Pow. hrubieszowski: Droga później, ale z Internetem

  • 21.03.2020, 08:03
  • PT
Pow. hrubieszowski: Droga później, ale z Internetem
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie o 2 miesiące wydłużyło wykonawcy robót termin na wykonania przebudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej Hrubieszów – Dołhobyczów, tzw. "nadbużanki". Powodem jest budowa sieci światłowodowej.

Kwestia szczegółów budowy sieci internetowej na terenie powiatu hrubieszowskiego jest konsultowana z władzami lokalnymi od co najmniej kilku miesięcy. Inwestor, Hrubieszowska Telewizja Kablowa, otrzymała na ten cel unijne dofinansowanie. Jedna z koncepcji zakładała budowę sieci na słupach, szczególnie w terenach zabudowanych. Rozwiązania tego uniknięto w miejscowości Czumów, gm. Hrubieszów, gdzie powiat realizuje właśnie inną inwestycję, polegającą na przebudowie ponad 3-kilometrowego odcinka drogi. Dzięki porozumieniu obu podmiotów, udało się połączyć te dwie inwestycje i światłowód, zamiast na słupach, zostanie poprowadzony w wykopie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

PT

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Alfredo
Alfredo 21.03.2020, 11:09
W jaki sposób teletechnika ma kolidować z jezdnią i infrastrukturą towarzyszącą (chodniki itd)?? Ściema. Studnie teletechniczne robi się razem z chodnikami a potem tylko przeciąga się kabel i tyle... Dobra wymówka na opóźnienie terminu.
Aldo Moro
Aldo Moro 21.03.2020, 14:54
Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Alfredo, jeszcze raz powoli przeczytaj.

Pozostałe