Strażacy wciąż gaszą pożar lasu w Puszczy Solskiej. Na miejscu pracuje 100 zastępów [ZDJĘCIA]
W gaszeniu pożaru bierze udział ponad 100 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. W akcji uczestniczy kompania gaśnicza SMOK1 z województwa małopolskiego, moduł GFFF z województwa podkarpackiego, dwóch ekspertów w dziedzinie gaszenia pożarów lasów z województwa wielkopolskiego oraz policyjny śmigłowiec S-70i Black Hawk.
Działaniami ratowniczymi kieruje komendant główny PSP nadbryg. Wojciech Kruczek, a na miejscu obecny jest również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński. Służby koncentrują się na ograniczeniu rozprzestrzeniania ognia oraz ochronie infrastruktury. Obowiązuje apel o zachowanie ostrożności i bezwzględny zakaz używania otwartego ognia w lasach ze względu na panującą suszę.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze