Radni Zamościa: Jak pokonać tego smoga?

  • 10.12.2019, 11:30
  • Agnieszka Piela
Radni Zamościa: Jak pokonać tego smoga?
Karać, edukować, zwiększyć dotację na wymianę pieców?

Petycja Stowarzyszenia "Zamość – nasz wspólny dom" w sprawie poprawy jakości powietrza nie spotkała się z poparciem radnych, ale stała się przyczyną ożywionej dyskusji radnych na temat tego, co mogą zrobić samorządowcy, aby w Zamościu powietrze było czystsze.

Rafał Zwolak (Zamojska Koalicja Obywatelska) uważa, że miasto powinno uprościć  procedurę pozwalającą uzyskać dotację na wymianę pieców. Apelował też, aby w biuletynie miejskim wydawanym w nakładzie 20 tys. egz. więcej miejsca poświęcać edukacji proekologicznej mieszkańców.

 – Możemy się zwrócić do prezydenta, aby zwiększył dotacje na wymianę pieców, ale mamy problem z budżetem, dokładnie z zadłużeniem miasta – zauważył radny Zwolak.

 – Robimy tyle, na ile można i tyle, na ile pozwalają nam finanse – ripostował wiceprezydent Piotr Zając. Jego zdaniem mieszkańcy nie są zainteresowani spotkaniami i edukacją, a procedury uzyskania dotacji są przejrzyste, zrozumiałe i były już trzykrotnie zmieniane. Nadto wnioskujący mogą liczyć na pomoc pracowników wydziału gospodarki. Kto chce, może wziąć też udział w programie rządowym "Czyste Powietrze".

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sssd
Sssd 14.12.2019, 17:46
Ja się nie znam bo jestem z miasta ale zawsze pierwsza rozpałka pieca w dni zimne tak wygląda tak to zapamiętałem. U na zdjęciu to tak pomożemy wygląda komin zimny u po lecie zastały.
Bolek
Bolek 10.12.2019, 20:20
To są brednie z tymi piecami ktoś robi na tym kasę po prostu zakazać importu węgla z Ukrainy my mamy swój czysty a gdzie są służby badające to badziewie z Ukrainy
mama
mama 10.12.2019, 19:45
Wystarczy obniżyć cenę gazu i sprawa rozwiązana , i jeszcze emisje uboczne zlikwidować np. samoloty, wyprawy w kosmos , pojedyncze wyjazdy autami itd.
Młyńska
Młyńska 10.12.2019, 18:24
To Zwolak już nie ściemni że mamy krystaliczne powietrze i brak problemu ze smogiem? Cud!
rozbawiony
rozbawiony 10.12.2019, 18:43
Zwolak wcześniej chyba myślał że smogu nie ma bo on go nie widzi :)
Ciekawe jak mu wytłumaczyć czym są fale radiowe :) :) :)
Mieszkanka
Mieszkanka 10.12.2019, 12:13
Nie wszystkich stać na nowe piece. Palą w takich, jakie mają. Może porostu zainteresować się tymi najuboższymi i pomoc im powymieniac te starcia na coś nowszego?
zamoy
zamoy 10.12.2019, 18:46
Z jednej strony jakieś wsparcie, program pomocy na wymianę a z drugiej bezwzględne kary dla idiotów palących oponami, plastikiem itp. bo oni zwyczajnie nas trują! Tak czy inaczej od czasu pojawienia się czujników widać że łaskawie władze zaczynają coś robić

Pozostałe