Bedziecie płakać z Angli przeciwko tym co czuli sie zdradzeni i porzuceni jako żołnierze czy mieszkańcy Wołynia. To taka rada Jak sie kraj z wszystkimi innymi krajami poróżnił to niech sprawy międzynarodowe załatwia przy pomocy instytucji międzynarodowych, a na tym poziomie niech udaje głupka, jak do teraz niemcy co ssie rozbrajali mając armie USA u siebie. Myślicie że USA was obroni hahaha znowu podzielą Europe na strefy wpływów. Piepszona elita co nie mysli. Pomyślcie o szarych mieszkańcach, o Lwowie co waleczniejszy był w 1920 niż Wawa, O wymordowanych województwach przez UPA zanim zaczniecie działać jako hipokryci dbając o swoją du..pe w Wawie hahaha bo w powstaniu ucierpieliście hahaha A co za dekiel to wywołał ????????? Takżę pomyślcie zanim sie wyrwiecie z pomocą bo jak coś nie tak to spiedalam z krają przed rządem i sobie sami walczcie !!!!!!!
Narodowe żale
Narodowe żale 25.11.2021, 18:24
Niech cokolwiek Polska zacznie działać jak Rosja napadnie teraz na Ukrainę. To przestane to traktować jako mój kraj. Wpiedajają sie w takie sprawy ze chcą być bardziej Unijni niż sama unia. Społeczeństwo ponosi koszty tego a oni chcą pokazać niezależność i nwm II ebaną RP co I z kraju ucieknie i krytyką zbombarduje tych co pozostali w kraju. Zastanówcie sie qurfa zanim staniecie w obronie banderowskiego majdanu jako reprezentanci kraju bo w tym kraju po za wawką rozbujaną na fali okrągłostołowej co przejmowaliście gazety i majątek są Wołyniacy co piedolą taką pro ukrainską polityke. Żaden z tych co ukradli księżyc jak w filmach grali za PRL nie miał żle. Nawet nie mają pojęcia o co chodzi z Wołyniem jak stali na pro banderowskim majdanie. Teraz niech odkręcają Historie Ukrainy i przedstawią ich jako kolaborantów i zbrodniarzy wojennych . Tyle w temacie jak sie ktoś co nie zna historii wpiedala w polityke widząc tylko jedną grupe ludzi. Poległych w chorej prowokowanej przez zachód akcji Wisła. Dlaczego książki innego nurtu jak Obłęd 44 nie są promowane a nawet ciężko to w bibliotece znależć. Dlaczego IPN prowadzi narracje historyczną na dyktando rządów, do tego stopnia ze mord w Wierzchowinach przez NSZ przypisali UPA ze nawet TVP chyba sie ośmieszyło. Wy mocni jesteście tylko o Katyniu a nie wspominacie dziwnej historii jak komunistyczni bulbowcy chcsieli przejmowac władze po 45 na wschodzie. A ostatnio widze wpisy że ci Bulbowcy to było AK tylko wam w utwierdzeniu tego przeszkadzają akta i pamiętniki. Nie twóżcie historii na nowo Opiszcie jak gazeta Solidarność przeszedła w prywatne ręce z nwm co tam wcześniej było przed okrągłym stołem https://www.polityka.pl/tygodn… A teraz sprzedawczyki jak Bolek udają represjonowanych a film z Szechterem Michałkiem to widac że zmontowany bo jak by Michałk Szechter znalazł sie na prawdziwej ścieżce zdrowia na MO czy SW to by skończył jak ofiary Stefana co PIS ze Szwecji sciąga i nie może od tylu lat. Mosad jak chciał sie rozliczyć to w Argentynie znależli. A tu żydek żydka nie moze osądzić hahahah
Ebać banderowskie majdany niech Lwów oddadzą, żeby Polska była Polską
Ebać banderowskie majdany niech Lwów oddadzą, żeby Polska była Polską 23.11.2021, 18:40
Mniejszy ruch to większy podatek z akcyzy i problemy finansowe Ukrainy z przemysłu tytoniowego hahahah. I za co obroni kraj bez języka własnego zachodnie granice swoje ? Niech powołają bandę siekierników jak za II RP hahaha. I niech teraz Polska cokolwiek im pomoże. Wołyniakom nie pomogła a wspomaga UPA

Pozostałe