Awans prokuratora z Zamościa do Lublina

  • 22.09.2018, 06:00 (aktualizacja 23.09.2018 07:32)
  • dc
Awans prokuratora z Zamościa do Lublina Fot. pixabay.com
Dotychczasowy szef Prokuratury Okręgowej w Zamościu, Jerzy Ziarkiewicz, został pełniącym obowiązki Prokuratora Regionalnego.

- Prokurator generalny powierzył mi funkcję pełniącego obowiązki Prokuratora Regionalnego w Lublinie na okres 6 miesięcy, począwszy od dnia 12 września - powiedział nam Jerzy Ziarkiewicz. Co będzie po upływie tego czasu? Wszystko zależy od decyzji Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry

Na stanowisku tym zastąpił Katarzynę Fedeńczuk odwołaną z funkcji Prokuratora Regionalnego 11 września. Z kolei po awansie prokuratora Ziarkiewicza pracami zamojskiej Prokuratury Okręgowej kieruje jego zastępca, Ewa Kuźnicka. Kto ostatecznie zostanie nowym szefem PO w Zamościu tego jeszcze nie wiadomo.

dc
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mijas
Mijas 24.09.2018, 04:00
Mowią w ZAMOŚCIU, ze dla niego tylko kariera i sława nawet za cenę ludzkich nieszczęść.
ssssssssssssss
ssssssssssssss 23.09.2018, 22:16
Prokurator to też człowiek jak każdy inny, ale stanowisko jakie reprezentuje, zobowiązuje do etyki, moralności i sprawiedliwego, godnego traktowania człowieka.
ppppppppppppp
ppppppppppppp 23.09.2018, 20:07
nim to sie powinien zajac prokurator wymuszanie zeznan pod grozba aresztu zamykanie ludzi w tymczasowych aresztach za pomowienia bez jakichkolwiek dowodow a puzniej albo sie przyznasz alb siedzisz
JA
JA 23.09.2018, 16:00
Chyba coś przegiął na tym terenie, coś musiało się stać, czegoś unika, może konsekwencji ludzkich dramatów. Tak może być, ale to kiedyś wypłynie jak oliwa. Nikt nie ucieknie przed samym sobą i sprawiedliwością choćby nie wiem kogo sobą reprezentował.
JA
JA 23.09.2018, 15:50
Z Okręgówki na Rejonówkę' to nie awans, gdzie by nie było! Tytuł z historii może by zdobył ale nie z życia i znajomości prawa w szerokim tego słowa znaczeniu.
prawnik
prawnik 24.09.2018, 00:58
Czytaj proszę ze zrozumieniem. Dostał awans z szefa prokuratury okręgowej na szefa prokuratury regionalnej (a nie rejonowej). Kilka lat temu była taka hierarchia: rejonowe --> okręgowe --> apelacyjne --> krajowa. Dwa czy trzy lata temu zmienili nazwę prokuratury apelacyjnej na regionalną. To tylko nomenklatura, ale niektórzy wciąż je mylą z rejonowymi...
Kas
Kas 24.09.2018, 16:55
Przenieśli się razem z kolegą, wiemy co w trawie piszczy. Do czasu, wszystko jest do czasu, każdy musi za wszystko kiedyś zapłacić.
xxx
xxx 23.09.2018, 09:51
nie znam ale słyszałem o nim dużo dużo złego... jak każdy sędzia na pewno ma manie wielkości... człowiek sądzi drugiego dla wyników a nie dla sprawiedliwości - ot cała polityka
JA
JA 23.09.2018, 15:55
Ja też ! Ta zła opinia za nim się ciągnie, no i tak jak piszesz, przerost formy nad treścią!
YYY
YYY 23.09.2018, 15:03
Tak, oczywiście prokurator jak każdy jest sędzią! i jak każdy ma manię wielkości... Gratulować ot całej polityki i wyników
Zamiscianks
Zamiscianks 22.09.2018, 20:06
Nie dziwi mnie ten awans. Pan Ziarkiewicz jest niezwykle inteligentnym, madrym czlowiekiem, uczciwym, konsekwentnym, kulturalnym, dlugo by wymieniać. Spokojnie zdobylby tytul naukowy z historii i nie tylko. Oby wiecej takich ludzi!

Pozostałe