Werbkowice: Za miesiąc referendum (TYLKO W GAZECIE)

  • 12.05.2021, 08:18
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Za miesiąc referendum (TYLKO W GAZECIE)
Referendum w gminie Werbkowice zostanie przeprowadzone w czerwcu. Pod uwagę brane są dwie daty – 13 lub 20 czerwca. Który to będzie termin, komisarz wyborczy w Zamościu ustali najpóźniej do końca maja.

Od października ub. roku 22-osobowa grupa inicjatywna domaga się odwołania wójta gm. Werbkowice Agnieszki Skubis-Rafalskiej. Inicjatorzy referendum zarzucają wójtowi miedzy innymi: wzrost podatków i opłat lokalnych, brak pomocy rolnikom poszkodowanym przez klęski żywiołowe, zamknięcie oddziału przedszkolnego przy szkole w Sahryniu i zamiar likwidacji tamtejszej szkoły, a także złe zarządzanie urzędem gminy, konflikt z byłym sekretarzem i zwolnienie go z pracy. Inicjatorzy referendum wymieniają także destabilizację pracy urzędu, braki kadrowe w gminie, nieterminowe załatwianie spraw i niegospodarność.

Wójt Skubis-Rafalska uważa, że wszystkie te zarzuty są bezzasadne.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Głosujcie
Głosujcie 04.06.2021, 06:33
Za śmietniskiem w Werbkowicach.
ZSL
ZSL 06.06.2021, 04:56
Już teren wykupuje i śmiecie zakopie.
Wwww
Wwww 24.05.2021, 21:25
Najgorszy wójt w historii Polski.
Najgorsze
Najgorsze 02.06.2021, 11:03
Wwww w historii Polski.
Referendum
Referendum 20.05.2021, 06:18
Za referendum,w starostwie powołują odwołują, by powołać, wszyscy odwołują, a śmieci z przekrętu leżą i śmierdzą. Odwołajcie śmietnisko w Strzyżowie.
 ZDEGUSTOWANY
ZDEGUSTOWANY 24.05.2021, 18:37
bo to wszystko co udaje że służy społeczeństwu to są śmieci, mYSLĄ TYLKO JAK TO ZAROBIĆ ZEBY SIE NIE NAROBIĆ A TEN CO RYRA TO nfz MY WYLICZA ILE ZARABIAŁ I JAKA OPERACJE MYU ZROBIĆ HAHAH. cHORY SYSTEM POSTPERELOWSKICH PAJACYKÓW. dORWALI SIE DO ETATÓW ZA PRL I TERAZ JAKO SAMORZĄDOWCY TWORZĄ COŚ. TRZEBA 10 LECI ZEBY TE STARE UKŁADY KOMUNISTYCZNYCH URZEDNIKÓW I ICH DZIECI NASTĘPCÓW, OSŁABŁY !!
mama
mama 14.05.2021, 21:40
Ludzie, tylko idźcie i zagłosujcie!!! Dostaliście szansę! Niech to się wreszcie skończy! NIech zostawi nas w spokoju i da nam i naszym dzieciom normalnie żyć! Niech się wyniesie na drugi koniec Polski, bo my nie chcemy nawet na nią tutaj patrzeć!!!!
ZSL
ZSL 18.05.2021, 07:16
Tęczowa koniczyna w szaleństwie powołują odwołują, aby powołać i odwołać powołując w starostwie, tego chcecie + śmietnisko gratis i stołki, układy, złodziejstwa, opaski na oczach,SB Sądy winny niewinny i przekręty mafijno rodzinne, hulaj dusza komusza, znamy to od 1946 do dziś, sami swoi układowcy..
Traymam kciuki
Traymam kciuki 14.05.2021, 10:27
Wreszcie w Werbkowicach będzie śmietnisko na skalę UE tęczowy ZSL w prezencie z samolotu załatwi hahaha.
Za
Za 14.05.2021, 10:34
Śmieci w Strzyżowie nikt nikogo nie odwołuje to jaja zgniłe PSL i referendum nie robi, a SB Bożek nadzorował i SB sądy wyrokują.
Urna
Urna 13.05.2021, 19:05
Trzymam kciuki aby w referendum pani wójtowa odeszła, bo jak słyszę mierny pożytek z niej dla gminy. Lud nadaje władzę i odbiera, szacunku dla ludu niech uczą się inne samorządy tak przy okazji ku przestrodze na przykładzie Werbkowic. Gdzie wy wytrzasnęliście taką wójtową?
Kilka wiosek dalej
Kilka wiosek dalej 13.05.2021, 16:35
Powodzenia Werbkowice, my będziemy następni!
Helga WW
Helga WW 13.05.2021, 09:01
A tak się cieszyła i śmiała się, że nie będzie Referendum! Oj Agnieszko- co się odwlecze... ciągle możesz jeszcze sama odejść. Zatrudnienie wice wójta nic tu nie pomoże. I czy w ogóle poważne jest zastudnianie kolejnej osoby za takie duże pieniądze, żeby pomagała robić ten cały bałagan? Rado Gminy gdzie jesteś????
cyrk
cyrk 13.05.2021, 09:06
Radni bezradni ?
Ucieszona
Ucieszona 13.05.2021, 08:56
trzymam kciuki :) i mam nadzieję, że tym razem ja i cała rodzina pójdziemy do urny i powiemy stanowcze TAK dla odwołania, bo to co się dzieję przechodzi już ludzkie pojęcie :/
Rodzic
Rodzic 13.05.2021, 08:55
Super! Może w takim razie zdążymy zanim ta kobieta zrobi zamieszanie ze szkołą i przedszkolem!
Parodia
Parodia 13.05.2021, 07:03
ZSL już Hrubieszów zniszczył, Strzyżów zaśmiecił. teraz kolej zgnoić Werbkowice komunistyczną bratnią pomocą.Kasy nie będzie, a sługusy wykończą, nie dajcie się wrobić w tęczową koniczynę.
Szymon
Szymon 13.05.2021, 18:01
Przecież "marsjanom", oj przepraszam protestantom chodzi tylko o koryto.
Posadki w powiatku juz się kończą, wiadomo referendum, zarząd komisaryczny, bajzel słynny na całą Polską, to trzeba się ewakuować szczbel niżej, a nuż się uda? I wszysko zostanie we włanej rodzince?
Sąsiadka
Sąsiadka 15.05.2021, 19:51
Brak argumentów dlatego powołujecie się na koryta. No niestety popatrzcie kula w płot!!!! TYLE ZŁEGO TA... "kobieta" wyrządziła. Wystarczy. Już zdaje się wystarczająco się "nachapala" z tego koryta. Ale spokojnie Pisory dadzą jej kolejne korytko - tylko aby jak najdalej od Werbkowic. Bo wojtowanie to spier.... Po całości i to przez duże SSSSSSS
Porażka ASR... Porażka
Sąsiad
Sąsiad 17.05.2021, 01:01
A konkretnie to czego się nachapała?
Krzych
Krzych 13.05.2021, 08:57
Werbkowice to niszczy stale Agnieszka Skubs-Rafalska, nikt więcej! WIęc nie wmawiaj ludziom durnot o koniczynkach, bo to jest parodia!
Krzysiek
Krzysiek 12.05.2021, 12:16
Brudzicie i mściciel PSL w całym atelier mrejonie nie mogą pogodzić się z przegrana i smiecieniem i maceniem co wpływa negatywnie na wszystkich obywateli oraz waszą walkę o sprawiedliwe sądy co wszystko negatywnie wpływa na wasze zachowanie w naszym rejonie trochę s,acunku i pod,anowa ja drugiej osoby
Marian
Marian 12.05.2021, 10:13
Może skończy się w końcu ta szopka z tą kobietą... Szkoda ze tak długo to wszystko trwało i jeszcze więcej konfliktów przez nią powstało. Mam nadzieję że ludzie nie zapomnieli hej "zasług" i otrzyma piękną laurkę pi referendum... Niech już idzie gdzie indziej pracy szukać specjalista od wszystkiego i od niczego!
Szymek
Szymek 12.05.2021, 15:25
A chcesz aby zaczęła się szopka z "marsjanami" jak w powiecie hrubieszowskim?

Zielone ludziki to przecież zorganizowana grupa, najdelikatniej mówiąc "sitwa".

To rodzinka i jej otoczenie walczy o nowe stołeczki, Hrubieszów się już kończy, to skok na Werbkowice warto zrobić, a nuż się uda ?
Fcuk
Fcuk 13.05.2021, 09:22
PSL i PSL....jprdl. Czy nie rozumiesz, że ASR to jest baaaardzo zły człowiek? Soko! Niech przyjdzie ktoś i z Pisu, ale człowiek! A nie ktoś tak skrajnie nieodpowiedni jak ona!!!!!!!!!
Olo
Olo 12.05.2021, 08:54
W końcu.!!! Ciekawe czy po referendum i nowych wyborach tak się "rozchoruje" , ze pół roku będzie na zwolnieniu? Pamietajcie ona jest dumna, że nalezy do PiS...podkreśla to na każdym kroku więc pilnujcie tego referendum.

Pozostałe