Biłgoraj: Jeden z dziesięciu. Mieszkańcy wybrali projekt budżetu obywatelskiego

  • 04.10.2019, 05:18
  • ak
Biłgoraj: Jeden z dziesięciu. Mieszkańcy wybrali projekt budżetu obywatelskiego Fot. Google Street View
W biłgorajskim tzw. Małpim Gaju, czyli Parku Nowakowskiego zostanie zamontowany czerpak, który będzie zasilał w wodę kanały i oczka w tej rekreacyjnej części miasta. Taki jest wynik głosowania mieszkańców na propozycje do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Biłgorajanie mogli wybierać spośród 10 projektów. Głosowali cały wrzesień, na papierowych kartach, ale przede wszystkim online. Uprawionych było  22 455 biłgorajan, a skorzystało z tej możliwości zaledwie 2020 osób. To jednak i dużo więcej niż rok temu, gdy nad budżetem obywatelskim pochyliło się 1195 mieszkańców miasta.

Ze statystyk przygotowanych przez magistrat wynika, że głosowały w większości kobiety, a także osoby w wieku 36-49 lat (35.52 proc.). Najmniej zainteresowani budżetem byli ludzie z przedziału wiekowego 50-59 lat (11.67 proc.).

Ostatecznie 332 głosami wygrał projekt "Zagospodarowanie Parku Nowakowskiego "Małpi Gaj". Koło czerpakowe do zasilania w wodę kanałów i oczek w parku". Na drugim miejscu (316 głosów) znalazł się pomysł na "Biłgorajski projekt edukacyjno-kulturalny z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II", a na trzecim (314 głosów) inicjatywa modernizacji boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju.

Na zwycięskie przedsięwzięcie miasto wyda maksymalnie 200 tys. zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe