Hrubieszów: Starosta odpowiada na pytania radnej o sprzątaczki

  • Wczoraj, 07:18
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Starosta odpowiada na pytania radnej o sprzątaczki
Na ostatniej sesji rady powiatu radna Danuta Muzyczka zapytała starostę o sześć sprzątaczek zatrudnionych w starostwie. Z odpowiedzi starosty Anety Karpiuk wynika, że sprzątaczki zatrudniła jej poprzedniczka Maryla Symczuk.

Jakie były powody zatrudnienie aż 6 sprzątaczek w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy? – zapytała 10 sierpnia radna Muzyczka.

Na sesji starosta Aneta Karpiuk nie była w stanie odpowiedzieć na to pytanie, zobowiązała się odpowiedzieć na piśmie. 

Co się w nim znalazło? Jakich argumentów użyła starosta? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ponownie
Ponownie Wczoraj, 22:11
Zadaję pytanie: kiedy ta trójca zdrajców zostanie wyrzucona z PiS??? Ile jeszcze będziemy patrzeć na tych degeneratów, którzy kpią z uczciwych ludzi??? HAŃBA
Pisior
Pisior Wczoraj, 23:17
PIS przez nich traci, czy Wierchuszka tego nie wie, panie Sasin w Panu nadzieja, oczyść pan hrubieszowski PIS z chwastów
A
A Dzisiaj, 06:05
Słowo dawali i co?
iool
iool Wczoraj, 15:51
to już wiekszych problemow powiat i miasto nie ma, szkoda naszych pieniędzy na takie dziiałania
DR
DR Wczoraj, 18:12
Pooglądaj sesję to dowiesz się, że były inne pytania i tematy. Pani Danusiu dziękuję za pytania. Mogliśmy wysłuchać odpowiedzi?
Skunks
Skunks Wczoraj, 18:52
No niekoniecznie usłyszeliśmy na sesji odpowiedzi od pani starosty. Było eeeee, uuuuu, yyyyy......i tak szczerze mówiąc to dzięki temu, że pani radna Muzyczka poprosiła o odpowiedzi na piśmie, wybawiła tym samym panią starostę od tych bardzo trudnych (jak dla niej) odpowiedzi. Oj zapędziła ją pani radna Muzyczka w tzw."kozi róg", dlatego teraz próbuje odegrać się na pani radnej.
ee,uu,yy
ee,uu,yy Dzisiaj, 08:12
to oficjalna odpowiedź, nieoficjalna na papierku spychologjia ja, to nie ja.
E
E Wczoraj, 15:00
Zarządzanie konfliktem czy zarządzanie powiatem?
Michał Miścior na starostę!
Wystarczy
Wystarczy Dzisiaj, 06:08
Błaznów w krótkich spodenkach, a drogę pod próg ma już wybudowaną więc po co.
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak Wczoraj, 17:14
Tak jest Michał Miścior na Starostę, i to szybko.:) Hrubieszow czeka
Olaboga
Olaboga Wczoraj, 15:53
I Marek burmistrz na vice
Jql
Jql Wczoraj, 19:08
Marek burmistrz jaki jest taki jest ale nikogo nie zatrzepia
Fan Danusi
Fan Danusi Wczoraj, 13:48


!!! Danuta Muzyczka na starostę!!!
Jesteś ZA łapka w górę :-)
zawiedziony
zawiedziony Wczoraj, 22:23
Ciekawe co sobie pomyśli radna,która złożyła mandat?
Za M
Za M Wczoraj, 21:01
Przepraszam. Miała być łapka w górę, kliknęło się w dół. Jak najbardziej "za"!
Rewers
Rewers Wczoraj, 15:28
Dziwne. I kto ją poprze? Ci co ją odwołali z funkcji wiceprzewodniczącej? A honor? Nie popieram,a ludzie czapkami zarzucą.
Popieram
Popieram Wczoraj, 13:55
I całkowicie się zgadzam, ale droga z Hrubieszowa do Werbkowic jest dobra więc po co.
Kic Kic kicaj
Kic Kic kicaj Wczoraj, 13:26
Danusia jesteśmy z Tobą! Niech ten człowiek posłucha siebie co mówi na sesjach, chyba za często nie chodziło się na lekcję języka polskiego w szkole...
Skunks
Skunks Wczoraj, 13:04
Ciekawe kto jej pisał te odpowiedzi, bo na sesji ani be, ani me ani kukuryku? Pewnie ten mądry bezpłatny doradca, co całymi dniami okupuje jej gabinet?
Kic Kic kicaj
Kic Kic kicaj Wczoraj, 13:37
Hmmm😁
Wszystkie 6
Wszystkie 6 Wczoraj, 12:33
Zatrudniła Pani Maryla, Kuropatwa żadnej coś tu śmierdzi.
Ale
Ale Wczoraj, 12:37
Przekręt stołkowy na najwyższym szczeblu mopa.
Kot
Kot Wczoraj, 11:38
A te wyjazdy służbowe? I wynagrodzenie starosty od wirusa? Dlaczego tych odpowiedzi nie ma w gazecie? Darmowy doradca doradził, żeby napisać tylko te co wygodne? Wujek dobra darmowa rada...
Kic Kic kicaj
Kic Kic kicaj Wczoraj, 13:31
Oj tam oj tam, odpowiadamy na wygodne pytania tylko. Po co się pogrążać?
Marcin
Marcin Wczoraj, 11:11
Skoro za pośrednictwem KT można składać wnioski , to proszę o informację na jakim etapie jest postępowanie odszkodowawcze za zniszczone drogi podczas budowy obwodnicy i co dalej z ich naprawą ? Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.
Majówka
Majówka Wczoraj, 10:50
Od wszystkie sprawy urzędowe będziemy zalatwiali na łamach Kroniki? Do starosty ciężko sie ostatnio dostać. Bezpłatny doradca, nieustannie doradza. To destabilizuje prace urzedu!
Nie.jestem.robotem
Nie.jestem.robotem Wczoraj, 10:32
A dlaczego p. Starosta przesłała do KT odpowiedzi tylko na wybrane pytania? A nie na wszystkie? Czyli te mniej wygodne?? Co znaczy ta wybiorczosc?
CZas
CZas Wczoraj, 09:55
Napisać o nowych ogniskach Covid w szpitalu i który starosta za to odpowiada chyba 5 bo u 4 cisza, jak widać ilość sprzątaczek jest ważniejsza od ilości nowych ognisk,do czego służą namioty, że wirus przechodzi na szpital i zamykane są oddziały.
Noris
Noris Wczoraj, 11:02
Odpowiada za to starosta nr 3. Moze sie boi wirusa i siedzi w domu?
A
A Wczoraj, 12:27
1, 2 i 4 mają wolne od odpowiedzi, milczenie jest złotem i ?
Do 6
Do 6 Wczoraj, 08:43
Sprzątaczek potrzeba 6 starostów, by miały co robić, a jeszcze 2 brakuje.
Takie życie
Takie życie Wczoraj, 08:19
Do gazety przysłała odpowiedzi na pytania, które zadała pani radna Muzyczka? No nie ! A czy ona jako rzekomo prawniczka po tomaszowskiej sorbonie, umie czytać przepisy, z których wynika, że odpowiedzi udziela się bezpośrednio zainteresowanu oraz treść odpowiedzi umieszcza się na stronie BIP Starostwa. Zapytam zatem, czy teraz my mieszkańcy mamy szukać odpowiedzi po gazetach oraz za jakie pieniądze opłaciła pani zamieszczenie tych odpowiedzi w prasie? Jesżeli za swoje, to nic mi do tego, jeżeli natomiast za pieniądze publiczne, to mam nadzieję, że radni panią za to rozliczą. Powierzony pani przez nieodpowiedzialną grupę osób urząd Starostwa nie jest pani prywatnym folwarkiem i nie wszystko pani może, a to że w nieuprawniony sposób korzysta pani z dobrodziejstw, jakie niesie sprawowanie przez panią funkcji starosty jest zauważane przez radnych, mieszkańców i pracowników. I bardzo dobrze, że ludzie zwracają uwagę na nieprawidłowości i je wytykają. Pani sama nie była lepsza krytykując zachowania swojej poprzedniczki i członków zarządu. A teraz co, krytyka za bardzo boli? Trochę przyzwoitości, może jakieś resztki jeszcze zostały, bo to jak się pani zachowuje to wstyd dla calego naszego powiatu.
PSLowiec
PSLowiec Wczoraj, 10:18
Odpowiedzi są na stronie Starostwa, więc proszę nie wprowadzać w błąd. Inną sprawą jest konieczność zmiany w zarządzie. Pilna potrzeba.
Takie życie
Takie życie Wczoraj, 11:07
Oczywiście, że są na stronie starostwa, ale zadajmy sobie pytanie po co zatem pani starosta przesłała odpowiedzi do gazety KT?
Ktoś zwrócił uwagę, że przesłała tylko te, w których chciała poniżyć i ośmieszyć panią radną Muzyczkę zarzucając pani radnej złe sformułowania, czy też błędy językowe. To ja w takim razie podam tylko parę błędów stosowanych przez panią starostę nagminnie:
1) mylenie wpf (wieloletniego planu finansowego) z PDF. Jak tłumaczy pani w piśmie, że każdy radny powinien znać skróty instytucji a sama nie zna pani co oznacza skrót podstawowego dokumentu, na którym opiera się cały budżet;
2)Jeszcze się nie zdarzyło aby poprawnie powiedziała pani datę lub termin. Zawsze mówi pani rok dwutysìęczny dwudziesty, dwutysięczny dziewiętnasty itd.,co bardzo razi, gdyż poprawnie powinna pani mówić: dwa tysiące dwudziesty, dwa tysiące dziewiętnasty itd.))
3) Nie potrafi pani poprawnie podać kwot w milionach mówiąc cztery milonów zł, a powinno być cztery miliony, i na odwrót, gdyż tam gdzie końcówka powinna być milionów, to u pani jest miliony ( 7 miliony).
To nie są zwykłe przejęzyczenia, lecz brak podstawowej wiedzy ze szkoły podstawowej. Jeżeli się chce komuś błedy wytykać to samemu trzeba być nieskazitelnym. Chciała pani zglebić radną Muzyczkę? a zglebiła się pani sama i glebi na każdej sesji.
O co tu chodzi?
O co tu chodzi? Wczoraj, 11:26
A najlepsze jest to, że na sesji zapytana blednie o fundacje a nie fundusz po przerwie odpowiedziala, ze wniosek został złożony :D to ja sie pytam gdzie ten wniosek został zlozony??? Pani starosta twierdzi, ze do fundacji.. no tak powiedziała na sesji! A teraz mowi, ze nie ma fundacji? To dlaczego powiedziala, ze zlozony? Nic nie rozumiem teraz? Czuję sie wprowadzona w błąd!
Kukuryku
Kukuryku Wczoraj, 21:48
Co tam blednie, ona cały czas blada, bo bladego pojęcia o niczym nie ma.
Cristal WRC
Cristal WRC Wczoraj, 11:33
Wygląda to tak jak próba upokorzenia Naszej Pani Danusi.
PiR
PiR Wczoraj, 08:42
Dlaczego PSL nie chce wziąć odpowiedzialności za powiat skoro ma największą liczbę radnych? Dziwna sytuacja tym niemniej zależąca jedynie od radnych. Czy naprawdę na coś takiego umówiliście się z z nimi przed zawarciem koalicji? Czy nie widzicie że obrywacie rykoszetem za tą sytuację? Odwagi Panie i Panowie.
DS
DS Wczoraj, 09:55
Jestem za zmianą.
Skunks
Skunks Wczoraj, 09:36
O czym ty piszesz? Z tego co widać to PSL nie ma nic do powiedzenia. Ludzie skarżą się do Jóźka, a reakcji zero. Podkulili ogony i szczekają jak im nowa starosta każe dać głos.
bo nie tak miało być
bo nie tak miało być Wczoraj, 11:24
No nie tylko do Pana Józka.
Ludź
Ludź Wczoraj, 11:43
PSLowiec pisze, że chcą pilnej zmiany. To pytam kto ją wybrał, nie PSL?
PSLowiec
PSLowiec Wczoraj, 11:49
Ale nie tak miało być. Popytaj ludzi.
Inne
Inne Wczoraj, 13:34
Ustalenia w Prehoryłem były no i wici ruzmici Józika wyrok się uprawomocni i d..a blada, wypad ze stołka.
Ludź
Ludź Wczoraj, 12:17
A jak miało być?Jeżeli na starostę wybiera się osobę, która nic, dosłownie nic nie wie o pracy w samorządzie, do tego jeszcze z wybujałym ego i ogromnymi aspiracjami, to teraz nie dziwcie się, że pomiata wszystkimi, no i jeszcze ten doradca, taki sam jak ona. Porażka radni z PSL.
Tęsknisz
Tęsknisz Wczoraj, 09:03
Za śmietniskiami czy złodziejskimi kopalniami piasku
Jakoś
Jakoś Wczoraj, 07:30
Dziwne miasto. Teraz gdy tyle zakażeń imprezy masowe w tym mieście i to instytucji podlegających pod urzędy. Dziwne to jak i wiele innych rzeczy

Pozostałe