Trzeszczany: Wójt ma cienką skórę

  • 17.09.2019, 08:00
  • Mariusz Parol
Trzeszczany: Wójt ma cienką skórę Tadeusz K., Józef F. i Stanisława P. zasiedli na ławie oskarżonych przez wójta gm. Trzeszczany (pierwszy z lewej - tyłem).
Stanisław Czarnota, wójt gm. Trzeszczany, poczuł się zniesławiony wypowiedziami Stanisławy P. i Tadeusza K., dwojga seniorów z Nieledwi i radnego tej gminy Józefa K. w telewizji internetowej Patriot 24. To w ostatnich latach kolejny prywatny akt oskarżenia wniesiony przez wójta przeciwko osobom, które publicznie wypowiedziały się na temat jego działalności.

Ten najnowszy proces toczy się przed Sądem Rejonowym w Hrubieszowie. Wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota wniósł prywatny akt oskarżenia przeciwko dwojgu seniorom z Nieledwi – Stanisławie P. i Tadeuszowi K. a także gminnemu radnemu Józefowi F. Wójt uznał, że zniesławiają go wypowiedzi tej trójki, które 15 lutego opublikowano w filmowej relacji na portalu telewizji internetowej Patriot 24.

 

Telewizja pokazała...

 

Telewizja Patriot 24 zamieściła materiał pod tytułem "Sportowcy, seniorzy, strażacy prześladowani, nawet dziewczynki z OSP, których nagrody – kaski OSP – ukrył wójt". 

Pod koniec kwietnia br. do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie wpłynął prywatny akt oskarżenia. W imieniu wójta gm. Trzeszczany złożył go mecenas z Kancelarii Adwokackiej w Lublinie (obsługuje ona Urząd Gminy w Trzeszczanach). Wójt oskarżył o zniesławienie Józefa F., który od kilku kadencji jest radnym gm. Trzeszczany, był także zawodnikiem klubu sportowego Płomień-Spartan Nieledew. Wójt Czarnota uznał, że zniesławiają go dwie wypowiedzi Józefa F. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
S...b
S...b 27.09.2019, 12:30
Seniorzy mogą spotykać się w domach kameralnie skoro uciążliwości lokalowe wystąpić mogły w mieniu komunalnym ale czy sportowcy bez trenera albo płynności finansowej istnieć mogliby w grupach, ligach? Jeszcze tego brakowało aby w ramach cięć budżetowych rozgrywano mecze i treningi urządzano w prywatnych domach albo na podwórkach i brano prysznice np. w stawie. Słyszałem, że nie zawsze ciepłą wodę swojego czasu mogli mieć i jak goście przyjeżdżali na rozgrywki, to tak łyso było bez ciepłej wody. Ogólnie wiele czynników wpłynęło na to, że klub za kadencji Wójta Czarnoty nie funkcjonuje. Możliwe, że na papierze jeszcze formalnie nie wykreślono go ale nie ma rozgrywek już i to mi się nie podoba. Rozleciał się a czy go ten czy tamten rozwiązał czy przyczynił się czy papierologia go zżarła, to kiepska gminna polityka była dopuścić do tego. Seniorom kibicuję, za sportowców trzymam kciuki aby odrodzili się jak tylko nowa władza nastanie, dziadki i babki głowy do góry! Ubolewam nad tym, że z konteksu władza wyrwała wasze wypowiedzi i pozwała was. Administracja powstała dla obywateli i powinna służyć nam wszystkim a nie my jej! Jeszcze tego brakowało aby za nasze krytyczne wypowiedzi posłali nas do paki jak za czasów stanu wojennego, kiedy prokuratorzy pozbawiali wolności świadomych obywateli. Kilku tych prokuratorów jeszcze do niedawna zasiadło w Sądzie Najwyższym na ciepłych posadkach, do tyłków im minister Ziobro dobiera się, może i w Trzeszczanach ktoś komuś do "d" dobierze się wreszcie i zrobi porządek z władzami. Tak się zgnieździli coniektórzy, że i krzesła połamali wiercipięty :-)
Samobój
Samobój 17.09.2019, 12:22
Jak były mecze, to przynajmniej coś się działo w Nieledwi, śmieszne, że jak chłopaki awansowali i dobrze im szły rozgrywki, to władze gminy przyczyniły się do rozwiązania klubu. Dla mnie to błazenada, takowa gminna polityka, pozwij mnie wójcie za moją wypowiedż jak ci się krytyka nie podoba. W sądzie wygarnę ci więcej i konkretnie, mam do tego podatawy. Przekonany jestem, że nie tylko ja w sądzie wygarnąć może panu wójtowi "to i owo".

Pozostałe