Hrubieszów: Kiedy był radnym, pomówił sekretarza (TYLKO W GAZECIE)

  • 12.08.2020, 13:21
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Kiedy był radnym, pomówił sekretarza  (TYLKO W GAZECIE) Paweł Wojciechowski, obecny wiceburmistrz Hrubieszowa, pozwał byłego radnego o pomówienie.
Obecny wiceburmistrz wygrał sądowy proces z byłym radnym.

Wiceburmistrz Paweł Wojciechowski był wtedy sekretarzem miasta Hrubieszowa, a Andrzej Serafin radnym Rady Miejskiej. Podczas ostrej wymiany zdań na sesji radny zarzucił sekretarzowi, że przez jego zaniedbania miasto straciło 1,4 mln zł dofinansowania. Wojciechowski uznał, że to pomówienie i wniósł do sądu prywatny akt oskarżenia.

Jakim dokładnie orzeczeniem zakończył się proces? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie dla T.O.
Nie dla T.O. 17.08.2020, 16:30
Uwaga! Powiat mają. Werbkowice rozrabiane (sesja 14.08), Trzeszczany próba oczernienia wójta. Miasto - na miasto się szykują.
Ródy
Ródy 16.08.2020, 15:10
Widzę że do głosu doszedł konfident z urzędu - Rudy.a oczywiście jak to bywa "z wiedzą na poziomie szkółki niedzielnej, zaocznie pierwszej klasy podstawówki" obrońca powiatu, przeciwnik dróg nie powiatowych, bo przecież tylko takie są , basenów, bo wietylko o tych szpitalnych, bo innych nie widział.
Bo
Bo 17.08.2020, 06:53
takie są standardy Józikowych przy***sów,a głupcem łatwiej sterować, na mądrego głos trzeba zasłużyć.
A ja wiem że
A ja wiem że 16.08.2020, 17:41
Większość tych mundrych w Starostwie robiło studia ZAOCZNIE, czyli nie widząc ni książki, ni skryptów, ni profesora.
nie lubię anki
nie lubię anki 16.08.2020, 13:36
Właśnie a co radnym powiatowym nie zależy na basenie?. Wyskakiwać z kasy.
Rudy
Rudy 15.08.2020, 22:01
Panie ciekawski co chcesz wiedzieć
Ciekawski
Ciekawski 16.08.2020, 06:09
Marta pisze że nowe kompromitacje,kto ,może coś więcej..
Marta
Marta 15.08.2020, 19:09
Kolejna kompromitacja. Gratki.
Ciekawski
Ciekawski 15.08.2020, 19:27
Może jaśniej, coś więcej.
PanPan
PanPan 15.08.2020, 16:28
Do radnych powiatowych (niektórych).
Nigdy ale to przenigdy jak stoicie nie zapinajcie marynarki na wszystkie guziki. Na jeden się zapina. Kiedy siadacie możecie rozpiąć.

Nie noście także ciasnych marynarek, ani zbyt luźnych. Co jest z tą waszą rozmiarówką?
Rudy
Rudy 15.08.2020, 12:40
Piszecie o basenie pomyślcie dlaczego żadna gmina nie chce dać kasy na basen pami Symczuk też nie dała ani złotówki to dlaczego miała by dać Pani starosta Karpiuk. Niech dają ci co to popierają i wspirają. Zobadcie ile to kosztuje a to dopiero początek. Jak nie ma kasy na jego dokończenie to kto go utrzyma. Chyba ci co najbardziej sie cieszą z tego poronionego pomysłu. A co do dróg drogi w mieście to nie są chyba powiatowe tylko miejskie. Natomiast jak powiat robi drogi swoje to miasto sie doklada nie sądze. Wiec nikt łaski nie robi. A co na pensje dla swoich proszę zobaczyc ile osob pracuje w urzedzie miasta i za czyje podatki nie za wasze. Nie przeszkadza wam to. Ludzie z miasta piwinni interesować sie tym co dzieje sie w miescie a nie w powiecie. Powiat da sobie rade natomiast miasto już nie. A co do Pana Serafina co was to obchodzi kogo powiat awansuje na stanowiska wy zobadcie kogo pani burmustrz zatrudniła w MZD na kierownika drogi pana Kędzierę fotografa żeby zdjecia robił bo na drogach raczej się nie zna i jest ok. To jest dopiero poraszka.
Radny
Radny 21.08.2020, 11:14
Rudy od Pani Marty to się odwal chłopino. Przeszkadza ci że w mieście wszystko chodzi jak w zegarku i chciałbyś destabilizacji? Niedoczekanie. Skoro tacy jesteście mądrzy to oficjalnie wystąpcie przeciwko Pani Marcie a nie po kontach obgadujecie a w oczy tiu tiu tiu.
Wiemy co kombinujecie ale nic z tego bo mieszkańcy Hrubieszowa są mądrzy. No Michałek skoro taki odważny jesteś to mów prosto w oczy a nie obgadujesz po kontach.
Przez
Przez 16.08.2020, 07:44
Taki tok myślenia mamy ewidentny przykład zacofania ,rudo- zielonych ZSL-PSL od wielu 10cio leci jesteśmy najgorszym powiatem w Polsce i UE. Ze względów infrastrukturalnych, brak basenu,zalewu,jakości dróg nie przypadkiem trafił do nas na zesłanie na 1 mies. pokerzysta, a my na zesłaniu żyjemy latami, bo władze się kłócą.Dlaczego powiat nie przekaże wszystkie drogi w obrębie miasta , burmistrzowi i spokój, a nie wiecznie szantaż i rozgrywki polityczne,a subwencje na te drogi bierze.Poroniony pomysł basenu tzn setki miast to dawno zrobiło dla ludzi.Co do pensji i podatków ludzie w mieście nie płacą podatków ???. Pisownia wspirają,Zobadcie x 2 ,poraszka , w powiecie internet na czerwono wężykiem błędów nie podkreśla, na której klasie podstawówka się skończyła, że nie wiesz jak poprawić błąd.Poproś kogoś by ci napisał , bo to jest dopiero ,,poraszka''.
O!
O! 15.08.2020, 16:03
Rudy, to co napisałeś w tym komentarzu to prawdziwa porażka przez "ż" a nie przez "sz". Przeczytaj sobie najpierw informację na temat stanu dróg powiatowych zamieszczoną na stronach Starostwa. Znajdziesz tam nie tylko kilometraż dróg powiatowych w poszczególnych gminach, ale też nazwy ulic oraz kiedy i z jakich środków finansowych drogi te były remontowane. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem i nie pisać durnot.
Niestety przeciętny mieszkaniec Hrubieszowa nie wie, że najwięcej na terenie miasta jest dróg powiatowych. Te w najgorszym stanie to napewno powiatówki. Od lat aby wykonać na nich remonty Starostwo wymuszało partycypację w kosztach (fifty-fifty). Inaczej nie było szans na porządny remont tylko coroczne łatanie przez PZD największych dziur. W ościennych gminach było tak samo, ale czy rzeczywiście tak być musi ? Dlaczego miasto i gminy muszą remontować coś, co nie jest ich własnością. To tak jakbyś remontował dom Kowalskiemu a Kowalski w tym czasie poleciał sobie z rodziną na Majorkę, bo zaoszczędził w ten sposób kasę. Według ciebie to O.K?
PZd
PZd 15.08.2020, 13:14
Mówiłem że po Pani Symczuk zacznie się atak na Panią Burmistrz? Mówiłem i pisałem. Ach jacy oni wszyscy łasi na te stołki. Szok!
PZd
PZd 15.08.2020, 13:12
To zależy od Rady Powiatu a nie od Starosty. Starosta Symczuk a tym bardziej Wicestarosta Sołtysiak chętnie by wsparli inwestycję, lecz napotkali się na opór radnych.
Niektóre drogi na terenie miasta są powiatu.
Rudy idź już do domu.
Podatnik
Podatnik 13.08.2020, 16:41
Dlaczego powiat zawsze wyciaga rękę po pieniądze od miasta na drogi powiatowe, a miejskie nie sa przez nich finasowane? Chyba ma swój budżet . A nasze podatki ida tez do powiatu. Ewenement w skali Polski.
Lewak
Lewak 13.08.2020, 19:52
Powiat to powinien dać co najmniej 1 mln na basen by pomóc miastu.
Podatnik
Podatnik 14.08.2020, 17:12
powiat sam powinien wybudować takie baseny, a nie liczyć na gminy czy Hrubieszów, ale co oni kiedykolwiek coś zrobili i zrobią dla wszystkich mieszkańców!?
yu
yu 15.08.2020, 00:49
powiat kiedys miał wybudować zalew w Turkowicach
Android
Android 13.08.2020, 17:26
O to to, Gminy też muszą się dokładać.Dlaczego?
O!
O! 14.08.2020, 18:13
Za to, że gminy i miasto dokładają się po 50 procent do remontów dróg powiatowych można poszaleć w powiecie za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze z realizacją swoich wyborczych obiecanek. I tak podczas gdy w każdej z gmin wykonywany jest remont tylko 1 odcinka tzw."kilometrówki" to w gminie pani starosty Karpiuķ robione są 2 odcinki, a co władzę się ma, a durne gminy niech dalej dofinansowują drogi powiatowe zamiast remontować własne. Trochę więcej odwagi pani Burmistrz i drodzy Wójtowie, może czas pokazać środkowy palec władzy powiatu i zadbać o swoje interesy. Tak było przez ostatnie 16 lat gdy sumiennie pracowaliście na sukcesy Jóžka, a teraz chcecie pracować na sukces Karpiukowej?
pracownik 3100
pracownik 3100 14.08.2020, 20:58
ale kasa na nowych etatowców jest, osoby z wielka wiedza i kwalifikacjami!!! , a gminy dokładają rok za rokiem zamiast robić swoje.
Pociotek
Pociotek 14.08.2020, 19:18
A cóż to za przywileje. Ja chcę 2 odcinki w gminie Uchanie.
Ja
Ja 15.08.2020, 09:03
A ja chcę 2 odcinki w gminie Werbkowice
Tinek
Tinek 13.08.2020, 12:10
Brawo Panie Dyrektorze tak trzymac, odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku
Wazelina
Wazelina 17.08.2020, 06:47
,,Miś'' Łubu dubu, łubu dubu niech żyje nam dyrektor naszego klubu niech żyje nam, to mówiłem ja Panie Dyrektorze Tinek.
x
x 13.08.2020, 12:18
że co?
Hrubek LHR
Hrubek LHR 13.08.2020, 11:12
Dobra robota Panie Wiceburmistrzu. Szacun. Tak trzymać.
Takich
Takich 13.08.2020, 09:05
Yntyligentów JK posiada w szeregach zarazy zielonej i ich awansuje,nie ma sensu pisać wstyd na nich to nie działa przez gumioki kultura i obyczaj nie przenika przekręty i owszem.
.
. 12.08.2020, 16:54
Same dobre zmiany w tym sarostwie. Powrót starych pryków. Na Białorusi myślą już raczej bardziej racjonalnie.
Jala
Jala 12.08.2020, 16:40
Czyja jest w końcu ulica ludna miasta czy powiatu bo juz nic z tego nie rozumiem. Trawa na ulicy przy krawężnikach do kostek chodnik zarośnięty. Tak ciężko skosić i popryskać jakimś środkiem żeby nie odrastało? Co to ma być?!
ala
ala 13.08.2020, 00:07
nie tylko tam, zobaczcie jak wyglada ul. Narutowicza, nie mowiąc o ulicy Górnej w samym centrum miasta
Ja
Ja 12.08.2020, 17:55
O to trzeba zapytać parę artykułów dalej nowego dyrektora PZD albo panią starostę Karpiuk.
W ZSL
W ZSL 12.08.2020, 13:33
W nagrodę za pomówienia zostaje się dyrektorem, taka zielona zaraza. Korona wirus to pikuś.

Pozostałe