Jak informuje prezydent Rafał Zwolak, miasto znalazło się w grupie 30 samorządów objętych wsparciem przy zakładaniu społecznych agencji najmu (SAN) we współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Równolegle rozważane jest przystąpienie do Społecznej Inicjatywy Samorządowej, oferującej lokale z umiarkowanym czynszem.
20 kwietnia prezydent Zwolak zapoznał się z wstępnymi koncepcjami nowego osiedla przy ul. Braterstwa Broni. Na miejskich gruntach planowana jest budowa bloków, które mogą pomieścić co najmniej 120 mieszkań.
Inwestycja ma pomóc w zatrzymaniu młodych mieszkańców w mieście poprzez stworzenie alternatywy dla komercyjnego rynku deweloperskiego.
CZYTAJ TEŻ: Zamość: Biurowiec klasy A jednak zostanie wykończony! Przyciągnie duże firmy?


Napisz komentarz
Komentarze