Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 lipca 2026 23:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Nie przegap!

Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" już 26 maja w sprzedaży! Sprawdź, o czym piszemy

Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już 26 maja. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej. O czym piszemy w tym wydaniu?
Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już 26 maja. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej.
Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już 26 maja. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej.

Wojenne echa nad granicą

Ryk myśliwców, drony nad domami i odgłosy przypominające strzały wywołały panikę wśród mieszkańców Hrubieszowa i okolic. Ludzie obawiali się ataku z powietrza, tymczasem wojsko prowadziło zaplanowane ćwiczenia obrony przeciwlotniczej. Problem w tym, że mieszkańcy nie zostali o nich wcześniej poinformowani.

Woda coraz droższa, awarie coraz częstsze

Częste awarie, wielogodzinne przerwy w dostawie i żółta woda w kranach – mieszkańcy gminy Lubycza Królewska alarmują, że sytuacja z wodociągami staje się nie do zniesienia. Samorząd przyznaje, że sieć jest wyeksploatowana, a na kompleksową modernizację trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat.

Wójt prawomocnie skazany

Apelacja nie pomogła. 20 maja Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy wyrok skazujący byłego wójta gminy Sułów oraz jego żonę za nieprawidłowości przy przetargu dotyczącym budowy utwardzenia dna wąwozu lessowego. Kary nie uniknął też inspektor nadzoru inwestorskiego.

Gorący spór o maszt 5G

Planowana budowa 52-metrowego masztu telefonii komórkowej sieci Play stała się zarzewiem konfliktu, który podzielił mieszkańców Płoskiego, operatora i lokalne władze. Podczas burzliwego zebrania wiejskiego padły ostre oskarżenia o ignorowanie głosu społeczności, brak transparentności oraz stwarzanie zagrożenia w ruchu lotniczym.

Setki tysięcy martwych pszczół

Dramat w pasiece w Czartowcu-Kol. w gminie Tyszowce. Pszczelarz stracił 16 rodzin pszczelich i podejrzewa zatrucie po opryskach na pobliskich uprawach rzepaku. Podobnych zgłoszeń w regionie jest więcej, a sprawę bada policja i inspekcje środowiskowe.

Byłam „aresztowana telefonicznie”

Janina Gąsiorowska, postać-instytucja, Honorowa Obywatelka Miasta Zamość, matka chrzestna statku „Ziemia Zamojska” i wieloletnia społeczniczka, padła ofiarą wyrafinowanej manipulacji. Przez pięć godzin była „aresztowana telefonicznie” przez oszusta podającego się za policjanta. Dziś, mimo traumy, decyduje się opowiedzieć swoją historię, by ostrzec innych. – Nie traćcie głowy tak jak ja traciłam – apeluje.

Pod skrzydłami Róży

Dla całej społeczności szkolnej jest wyjątkową patronką. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie przygotowuje się do obchodów jubileuszu 20-lecia nadania jej imienia Róży Zamoyskiej. Uroczystości zaplanowano na 28 maja. 

O pociągu do kolei

Prawdziwą gratkę nie tylko dla pasjonatów kolei przygotowało Muzeum Fotografii w Zamościu. W piątek (29 maja) otwarta zostanie wystawa „Ludzie i parowozy. Z historii kolei na Zamojszczyźnie”.

To nie wszystko. W najnowszym numerze również program tv i wiele relacji sportowych. Pamiętajcie, jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Skończyła się farsa lecimy na MARSA kosmiczne jaja 101 bajerów dla frajerów, czekamy na RUDY 102 budujemy bajkonura Data dodania komentarza: 16.07.2026, 08:47 Źródło komentarza: Hrubieszów: Rekordowe mandaty i 31 punktów karnych! Trzech kierowców straciło prawo jazdy Autor komentarza: Z Treść komentarza: Masz, Poeto, rację. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 14:40 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: daj dolara daj daj daj Treść komentarza: Ale na wschodzie kraju twierdzą ,że NIE MA ZMIANY KLIMATU !!!! To jak trwoga to do Pana Boga. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:29 Źródło komentarza: Gmina Zamość: Rolniku, zgłoś szkody po upałach Autor komentarza: asd Treść komentarza: I takich jest wielu. I spotkania takich codziennie się obawiam. A nie tylko Ukraińców i Ukraińców... Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Pijany, bez prawka, pasów i badań technicznych auta, do tego za szybko jechał przez Justynówkę Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Komuny rządu to nieinteresuje teraz wszyscy do więzienia Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Radni o suszy. Apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i pomoc dla rolników Autor komentarza: WON Treść komentarza: A będzie znak " Pieszy z palcem w Nosie " ? Proponuję żeby ten znak był wielkości człowieka , od samej ziemi , przy przejściu !!! Przedstawiający pieszego o wyglądzie ministra Gilojada ??? Wincej , albo jeszcze Wincej znaków przy drogach bo stanowczo jest ich za mało tak jak reklam , kierowca się nudzi jazdą bo nie ma co oglądać PO za drogą !!! A swoją droga , ciekawe który to leming zarobi na produkcji i sprzedaży tych znaków ?! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:07 Źródło komentarza: Patrzysz w telefon na przejściu? Wkrótce może tam stanąć nowy znak
Reklama
Reklama
Reklama