Aplikacja ukradła prawie 3 tys. zł, a mogła więcej

  • 22.12.2021, 09:00
  • ak
Aplikacja ukradła prawie 3 tys. zł, a mogła więcej Fot. policja.pl
Chciał dokonywać płatności telefonem, więc ściągnął na smartfon znalezioną w internetowym sklepie aplikację. Niestety, gdy mieszkaniec Zamościa ją zainstalował, został okradziony.

Zgłaszając sprawę policji, 37-letni zamościanin opowiedział, że podczas konfiguracji pokazał się błąd. Wtedy mężczyzna postanowił na innym urządzeniu sprawdzić stan swojego konta i z przerażeniem odkrył, że ktoś wypłacił z jego rachunku prawie 3 tys. zł, a reszta pieniędzy była przygotowane do wypłaty. Natychmiast skontaktował się z bankiem i zablokował rachunek.

Skąd ta sytuacja?

– Podczas konfiguracji pobranej na telefon aplikacji 37-latek wpisywał dane umożliwiające zalogowanie się do rachunku, prawdopodobnie aplikacja ta była niestety fałszywa, oszust przejął loginy i zdążył je wykorzystać wypłacając pieniądze – tłumaczy Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Uczula też wszystkich, by uważać na to, co ściąga się na telefon. Bo niektóre programy mogą być złośliwe i pod pozorem normalnej aktywności wyłudzać poufne dane. Czujność należy zachować nawet, jeśli pobieramy aplikacje z oficjalnych sklepów, a już na pewno z nieznanego źródła.

Czytaj także: Prawie 200 szkodliwych aplikacji do usunięcia. Mogą przechwytywać dane z telefonu

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe