Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 15:50
Reklama
Reklama

Jaki przebieg będzie miała obwodnica Zamościa? Zobacz mapy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje kolejne spotkanie informacyjne dotyczące planowanej budowy obwodnicy Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74. Do dalszego projektowania przyjęto trzy warianty trasy. Zobacz na mapie planowany przebieg obwodnicy.
Spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu obwodnicy Zamościa.
Spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu obwodnicy Zamościa w ciągu DK74.

Autor: Fot. GDDKiA

Spotkanie organizowane jest w związku z wnioskami i uwagami zgłoszonymi przez mieszkańców w trakcie pierwszego spotkania oraz z wprowadzonymi zmianami projektowymi. Odbędzie się ono 18 kwietnia o godz. 16 w świetlicy wiejskiej w Zawadzie (Zawada 271). Zarówno w trakcie spotkania, jak i po jego zakończeniu, każdy będzie mógł ponownie zgłosić na formularzu swoje uwagi lub sugestie, dotyczące proponowanych rozwiązań projektowych - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.   

Wypełniony i podpisany formularz (pobierz) można przesłać do 7 maja 2023 r. pocztą tradycyjną na adres Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, ul. Ogrodowa 21, 20-075, Lublin lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected].  

Obwodnica Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74 jest jedną z 7 inwestycji na Lubelszczyźnie, planowanych do realizacji w ramach rządowego “Programu budowy 100 obwodnic”.

Droga będzie liczyć od 17 do 19,5 km (w zależności od wariantu) i ominie Zamość od północno-zachodniej strony. Początek zaplanowano na skrzyżowaniu z drogą powiatową 3206L, gdzie połączy się z planowaną obwodnicą Szczebrzeszyna, a koniec na połączeniu z węzłem Zamość Sitaniec, który powstanie w ramach budowy drogi ekspresowej S17 (Piaski - Hrebenne) - pisze GDDKiA.

Na obecnym etapie ma zostać wybrany najkorzystniejszy wariant przebiegu obwodnicy Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74. Następnie zostanie złożony wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej (DŚU), która ostatecznie go zatwierdzi.

Kolejnym etapem będzie wykonanie elementów koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania dla wskazanego w DŚU wariantu trasy oraz określi wytyczne dla projektu budowlanego.   W dalszej perspektywie, kolejne prace przygotowawcze obejmą m.in. opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu zostanie przeprowadzona procedura związana z wykupem nieruchomości pod planowaną inwestycję w wybranym wariancie - informuje GDDKiA.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zam 20.04.2023 16:45
Mam nadzieję że nie będzie brał udziału w tym przetargu ten lepiarz z Krakowa ,co wyzyskuje Ukraińców i ma ich za nic!!!

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Lege Artis
Reklama
Reklama
ReklamaBaner B1
Reklama
Reklama
Reklama