Horodło: Gorzelnia nie w tym roku (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.03.2021, 07:06
  • Mariusz Parol
Horodło: Gorzelnia nie w tym roku (TYLKO W GAZECIE)
Ponad rok temu zlikwidowano cukrownię w Strzyżowie. Niemiecki koncern Sűdzucker sprzedał majątek cukrowni firmie AWW spod Kalisza, która zapowiadała uruchomienie tam gorzelni.

Firma AWW specjalizuje się w produkcji alkoholu etylowego oraz bioetanolu na rynki chemiczne, spożywcze i farmaceutyczne. W Wielkopolsce prowadzi gorzelnie i zakłady przetwórcze. Przetwarza w nich głównie zboża, kukurydzę i groch. W Strzyżowie zamierza współpracować z rolnikami w zakresie dostaw płodów rolnych. 

 – Jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji pod rozpoczęcie realizacji planów inwestycyjnych w Strzyżowie, a także rozruchu i działalności skupowej przedsiębiorstwa. Na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić, kiedy dokładnie zostanie uruchomiona działalność w Strzyżowie – usłyszeliśmy w Biurze Grupy AWW w Niedźwiadach k. Kalisza.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe