Rozeszło się... po Huczwie

  • 13.11.2019, 07:00
  • Mariusz Parol
Rozeszło się... po Huczwie Kilkaset kilogramów martwych ryb oraz gryzonie wyłowione z rzeki trzeba było zutylizować.
5 października czymś zatruto Huczwę. W wyniku skażenia wód zdechło co najmniej 800 kg ryb. Tyle wyłowili z rzeki i przekazali do utylizacji wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego. Od zatrutej czymś wody padło kilka sztuk bobrów i borsuk. Służbom ochrony środowiska nie udało się jednak ustalić truciciela, którego można byłoby pociągnąć do odpowiedzialności i ukarać.

Zaraz po skażeniu rzeki na odcinku pomiędzy Werbkowicami a Hrubieszowem wędkarze z PZW zapewniali, że to nie pierwsze zatrucie wód Huczwy w tym rejonie.

 – Ale dopóki nie ma dowodów potwierdzających, kto zanieczyścił rzekę, nie będziemy wskazywać konkretnych podejrzanych – mówili wtedy wędkarze z PZW.

Przez kilka dni z Huczwy wyłowili śnięte ryby, a martwe bobry i borsuka. Szczątki śniętych ryb przesłano do analizy w Państwowym Instytucie Weterynarii do Puław. Resztę wywieziono do utylizacji.

 – Po zanieczyszczeniu wody w Huczwie w tamtej okolicy w rzece nie ma żadnego życia – zapewniał wówczas Jerzy Wiater, prezesa PZW, Okręg Zamość.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 13.11.2019, 09:53
No jest tylko jedna firma, która mogła to zrobić na taką skalę ale to pewnie spółka skarbu państwa więc sprawa ukręcona....
dfg
dfg 13.11.2019, 17:29
... jak to mówią "pies psa w jaja nie ugryzie" ;P

Pozostałe