Nieszczelny urząd. W Trzeszczanach wyciekły dane

  • 19.11.2019, 06:00
  • Mariusz Parol
Nieszczelny urząd. W Trzeszczanach wyciekły dane Wśród dokumentów, które wyciekły z gminnego urzędu, są także imienne pokwitowania.
Z Urzędu Gminy w Trzeszczanach wyciekły dane mieszkańców, adresy, telefony.

Sławomir Skoczylas chciał otrzymać z Urzędu Gminy Trzeszczany skany dokumentów dotyczących projektów realizowanych przez gminę za pieniądze z dotacji. I z Urzędu Gminy przesłano na jego mejla ponad setkę skanów różnych dokumentów, także takich z danymi osobowymi mieszkańców. Sprawę bada Urząd Ochrony Danych Osobowych.

W połowie września Sławomir Skoczylas zwrócił się do wójta gm. Trzeszczany Stanisława Czarnoty z wnioskiem o udostępnienie kopii dokumentów projektów zrealizowanych przez gminę, a dofinansowanych z zewnętrznych funduszy. Opowiada, że chciał dotrzeć do projektów, które dotyczyły Klubu Sportowego Spartan Nieledew, a także budowy i wyposażenia niszczejącego obserwatorium w Trzeszczanach czy też budowy świetlicy w Nieledwi i remontów gminnych dróg.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (120)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dratewka
Dratewka 26.11.2019, 21:11
A wystarczyło tylko zostawić wszystko tak jak się zastało a było przecież tak cudownie
astrofan
astrofan 26.11.2019, 12:39
Jak wygląda sytuacja w obserwatorium astronomicznym? Czy działa?
Bono
Bono 26.11.2019, 21:02
A kto wpadl na pomysł budowy obserwatorium w Trzeszczanach ? To bezsens i zmarnowane pieniadze podatnikow. Kogo ambicje przeslonily zdrowy rozsadek ? Rownie fobrze mozna bylo zbudowac tor formuly 1 i sie dziwic dlaczego Kubica tu nie jeździ.
Xxyzx
Xxyzx 26.11.2019, 21:14
Jakim trzeba być ciemnotą żeby takie rzeczy wypisywać? Gdybyś choć troszeczkę widział dalej niż czubek własnego nosa... Ech szkoda pisać...
Janek
Janek 26.11.2019, 21:39
Ale widział co? Wychodzi na to że najlepszy wójt dla tej gminy to figurant. Przyjdzie posiedzi pogłaszcze po głowie i pójdzie do domu. Ale zapomniałem przyszedł i może i usiadł ale głaszcze kogoś innego czyż nie tu zrodził się powód jego problemów? Wygrał raz wygrał mimo usilnych starań drugi. No zgroza. I zamiast się z tym pogodzić dalej brnie się w bagno zapominając że zakrywa ono nas wszystkich. Jestem za kontrolą bo suweren ma do tego prawo ale zdrową niewymuszoną. Wytłumacz mi dlaczego temat podchwycają tylko te dwa media? Sami piszecie że ciągle usilnie szukacie nowych tematów. Dziwne czyżby obawy że jedna afera akurat przed drugą turą nie wystarczyła? A może sami wiecie jak bardzo jest to naciągane.
pozdrowienia dla Lipskiego Pawła
pozdrowienia dla Lipskiego Pawła 27.11.2019, 10:45
A czy pewna Pani Aneta U. z Werbkowic pracująca dla pewnych mediów TZ, to baaaaardzo dobra i baaaardzo bliska znajoma Sekretarza Urzędu Gminy w Trzeszczanach? Bo coś mi tam zalatuje między gwiazdami i planetami specyficznym kolesiostwem, jakoś tak TZ nie jest skłonny brać tematu np. śmieciowiska cmentarnego na plebanii itp. ;-)
Aleks
Aleks 30.11.2019, 18:22
Moze po prostu *** nie bierze byle jakich tematów ... a widac różnice w jakosci gazety...albo moze wchodzi w gre sponsorowanie artykułów. Patriot tv do Trzeszczan za darmo chyba tez nie przyjechalo ,?
O to to
O to to 27.11.2019, 12:29
Wpis i łapka w górę 🤣
Hmm
Hmm 27.11.2019, 12:01
Może jak mają pisać byle co to wolą nie pisać wcale? Hmm? Może przez znajomość z ludźmi z gminy dziennikarz nie bierze tematu by nie być podejrzanym o stronniczosc? A może zwyczajnie widzą jak śliski to temat i tak wiele prawd z nim związanych jak wielu komentujących chociaż to zły przykład bo komentują ciągle te same osoby? I że bez naprawdę dobrego nosa zaparcia i rzetelności ciężko napisać dobry artykuł?
Jetson
Jetson 26.11.2019, 12:52
Sprawdź masz blisko
...
... 26.11.2019, 18:52
akurat daleko
O to to
O to to 27.11.2019, 12:39
Widzisz nie chodzisz to zamknęli, jakbyś chodził to by było otwarte. Cześć osób zajęta szukaniem nowych tematów a jeszcze inni ich komentowaniem poza tym gwiazd nie ma no chyba że parę gminnych. I tyle.
Git gitara
Git gitara 27.11.2019, 16:17
Fakt , kulisy życia samorządowego w gminie Trzeszczany zawsze na topie "gorących tematów" w mediach. Ludzie jak widać chłoną wiedzę z gazety i internetu. Jakby nie media, to powmiataliby wszystko pod dywan a tak biorą się gamonie do roboty
Endrju
Endrju 25.11.2019, 22:00
Wójt nie był moim faworytem w wyborach. Po tym wszystkim NIKT BY NIE BYŁ. Ta niekończąca się telenowela, kiepskiego reżysera. Bleeeeeee
Walka trwa
Walka trwa 26.11.2019, 05:24
Te telenowele wy piszecie, fakt już z brzydla Ciągnie się jak Moda na sukces. Moim faworytem był i będzie, chwała niebiosomze konkurent nie wygrał. Już
sąsiednie gminy na zmianie wyszły.
widz
widz 25.11.2019, 19:55
U was reżim a w Tyszowcach anarchia od wielu lat .Nowy burmistrz to laluś i lizus ,jak nie zrobi porządku ze szkołami i Warzocha z PUK -u to popłyniemy w długi i pozostanie nam picie wody z colą .
Boedron
Boedron 25.11.2019, 20:19
To nie reżim jak mieszkancy wybiora władze gminy. Ale slyszalem w wadzych klopotach w Tyszowcach, to gmina x duzym potencjalem i szkoda jak sie stoczy.
O rety
O rety 25.11.2019, 12:23
A jak tam poszły mediacje?
???
??? 25.11.2019, 21:22
Chyba niewygodny to temat
Bercik
Bercik 25.11.2019, 22:28
Uchyl rąbka tajemnicy ;-) chyba wiesz lepiej ?
???
??? 25.11.2019, 23:41
Tak się składa Berciku że to pytanie nie było do Ciebie. A do tych którzy tak intensywnie krzyczeli o prześladowaniach.
Bercik
Bercik 26.11.2019, 00:42
W takim razie zwracam honor ;-)
Bercik
Bercik 25.11.2019, 19:40
Zapytaj mediatora :-)
A co ja wrozka zebuszka ?
O rety
O rety 25.11.2019, 12:21
Już inaczej się nie da? Co komentarz to lajk pod własnym postem. 🤣Tylko Nicki się zmieniają
Bercik
Bercik 24.11.2019, 11:20
Tylko w Gminie Trzeszczany radni i inne organizacje z uporem robia we wlasne gniazdo. W zadnej gminie nikt tak nie rzuca blotem we wlasna gmine jak tu.
Ten Skoczykas tez przypadkowo sie nie pojawil a sa tacy co widzieli Skoczylasa w towarzystwie pewnych radnych z gminy i dziennikarzy. Przypadek?
?
? 24.11.2019, 22:50
Durny jesteś Bercik jak but z lewej nogi, śniło ci się a może halucynacje masz? Zwidy? Nie rozśmieszaj nas Bercik. Lepiej powiedz kto cię nasłał albko kto raki kit wcisnął tobie?
Bercik
Bercik 25.11.2019, 10:33
HA HA HA a więc coś jest na rzeczy ... uderz w stół a nożyce się odezwą ;-) Więc jednak mieszkańcy gminy widzieli Skoczylasa, niektórych radnych Gminy i dziennikarza pewnej "poczytnej gazety" w samochodzie w pobliżu gminy ? Prawda to czy może nie ?
&
& 25.11.2019, 16:25
z Krzysztofem Jóźwiakiem widział się ... i co? zwolni wójt każdego kto z nim rozmawiał? do paki pośle? Ten tajemniczy samochód z tego co się mówi przejechał po Polsce 1500km w ciągu paru dni, pewien burmistrz jednego z większych miast w Polsce południowo wschodniej jest na celowniku pana S. No i przy okazji po drodze tajemnicze auto podjechało pod UG Trzeszczany. Dalej ślad urywa się i znika ... Mówi się, że niebawem powróci... a w powietrzu wiszą jeszcze " dwie niespodzianki" ...
celebryta
celebryta 25.11.2019, 20:26
Dumni jesteście z takiego postępowania?Ja jako mieszkaniec nie,to co wyprawiacie jest śmieszne. Wójtowi te wasze wojenki już dawno przestały przeszkadzać,a wręcz pomagać.
gódmalina
gódmalina 26.11.2019, 18:58
pomagać? a co już pan wójt nawrócił się i śmiga wzorowo jak samolocik?
O rety
O rety 25.11.2019, 19:46
Za co zyje ten wasz pan S, skoro tak jezdzi po polsce...robicie jakas zrzute na paliwo do jego Trabanta ?
Powinien zahaczyc o Bialorus
O rety
O rety 25.11.2019, 19:53
Zmień nick bo nie chce być wiązany z czymś czego nie napisałem z góry dzieki
Jadzka
Jadzka 25.11.2019, 19:34
Dwie niespodzianki...
1) rozwiazanie klubu Platan :-)
2) rozwiazanie klubu radnych Wspolny Cwel
do Jadzki
do Jadzki 25.11.2019, 22:43
Pudło babciu Jadziu
Jadźka
Jadźka 26.11.2019, 11:17
Niespodzianki były, są i będą a i tak nic nie zmienią do wyborów za 4 lata ;-)
Jadzia
Jadzia 25.11.2019, 19:36
Przepraszam : Wspolny Cel
O rety
O rety 25.11.2019, 18:23
I o tym właśnie mówię....jak jeszcze jest ktoś kto nie rozumie Waszych intencji to może w końcu przekonał się jakie są naprawdę.
Q
Q 25.11.2019, 19:48
Obalić reżim!!!
Borys
Borys 25.11.2019, 20:15
A lud pracujacy na barykady....W pierwszej linii Plotyn a za nim opozycyjni radni:-)
Orki z majorki
Orki z majorki 25.11.2019, 20:03
I uwolnić orkę. A na święta Kevina
Janek
Janek 25.11.2019, 17:02
To tylko świadczy o Was w myśl szukajcie a znajdziecie....tylko kij zawsze ma co najmniej dwa końce mam nadzieję że z tym się liczycie chociaż i tak pewnie będzie że prześladowani itp
Janek
Janek 25.11.2019, 17:05
Ale do kogo ja to pisze już dawno przestałem liczyć na to że o jakiekolwiek dobro gminy tu chodzi.
?
? 25.11.2019, 14:40
Ten samochód podwiózł ok godz. 8:30 do Hrubieszowa kilka miłych pań i pewnego dżentelmana w sędziwym wieku a kierowca nie wziął ani grosza od pasażerów. Czy w tym też dopatrywać się będziecie teorii sposkowych ?
Janek
Janek 25.11.2019, 14:52
Nie bój żaby jeśli kierowcą nie był wójt to wszystko ok nie będzie afery
Bla bla auto
Bla bla auto 25.11.2019, 14:45
No ba czyli działał na szkodę przewoźnika na trasie Trzeszczany Hrubieszów. Posiadał stosowne zezwolenie?
Oczywiście że był. Nikt tego nie ukrywa. Przewodniczący rady też się z…
Oczywiście że był. Nikt tego nie ukrywa. Przewodniczący rady też się z nim widział i co? 25.11.2019, 11:39
Jw.
Ja nie Maciej
Ja nie Maciej 24.11.2019, 23:53
A dlaczego atakujesz Bercika? Wystarczy poszukać komentarzy pod wcześniejszymi artykułami w których to zapowiadane było że to jeszcze nie wszystko że perełek będzie więcej. Więc albo jakiś wróżbita to pisał albo ktoś kto może ma w tym jakiś cel? Tu sobie sam odpowiedź .
xxx
xxx 24.11.2019, 17:01
szkoda że nie widzisz co czyni miłościwie nam panujący i jego świta ("ELYTA")
Bercik
Bercik 24.11.2019, 22:35
A co takiego czynią ?
przynajmniej nie śpią w sądzie podczas rozprawy jak to się niektórym "stróżom Gminy" zdarza ;-)
Olo
Olo 25.11.2019, 10:26
Mając takie zarzuty też bym nie spał
Bercik
Bercik 25.11.2019, 10:30
Ale mi zarzuty ;-) ciekawe czy utrzymają się przed Sądem ... a jak wójta uniewinnią to ogłosicie 10 dniową żałobę w Platanie i klubie radnych ?
O rety
O rety 25.11.2019, 12:38
No co Ty będzie sprostowanie i przeprosiny przecież jak w normalnym cywilizowanym świecie. Trochę wiary
Bercik
Bercik 25.11.2019, 19:39
Juz to widze ... ale cywilizacja :-)
?
? 24.11.2019, 09:58
sam wójt twierdzi, że to sekretarz wyznaczony był do załatwienia tej sprawy, jakoś tak teraz dziwnie cicho siedzą obaj panowie jak na tureckim kazaniu, pomodlę się za nich, istne anioły
???
??? 25.11.2019, 14:57
Czyli jednak nie nie była to wina Wójta? Ale jak to?☹️
Kwas
Kwas 24.11.2019, 13:52
Proponuję zostawić w gminie dwie panie Panią Kociach i p. Brzuchale . Resztę zwolnić.,po co im płacić skoro za wszystko odpowiada wójt lub sekretarz. A te dwie panie pracują zetelnie.
AS
AS 24.11.2019, 17:05
Nie podpowiadaj !!! Już zaczyna tak robić.
Weź słownik... Błagam...
 erudyta
erudyta 24.11.2019, 18:04
Wrócił pan z wojaży i jest komu pisownie sprawdzić..Tak nudno było,argumenty się skończyły?
Bono
Bono 24.11.2019, 15:14
Ja proponuje zlikwidowac gmine Trzeszczany i podzielic solectwa pomiedzy sasiednie gminy. Niech Platany chodzavmsrudzic do wojta Zajaca, ciekawe czy beda takie odważne :-)
Rdc
Rdc 25.11.2019, 01:15
Źle trafiłeś, nie ten poziom, to przeciwieństwo miłościwie nam panującego.
Uodek
Uodek 21.11.2019, 22:44
Nie kazdy soltys chcial rozmawiac z osoba informujaca ich o wyplynieciu dnych osobowych mieszkancow solectw w gminie Trzeszczany, to bezposrednio skutkowalo przekazaniem sprawy Urzedowi Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Prezes UODO powinien przyczynic sie do poinformowania kazdego z mieszkancow gminy Trzeszczany o tym fakcie. Natomiast na administratora moze zostac nalozona sankcja dyscyplinujaca. Jesli zatem zostanie zastosowana np. grzywna administracyjna, to moze miec zwiazek z tym, ze kilku soltysow nie kwapilo sie do zainterweniowania, mimo, iz zostali poinformowani o tym incydencie. Czy gdyby wojt, przewodniczacy rady gminy i soltysi poinformowali blyskawicznie mieszkancow gminy i wszystkie inne osoby o wyplynieciu ich danych osobowych z UG Trzeszczany, mozliwe nie doszloby do wiszacej w powietrzu interwencji UODO Warszawa?
.....
..... 22.11.2019, 12:11
Nie pierdziel Pan głupot.,to się robi nudne. Wy nie gołębie w swoje gniazdo lubicie sra.
Ktoś nie doczytał i chce przerzucić odpowiedzialność?
Ktoś nie doczytał i chce przerzucić odpowiedzialność? 21.11.2019, 12:13
Warto zaznaczyć, że mimo zakresu obowiązków inspektora(IOD), to administrator i podmiot przetwarzający dane ponoszą wyłączną odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów RODO. Są oni również zobowiązani wspierać inspektora w wykonywaniu jego zadań, zapewniając mu odpowiednie zasoby i warunki organizacyjne
I rety
I rety 21.11.2019, 15:28
No i ? Administratorem danych są podmioty czytaj firma gmina itp i to na nie spadają ewentualne kary ale podmioty te mogą dochodzić swoich praw względem pracownika który przyczynił się do wycieku danych. A tu wachlarz kar jest bogaty. Podmiotem przetwarzającym szeroko mówiąc można określić jednostki zbierające dane archiwizujące czy przetwarzające czyli podmiotem przetwarzającym może być firma zewnętrzna jak i pracownicy podmiotu. Czyli gmina może dochodzić swoich praw wobec pracownika.
Realistycznie
Realistycznie 21.11.2019, 11:46





Starzy górale zwykli mawiać że : „ są trzy prawdy – prawda , tyz prawda i gówno prawda.

W niektórych wpisach jest zawarta , ale to Ty sam drogi czytelniku musisz wybrać co jest faktem , co mitem , a co kitem . Przyznać muszę że w otaczającej nas rzeczywistości coraz trudniej znaleźć ta pierwszą prawdę. Tym co piszą prawdę to chce powiedzieć że szkoda czasu. Oni i tak powiedzą że to gówno prawda.
O rety
O rety 21.11.2019, 15:52
Prawdę gadasz. A już najgorzej gdy prawda może być niezgodna z linią prawdy tych hejtujacych wszystko i wszystkich. A wystarczyłoby włączyć logiczne myślenie.
banał
banał 21.11.2019, 10:19
Coś mi się zdaje, że w tej gminie "zwykły Kowalski" od większości radnych lepiej poinformowany. Patrząc na "większość" dostrzegam marny pożytek z mandatu nie jednego radnego. "Kowalski szaraczek" ale nie da kitu wcisnąć sobie, jednostka bez mandatu górą ot i cała mecyja.
Kali
Kali 20.11.2019, 18:09
Jakie to nasze...ta radość jak komuś powinie się
Kali
Kali 20.11.2019, 18:10
Noga
Hmm
Hmm 20.11.2019, 14:59
A zwykłemu Kowalskiemu po co były te skany?
JaN
JaN 20.11.2019, 13:42
Zastanawiam się Drodzy Państwo po co ten cały szum i komu ma służyć? Wygląda na to, że na pewno KT bo się sprzedaje jak przysłowiowe "maślane bułeczki". Osobiście nie chciałbym bym być teraz w "skórze" osoby która w imieniu Wójta sprawuje urząd Inspektora Ochrony Danych Osobowych, bo to na tej właśnie osobie spoczywa obowiązek zabezpieczenia tego typu danych. To właśnie ta osoba będzie odpowiadać za ich wypłynięcie. Po drugie, konsekwencje finansowe nałożone przez GIODO mogą być bardzo dotkliwe dla budżetu tej, niewielkiej przecież Gminy. Cóż, głupota ludzka nie ma granic i tak się też dzieje w tym momencie w tej gminie. Jeśli nie ma się pomysłu na jakieś konkretne działania w zakresie poprawy mieszkańcom warunków do życia, funkcjonowania w tej gminie a chce się w niej zaistnieć to właśnie widzimy tego skutki. Sam Wójt też nie chce dostrzec albo nie dostrzega, że ma w swoim urzędzie grupę ludzi, których uważa za lojalnych wobec niego a która od samego początku jest mu nieprzychylna i robi wszystko, żeby go ośmieszyć, wykazać jego niekompetentność czy brak wiedzy. Póki co, wszystkim tym osobom i z zewnątrz i z wewnątrz idzie nie najgorzej. Aż boję się myśleć do czego jeszcze ci ludzie się posuną i jakie będzie dalsze ich działanie bo skutki działalności tej wąskiej grupy, która zapewne do dziś nie pogodziła się z wynikiem wyborów i to jest główny jej problem, odczują z pewnością wszyscy mieszkańcy tej gminy! Jak mawiał imć Pan Zagłoba z powieści Sienkiewicza: niektórym brakuje oleum ale w aptece nie kupisz. Pozdrawiam serdecznie wszystkich
Wystarczy sprawdzić kto jest kim i za co odpowiada
Wystarczy sprawdzić kto jest kim i za co odpowiada 20.11.2019, 15:04
Administratorem danych w jednostkach samorządowych jest zarówno organ wykonawczy jednostki, jak też inny organ administracyjny działający w ramach samorządu, wskazany przepisami prawa. Mogą to być również samorządowe jednostki organizacyjne realizujące swe statutowe obowiązki, które decydują o celach i środkach przetwarzania danych osobowych.

Będą to zatem:

● w przypadku gmin (w zależności od wielkości gminy) - wójt, burmistrz lub prezydent,
mis
mis 20.11.2019, 23:50
Wszystko się zgadza tyle, że nie znam urzędu gminy w którym wójt, burmistrz czy prezydent sprawował urząd IODO osobiście. Z doświadczenia wiem, że do tych celów powołany jest IODO który, w imieniu wójta, sprawuje nadzór nad danymi a co za tym idzie, ponosi również odpowiedzialność za ich wypłynięcie.
Bajzel
Bajzel 21.11.2019, 08:42
ale działa z upoważnienia wójta albo burmistrza czy starosty ogólnie biorąc to ci drudzy pod wszystkim podpisują się a w razie draki pozywa się wójtów, burmistrzów, prezydentów. A kto zawalił wewnątrz urzędu to kwestia wewnętrznych trybów skargowych. Nawet jak pracownik podpadnie, to do sądu pozywa się wójtów, starostów, burmistrzów. Czy nie tak?
Wujek google?
Wujek google? 20.11.2019, 15:22
Trzeba jeszcze rozumieć co się czyta. Google wklej tu nie pomoże
Wujek google?
Wujek google? 20.11.2019, 15:38
I jeszcze jedno karą na którą niektórzy tutaj się powołują była kara dla burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego która to kara nijak ma się do tej sytuacji. Burmistrz dostał karę za to że zlecił innemu podmiotowi przetwarzanie danych bez podpisania z tym podmiotem wymaganej prawem umowy i tyle w temacie. W instytucjach i podmiotach gospodarczych po to powołuje się inspektora ochrony danych osobowych by ta osoba nadzorowała wszystko to co w temacie danych osobowych w danej instytucji się dzieje. Pracownicy samorządowi powinni być przez niego przeszkoleni w kwestii przetwarzania danych. I taki pracownik ponosi odpowiedzialność w przypadku złamania zasad narzuconych przez Rodo. Bo nawet przy ewentualnej karze dla organizacji organizacja może dochodzić zadośćuczynienia od pracownika. Więc skończcie przerzucać winę na jedną osobę.
No i co?
No i co? 20.11.2019, 19:38
a kto zlecił firmie Bruno skanowanie? Kapitan Klos?
O Rety
O Rety 21.11.2019, 15:44
I co z tego? Dokumenty z takich jednostek archiwizowane są systematycznie od kilku lat nikt nie wozi dokumentów z dnia na dzień by na prośbę Kowalskiego je udostępnić. Rodo jest od roku? A dokumenty sprzed jakiego okresu o tych o których mowa? I jeszcze jedno archiwizacja dokumentów jest pełna czyli bez cenzury danych. I to tylko w wyniku błędu pracownika gminy dane te zostały upublicznione. Więc? Ewidentna wina Wójta byłaby gdyby wysłał je sam. Jeśli zrobił to pracownik to tylko jemu można zadać pytanie dlaczego nie zastrzegł danych. No chyba że Wójt jak pani w szkole ma stać nad pracownikiem i sprawdzać czy robi zadanie dobrze.
u
u 21.11.2019, 22:59
Kiepska linia obrony. Byl wniosek o dostep do informacji publicznej, wszelkie dane osobowe nawet z przed 10 lat powinny byc anonimizowane, wniosek kieruje sie do wojta a odpowiada pracownik z upowaznienia wojta. Przed wyslaniem skanow nalezalo zatem zaczernic albo zabialkowac dane osobowe. Wojt sprawuje nadzor i kontrole bez znaczenia jak to robi ale widac kiepsko mu to wychodzi. Pracownika mozna pouczyc ale w grubszych sprawach dyscyplinuje sie organ przez osobe najwyzej zasiadajacej w gabinecie. Nic dodac nic ujac
Tak tak
Tak tak 23.11.2019, 16:58
To po co są szeregowi pracownicy w takiej gminie? Wybrać jedną kumatą osobę która wszystko zrobi wszystkiego dopilnuje i pod wszystkim się podpisze a w wolnej chwili po pracy doniesie do petenta dokumenty i zatwierdzone wnioski. To że wójt stoi najwyżej w hierarchii gminy nie znaczy że szeregowy pracownik ma wyłączyć myślenie po to zatrudnia się ludzi i daje im zakres obowiązków łącznie ze szkoleniami żeby taki pracownik był produktywny a nie siedział i ładnie wyglądał na swoim stołku.
miss UG
miss UG 24.11.2019, 09:54
Przyznam, że piękne panny panie zatrudnia pan wójt i aż miło do urzędu pójść lecz kultura w gabinecie w wydaniu wójta wiele pozostawia do życzenia niestety. Pozdrawiam wszystkie miłe panie :-) ;-)
Przemyślenia
Przemyślenia 23.11.2019, 18:04
To wina staży, nic się na nich nie robi. Przychodzi szara rzeczywistość i klops. W tym był jeszcze palec Boży czemu ten pracownik a nie inny
Łotson
Łotson 20.11.2019, 19:59
Ty mi powiedz Szerloku i co ma to wspólnego ze sprawą?
ot i co
ot i co 20.11.2019, 21:46
ktoś wrzucał poza urzędem do skanera papiery z danymi osobowymi, przetwarzano informacje w tym dane osobowe inżynierów budownictwa, a miał wójt umowę z Bruno o ochronie danych osobowych? Sprawa badana jest też w izbie w Lublinie...
No no
No no 20.11.2019, 23:52
Widzę że sporo trudu sobie zadajecie by w końcu coś wypaliło. Czy napewno o dobro gminy chodzi? Czy o pogrążenie człowieka?
GDDKiA
GDDKiA 22.11.2019, 06:55
Co z niego za człowiek , kiedy ludzkich odruchów brak...
Bajuu Bajuu
Bajuu Bajuu 20.11.2019, 22:09
Sprawdzają która baba w gminie jest wciąży. Jak będzie rządził PiS przy 4 dziecku emerytura gratis.
Cd.
Cd. 20.11.2019, 16:45
Yyy pracownik odpowiada finansowo do trzykrotności swojego uposażenia, resztę kto zapłaci? My wszyscy.
?
? 20.11.2019, 18:57
A nie 12x. ?
PP
PP 21.11.2019, 10:46
Poszukaj KPP art. 114-122 i nie pisz głupot. Jeśli pracownik wyrządzi szkodę umyślnie wtedy obciąża się go pełna kwotą.
Sami znawcy
Sami znawcy 20.11.2019, 15:13
Super administrator a inspektor IODO to dwie różne rzeczy więc do rzeczy kolego
Pixs
Pixs 20.11.2019, 15:00
Mądrze Pan piszę. Ta grupa ludzi prucz swego nosa nie widzi nic. Dopuki ludzie będą podpisywać nic nie wynoszące pisma zamiast powiedzieć nie. Będą takie akcje, bo cóż robić z wolnym czasem,, Lecz Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.
nana
nana 20.11.2019, 15:32
Boga to lepiej w to nie mieszać. Większość pracowników tego gminnego przybytku wielce modlące, co niedziela w kościele dziubki składa. A jak co do czego, to jeden pod drugim doły takie kopie, że hej.
Sąd
Sąd 20.11.2019, 14:18
Niby dobrze piszesz, ale trochę głupio. Czy to czasem nie osoba, którą zatrudnił po znajomości wysyłała te skany? Może ta osoba jest niekompetentna i wyszło co wyszło? Pewnie zrobiła to przypadkowo bo nie sądzę żeby chciała ugryźć rękę która ją karmi, ale niestety skoro bierze za to pieniądze to powinna być odpowiedzialna...
Nagrania
Nagrania 20.11.2019, 17:20
Ta osoba jak piszesz ma powiązania rodzinne z wami, kto wie jak było.
Sąd
Sąd 20.11.2019, 19:36
Z jakimi wami?
Janek
Janek 20.11.2019, 10:39
Po takiej ilości spraw poruszonych począwszy od wyborów do teraz przestaje mieć jakiekolwiek wątpliwości że ta wewnętrzna wojenka służy tylko i wyłącznie interesom pewnych osób dla których korytko okazało się zbyt małe. Bo jak można nazwać to co dzieje się teraz? Ile jeszcze będzie takich spraw wyciąganych na siłę niby w interesie gminy? Spraw które nie wniosą niczego nowego tylko by zrobić szum? Czy te najbliższe cztery lata mają tak wyglądać? Drogie Panie i Panowie może czas zabrać się do roboty bo czas zleci i może okazać się że wszyscy stracicie swoje korytko o które tak walczycie. Dobro gminy przede wszystkim.
ojj
ojj 20.11.2019, 09:49
Prosimy Pana Wójta o oświadczenie w tej sprawie.
Kurator
Kurator 20.11.2019, 10:51
W główce co sie nie przewróciło? W rodzinie wszyscy zdrowi?
Elo
Elo 19.11.2019, 21:20
A kim jest ten Pan Sławomir?
Fakt
Fakt 20.11.2019, 07:00
Bardzo dobrym znajomym kilku mieszkańców Naszej Gminy kwestjonujących wynik demokratycznych wyborów. Klubu Radnych
,,Wspólny Cel'', ,, Platan'', Zarządu OSP jednej z jednostek i totalnej opozycji.Doświadczonej w propagandzie anty kolejnego chyba czwartego już z koleji wójta Pani Adeli i Pani Doroty dobrej znajomej kilku z wspomnianych osób która ma również swoje doświadcznia związane z krajami UE. A byłbym zapomniał Pan Redaktor autor tego wspaniałego artykułu jest również w kręgu znajomych tego Pana, Polakiem przebywającym na obczyźnie, któremu tak bardzo na sercu leżą sprawy różnych Urzędów Polskich i Instytucji że zasypuje je okresowo lawiną próźżb o dostęp do informacji publicznej. Ten prawy obywatel jednej z gmin ościennych zapomniał że jeśli ktoś wejdzie w posiadanie informacji do posiadania których nie jest upoważniony powinien je zwrócić właścicielowi a z pewnością nie jest prawnie umocowany do ich przetwarzania.Takie działanie jest oczywiście karalne.Porównywanie zdażeń z podanych linków do tej o której mowa jest porównywaniem myszy do słonia, ale jest to po raz kolejny już generowanie dochodu KT z reklam w myśl zasady że każdy sposób jest dobry, który prowadzi do sprzedaży numeru.
Drozd
Drozd 20.11.2019, 14:58
Jesteś niesamowita Agatka, prawie nikt cię nie rozpozna
Fakt
Fakt 20.11.2019, 21:27
Drozd popraw się źle obstawiasz.
Jak spało
Jak spało 20.11.2019, 22:18
To nie Drozd to Grażynka.
Grażynka
Grażynka 22.11.2019, 06:57
To nie ja!!!
20dychRazyTysiącPieszoNieChodzi
20dychRazyTysiącPieszoNieChodzi 19.11.2019, 21:59
Najlepiej spytać o to pana Mieczysława, tego, który zwinął ponad 20tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany zaległy urlop wypoczynkowy zanim "wygryzł" go pan Stanisław, o dziwo w tamtym czasie radny i członek komisji budźetowej rady gminy... Jeden i drugi dobrze byli poinformowani co do obywatela "Sławomira". Tylko czemu pod dywan wmiatali sprawy istotne z punktu widzenia społecznego i ignorowali sygnały dochodzące od "zwykłego Kowalskiego"? Czy w interesie gminy leżało wmiatanie pod dywan 20tys. z hakiem o czym wtedy było już sygnalizowano przez "Sławomira"? O więcej info proszę pytać panów Mieczysława i Stanisława.
Haha
Haha 19.11.2019, 22:20
Zwinął? Poważne oskarzenia
Rodo
Rodo 19.11.2019, 19:11
Oj będzie wydatek jak nic, był już podobny przypadek w jakiejś gminie.
Klm
Klm 19.11.2019, 21:12
Dokładniej, w jakiej gminie są podobnee Chłopki Roztropki?
Na pocieszenie 900 mln zł
Na pocieszenie 900 mln zł 20.11.2019, 02:34
British Airways dostało też solidnego klapsa od brytyjskiego biura zajmującego się ochroną danych osobowych. Za wyciek danych i nie dość dobre zabezpieczenia firma ma zapłacić grzywnę o rekordowej wartości 183 mln funtów czyli pi razy drzwi 900 mln zł. Jak widać nikt nie cycka się w UK z przeciekami i hakowaniem...
Żałosne
Żałosne 20.11.2019, 09:29
Tu jest Polska nie UK i takie porównywanie chyba tylko na na celu wyolbrzymianie tego wątku. W Polsce za uchybienia związane z Rodo kary są inne. Nie znaczy że małe. Poza tym przytaczanie kary dla korpo a kar dla jednostek samorządowych? Serio? Poza tym istnieje taka funkcja jak IODO. On odpowiada za przeszkolenie ludzi i wszelkie sprawy związane z Rodo. Złamanie Rodo przez pracownika wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla niego a pośrednio dla gminy. Cieszysz się? Z czyjegoś nieszczęścia? Brawo Ty.
Kjl
Kjl 20.11.2019, 05:33
Haha dobre., mam świadomość że gmina Trzeszczany w telewizji Patriot byla i jakaś sława jest, ale żeby porównywać do takiego giganta to ja szarak nie uwierzę.
40.000
40.000 20.11.2019, 02:23
https://www.money.pl/gospodark…
1.000.000
1.000.000 20.11.2019, 02:22
http://wyborcza.pl/7,156282,24…
Uodek
Uodek 19.11.2019, 13:04
Wójt przesłał nawet swój numer dowodu osobistego, czy on dobrze się czuje? wszyscy zdrowi w rodzinie?
Jesuen
Jesuen 19.11.2019, 17:13
Co z tym zajściem ma Wójt wspólnego, to wina pracownika. Za pani Brzuchali by się nic takiego nie wydarzyło.
Xxx
Xxx 19.11.2019, 19:40
On jak zwykle niewinny. To wina Tuska
Hm
Hm 19.11.2019, 18:53
Ty wiesz kto w gminie odpowiada za bezpieczeństwo danych osobowych? Jak myślisz?
Uodek
Uodek 19.11.2019, 19:45
ja myślę, że jeszcze do niedawna nikt nie odpowiadał, bo jak wyjaśnić fakt, że wójt nawet numer prywatnego konta pani skarbnik udostępnił, tzn. puścił w eter. Może jak ktoś odpowie teraz, to będą urzędnicy pilnowali takich informacji?
Elo
Elo 20.11.2019, 09:40
A skąd Ty masz takie info? Do Ciebie trafiły te dokumenty? Że tak obeznany jesteś?

Pozostałe