Jaka była idea tej niezwykłej rywalizacji?
- Return Zamość już od 1994 roku organizuje różnego rodzaju turnieje, czyli niemalże od momentu jego powstania. Od ośmiu już lat jesteśmy natomiast gospodarzami turnieju memoriałowego poświęconego pamięci tragicznie zmarłego dr Tomasza Teresińskiego - lekarza, a jednocześnie miłośnika tenisa ziemnego. Organizowany turniej przez nasz klub od kilku lat stał się sportowym wydarzeniem o randze ogólnopolskiej wspieranym przez Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy i Lubelską Izbę Lekarską, a w tym roku dodatkowo przez Urząd Marszałkowski Lublinie. Chcę również podkreślić indywidualne zaangażowanie dr. Dariusza Dębickiego z zamojskiej delegatury Lubelskiej Izby Lekarskiej w przygotowaniach do tegorocznej edycji turnieju. Pomocny był też prof. Andrzej Semczuk - wiceprezes PSTL. W tegorocznej edycji turnieju na kortach Returnu wzięło udział ponad pięćdziesięciu lekarzy z całej Polski m.in. z Zielonej Góry, Wrocławia, Krakowa, Szczecina, Torunia, Lublina, Tychów, Chełma, Stalowej Woli, Łodzi, Ostrołęki – mówi założyciel i inicjator powstania Klubu Tenisowego Return, a także jego prezes Janusz Kawałko.
Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia".
Zdjęcia z turnieju dostępne w galerii na stronie internetowej KT.


![Świąteczne spotkanie opłatkowe w WSHE Zamość [GALERIA ZDJĘĆ] Świąteczne spotkanie opłatkowe w WSHE Zamość [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-swiateczne-spotkanie-oplatkowe-w-wshe-zamosc-galeria-zdjec-1765886100-16.jpg)
![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze