Hrubieszów: Trzy pomysły na ZEC (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.03.2021, 07:00
  • par
Hrubieszów: Trzy pomysły na ZEC (TYLKO W GAZECIE) W modernizację sieci ciepłowniczej trzeba zainwestować co najmniej 5 mln zł.
Połączenie Zakładu Energetyki Cieplnej z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zlecenie usług ciepłowniczych firmie zewnętrznej lub przekształcenie ciepłowni w spółkę prawa handlowego. To pomysły audytora na uzdrowienie kondycji ZEC w Hrubieszowie.

ZEC w Hrubieszowie od trzech lat jest na minusie. Z największymi problemami ciepłownicy borykali się latem. Ciepłownia pozbawiona dochodów za sprzedaż energii cieplnej ratowała się pożyczkami z miejskiego budżetu. ZEC zwracał pożyczki, gdy zaczynały spływać pieniądze za sprzedaną energię cieplną. Ale ciepłownicy mają coraz większe problemy. Dlatego władze miejskie Hrubieszowa zdecydowały się na przeprowadzenie zewnętrznego audytu w miejskiej firmie ciepłowniczej.

– Na razie audyt określił sytuację w ZEC i nakreślił ogólnie kierunki zmian – mówi wiceburmistrz Paweł Wojciechowski. – Ale zrobimy jeszcze jedną analizę. Dotyczy symulacji skutków przyłączenia Zakładu Energetyki Cieplnej do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elas
elas 10.03.2021, 15:53
patrzę i oczom nie wierze, modrzewie przy urzędzie wychlasatne przy samej ........, ile lat musi tki modrzew rosnąć?
hru
hru 10.03.2021, 16:46
a sobieski nie przeszkadza
wróbelki ćwierkają
wróbelki ćwierkają 09.03.2021, 14:00
jeszcze jedną analizę? czyżby pierwsza nie była taka, jaka miała wyjść?
hgg
hgg 09.03.2021, 17:26
robimy az do momentu że będzie taka jaka jest potrzebna
mieszkaniec bloku
mieszkaniec bloku 08.03.2021, 22:36
Nie rozumiem jednej kwestii, jak mogą się borykać z problemami finansowymi w lecie skoro zaliczkę na pokrycie kosztów C.O mieszkańcy spółdzielni opłacają przez cały rok?
spóldzielca
spóldzielca 09.03.2021, 17:31
im cieplejsza zima tym mniejsza nadpłata i zwroty, a może rada zmusi PGKiM by odczyty wodomierzy były w mieszkaniach a nie na bloku, znikna wowczas dopłaty za róznice w odczytach, bo tak sie składa że suma odczytów z mieszkań jest zawsze mniejsza jak odczyt na bloku i sa spore dopłaty, mieszkańcy sa rąbani rowno po kieszeni
rwa
rwa 09.03.2021, 13:36
porownajcie zatrudnienie w ZEC w urzedzie i jednostkach podległych 20 lat temu i teraz, odpowiedż jest prosta
Realista
Realista 08.03.2021, 22:35
Naiwnie urzędasy myślą, ze jak sprzedadzą zec komuś to będzie taniej. Żaden prywaciarz nie bedzie dokladał do ciepla - dowali taką cenę, że mieszkańcy bedą płakali i miasto będzie musiało doplacać do czynszów dużo, dużo więcej. A wtedy urzędasy już nie bedą narzekać na doplaty do zec tylko beda zdziwieni, że trzeba zapłacić 2-3 razy więcej w dopłatach do czynszów. Taka to już polityka ludzi oderwanych od rzeczywistości .
murzyn
murzyn 04.03.2021, 23:15
Podwyżka wisi w powietrzu i tak co roku .Nadmiar urzędników kosztuje sporo i tak od lat a reform niema w spółkach miejskich .Tylko sami swoi za biurkiem a koszty rosną .
Gorycz
Gorycz 04.03.2021, 18:03
Może powiedzieć mu ktoś dlaczego jutrzejszy cyrk odwołany w Powiecie?
Minio
Minio 04.03.2021, 14:05
Oczywiście połowę powinno się zwolnić urzędników ale oczywiście tego nie zrobią bo tam sama mafia rodzinna
kol
kol 04.03.2021, 11:28
poszedłbym dalej, w strukture PGKiM nalezy także właczyc MSD jako zakład tak jak wodociagi, wysypsko itd
kemal
kemal 04.03.2021, 10:25
Jakie decyzje podejmują obecni radni miejscy? Część jest już od kilku kadencji? Czy złożyli jakieś zapytania? Jakie działania podjęła Pani Przewodnicząca A. N. ? Mam wrażenie, że wielu radnych nie interesuje zbytnio ten temat. Część radnych mieszka w blokach podpiętych pod ZEC - czy ten temat ich obchodzi? Co z członkami różnych rad przy Burmistrz Hrubieszowa, szczególnie radą kobiet? Radni osiedlowi też milczą. Jak dostaniemy po kieszeni, to dopiero będzie lament i zrzucanie winy na okoliczności. Taki mamy klimat?
Mirecki starosta
Mirecki starosta 05.03.2021, 06:04
A to taka rada kobiet istnieje?
Co robi?
Jakie ma osiągnięcia?
nmm
nmm 04.03.2021, 17:19
jak to nie wiecie jaką
IQ
IQ 04.03.2021, 09:52
Problemy są od wielu lat. Co zrobiły władze? Pandemia pokazuje, że spokojnie 1/2 urzędników można zwolnić. Oni niczego nie produkują ale tego nie zrobi się bo to wyborcy. Musimy ich utrzymywać? Kabaret.

Pozostałe