Organizatorami wydarzenia są Terenowe Koło Hodowców Koni Zamość, Szwadron Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich, Gmina Sitno oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Zamościu z siedzibą w Sitnie.
Święto Konia rozpocznie się w sobotę, 18 lipca. Od godz. 8 zaplanowano przyjazd uczestników. O godz. 10 rozpoczną się otwarte czworoboki ćwiczebne oraz konkurs debiutów.
Po południu, od godz. 13, odbędą się otwarte parkury. Zaplanowano przejazdy na wysokościach 50-60 cm, 70-80 cm, 90 cm oraz 100-105 cm. Zakończenie pierwszego dnia przewidziano na godz. 17.
CZYTAJ TEŻ: Potok Sitno spada z okręgówki. Rewelacyjnych nigdy nie osiągał
Drugi dzień wydarzenia, niedziela 19 lipca, również rozpocznie się od przyjazdu uczestników o godz. 8. O godz. 11 wystartują amatorskie zawody zaprzęgów jednokonnych w kategoriach dużych i małych koni.
Na godz. 12.30 zaplanowano amatorskie zawody zaprzęgów parokonnych, także z podziałem na duże i małe konie. O godz. 14 rozpoczną się kwalifikacje do Mistrzostw Polski we władaniu lancą i szablą. Zakończenie Święta Konia przewidziano na godz. 17.30.
Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych i całych rodzin. W programie są oprowadzanki na kucykach, jazda na byku, dmuchany plac zabaw oraz strefa gastronomiczna.
Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka charytatywna na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.
Osoby zainteresowane udziałem w zawodach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem 609 646 765 albo mailowo: [email protected].


Napisz komentarz
Komentarze