Proces za przemyt i łapówki

  • 07.08.2020, 06:00
  • par
Proces za przemyt i łapówki Fot. pixabay.com
Do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił akt oskarżenia przeciwko 5 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która w powiecie hrubieszowskim przemycała papierosy z Ukrainy.

Prokuratura Krajowa ustaliła, że grupa działała od czerwca do października 2014 r. Tworzyli ją mieszkańcy powiatu chełmskiego i hrubieszowskiego. Przemycali papierosy pontonami przez rzekę graniczną Bug. Następnie kartony z kontrabandą pakowali do specjalnie przerobionych samochodów terenowych i przewozili ją w głąb kraju. W ten sposób do Polski przemycili ok. 3,2 mln papierosów różnych marek. Uszczuplenia podatkowe oszacowano na sumę ponad 3 mln zł.

Przemytnikom miał pomagać skorumpowany strażnik graniczny z Hrubieszowa. W zamian za łapówki (od 6 tys. zł do 12 tys. zł) informował przestępców o rozmieszczeniu patroli Straży Granicznej. Śledczy ustalili, że zrobił to przynajmniej czterokrotnie.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe