Żegnamy znanych, zasłużonych - powiat tomaszowski (PEŁNA LISTA)

  • 01.11.2021, 05:54
  • wd
Żegnamy znanych, zasłużonych - powiat tomaszowski (PEŁNA LISTA) Fot. pixabay.com
Nie umiera ten, kto żyje w pamięci bliskich.

Miasto Tomaszów Lubelski

Elżbieta Walentyn (60 l.), przedsiębiorca w branży gastronomicznej.

Aleksander Pisarczyk (78 l.), wieloletni pracownik Państwowej Straży Pożarnej.

Tadeusz Cioch (69 l.), adwokat.

Tadeusz Harbuz (89 l.), były kapelmistrz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Apoloniusz Słoboda (82 l.), przedsiębiorca w branży gastronomicznej.

Marianna Radzięciak (74 l.), wieloletni nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5.

Sabina Bil (101 l.), najstarsza mieszkanka miasta.

Anna Chmielewska (72 l.), lekarz dermatolog.

Zbigniew Czubek (61 l.), były naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Lubelskim.

Krystyna Czuchaj (82 l.), wieloletnia pracownica Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski.

Jan Fiutka (83 l.), były dyrektor Szkoły Podstawowej w Podhorcach, członek Zespołu Artystycznego „Tomaszowiacy”.

Halina Kalinowska (92 l.), wieloletnia nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego.

Henryk Kawałko (71 l.), przedsiębiorca, działacz sportowy.

Czytaj także: Nie wiesz gdzie szukać grobu bliskich? Z pomocą przychodzi specjalna wyszukiwarka

Elżbieta Kawszyniec (61 l.), długoletnia nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 5.

Andrzej Krawczyk (69 l.), były piłkarz TKS „Tomasovia” i „Motor” Lublin, były dyrektor OSIR „Tomasovia”.

Mirosława Marczuk (80 l.), nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5.

Robert Matkowski (58 l.), przedsiębiorca z branży budowlanej.

Kamila Ostrykiewicz (72 l.), członek Zarządu – sekretarz Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Czytaj także: Ustawianie zapalonych zniczy na grobach zmarłych. Czy wiesz co symbolizuje?

Andrzej Rabiega (79 l.), architekt.

Cezary Rosołowski (70 l.), adwokat.

Andrzej Stechnij (57 l.), wieloletni nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2.

Zofia Świtka (94 l.), wieloletnia pracownica Muzeum Regionalnego, członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Tomaszowie Lubelskim.

Bronisław Tołścik (91 l.), Sybirak, były Prezes Związku Sybiraków koło w Tomaszowie Lubelskim.

Edward Wiśniewski (74 l.), wieloletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego.

Henryka Wysocka (81 l.), radna Rady Miasta i członek Zarządu Miasta I kadencji (1990-1994).

 

Gmina Tomaszów Lubelski

Janusz Czok (69 l.), Podhorce, wieloletni strażak OSP Podhorce.

Sylwester Hałas (78 l.), Ruda Wołoska, wieloletni prezes, naczelnik OSP Ruda Wołoska.

Zdzisław Mazurek (48 l.), Podhorce, wieloletni strażak OSP Podhorce.

Wiesław Miszczyszyn (63 l.), Szarowola, strażak OSP Szarowola.

Damian Syty (40 l.), Typin, naczelnik OSP Typin.

Witold Raczkiewicz (62 l.), Majdan Górny, strażak OSP Majdan Górny.

Stanisław Raczkiewicz (80 l.), Majdan Górny, strażak OSP Majdan Górny.

 

Gmina Bełżec

Stanisław Rudziński (64 l.), Bełżec, były dyżurny ruchu PKP.

 

Gmina Jarczów

Wiesław Komińczak (80 l.), Jarczów, prezes OSP Jarczów od 2001 r., członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jarczowie.

Janina Posikata (85 l.), Zawady, twórczyni ludowa, członkini KGW oraz zespołu śpiewaczego „Jarczowianki”.

 

Gmina Krynice

Jan Bądyra (80 l.), Polanówka, wieloletni sołtys wsi Polanówka.

Stanisław Soroka (69 l.), Dzierążnia, wieloletni pracownik UG Krynice.

Edward Smoląg (77 l.), Majdan Krynicki, wieloletni nauczyciel matematyki, członek Zespołu Pojednanie z Krynic oraz chóru Wiarus z Sitna.

Emilia Bryk (77 l.), Majdan Krynicki, wieloletni pracownik i skarbnik UG Krynice.

Stanisław Bryk (82 l.), Majdan Krynicki, wieloletni pracownik UG Krynice.

Witold Klimski (70 l.), Dzierążnia, zasłużony strażak z OSP Dzierążnia.

 

Gmina Lubycza Królewska

Zbigniew Józef Całka (59 l.), Machnów Nowy, pracownik Urzędu Miejskiego w Lubyczy Królewskiej.

Jerzy Chmielewski (74 l.), Lubycza Królewska, działacz strażacki OSP Lubycza Królewska.

Grażyna Durkiewicz (60 l.), Siedliska, działaczka społeczna.

Janina Fudala (80 l.), Lubycza Królewska, pielęgniarka.

Jan Grzywaczewski (83 l.), Lubycza Królewska, były radny RG Lubycza Królewska.

Zbigniew Michał Kawałko (80 l.), Lubycza Królewska, poseł na Sejm X kadencji, dyrektor POM w Lubyczy Królewskiej.

Tadeusz Kolasa (80 l.), Siedliska, działacz społeczny.

Stefania Kopczacka (91 l.) Siedliska, działaczka społeczna.

Katarzyna Rozalia Krzych (86 l.), Huta Lubycka, działaczka społeczna.

Jadwiga Podolak (71 l.), Lubycza Królewska, pracownik POM w Lubyczy Królewskiej.

Zbysław Józef Słowik (69 l.), Lubycza Królewska, nauczyciel ZSMR w Lubyczy Królewskiej.

Krystyna Tomczyk (80 l.), Lubycza Królewska, nauczyciel ZSMR w Lubyczy Królewskiej.

Józef Wójtowicz (77 l.), Lubycza Królewska, działacz kulturalny, kierownik Orkiestry Strażackiej.

 

Gmina Łaszczów

Jan Bezłada (67 l.), Łaszczów, były sołtys Sołectwa Łaszczów-Kolonia.

Stanisława Bruśniak (76 l.), Łaszczów, były pracownik Gminnej Spółdzielni w Łaszczowie.

Zofia Ciołko (87 l.), Pieniany, były nauczyciel.

Wincenty Dublowski (83 l.), Łaszczów, były członek OSP w Łaszczowie.

Jan Fedyna (89 l.), Pieniany, były członek OSP w Podlodowie.

Kazimierz Gardzioła (73 l.), Wólka Pukarzowska, były radny Rady Gminy w Łaszczowie.

Roman Karwan (77 l.), Łaszczów, były pracownik Spółdzielni Kółek Rolniczych w Łaszczowie.

Zdzisław Pac (93 l.), Łaszczów, były lekarz weterynarii w Łaszczowie.

Henryka Piasecka (83 l.), Łaszczów, były pracownik Spółdzielni Mleczarskiej w Łaszczowie.

Mieczysław Piasecki (86 l.), Łaszczów, były pracownik Państwowego Gospodarstwa Rybackiego w Łaszczowie.

Alina Przykaza (80 l.), Łaszczów, były pracownik Gminnego Przedszkola w Łaszczowie.

Bogumił Sawracki (43 l.), Pieniany, były członek OSP w Pienianach.

Lucyna Seń (85 l.), Łaszczów, były pracownik Gminnej Spółdzielni w Łaszczowie.

Marianna Seń (87 l.), Łaszczów, były pracownik GS w Łaszczowie.

Urszula Sochan (83 l.), Łaszczów, były pracownik GS w Łaszczowie.

Stanisław Sobczuk (92 l.), Nabróż-Kolonia, były członek OSP w Nabrożu.

Kazimierz Surmacz (74 l.), Zimno, były pracownik Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Łaszczowie.

Adam Surowiec (81 l.), Dobużek, były Sołtys Sołectwa Dobużek.

Stanisław Tucki (71 l.), Łaszczów, były pracownik Gminnej Spółdzielni w Łaszczowie.

Jan Szeremeta (74 l.), Łaszczów, były pracownik Państwowego Ośrodka Maszynowego w Łaszczowie.

Tadeusz Winiarczuk (73 l.), Łaszczów, były pracownik POM w Łaszczowie.

 

Gmina Rachanie

Marian Kuks (70 l.), Grodysławice, leśniczy.

Teresa Mrozowska (50 l.), Rachanie, pracownik Szkoły Podstawowej Rachanie.

Zofia Nadłonek (73 l.), Rachanie, emerytowany pracownik Urzędu Gminy Rachanie.

Ludwik Stopyra (71 l.), Rachanie, emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej Rachanie.

Emilia Walas (74 l.), Michalów, emerytowany pedagog przedszkolny.

 

Gmina Susiec

Bogusław Adam Burda (75 l.), Ciotusza Nowa, długoletni strażak OSP Ciotusza Nowa.

Jan Piotr Kawalec (60 l.), Zawadki, były sołtys wsi Zawadki.

Adam Władysław Mielnicki (79 l.), Grabowica, długoletni skarbnik OSP Grabowica.

Jan Skiba (73 l.), Susiec, były sołtys wsi Susiec, emerytowany leśniczy Lasów Państwowych Nadleśnictwo Narol.

Adam Słotwiński (84 l.), Maziły, były radny Rady Gminy Susiec, emerytowany dyżurny ruchu PKP Stacja Maziły.

Jan Zawiślak (77 l.), Nowiny, długoletni sekretarz OSP Nowiny, działacz społeczny.

 

Gmina Tarnawatka

Franciszek Gwozda (88 l.),Tarnawatka, były pracownik Urzędu Gminy Tarnawatka.

Józef Kłos (80 l.), Pańków, radny I i II kadencji Rady Gminy.

Stanisław Kustra (77 l.), Klocówka, wieloletni naczelnik OSP Klocówka.

Marian Kuźma (77 l.), Tarnawatka, radny II kadencji Rady Gminy.

Henryk Machlarz (63 l.), Pauczne, strażak OSP Pauczne.

Jacek Palak (52 l.), Wieprzów Tarnawacki, strażak OSP Wieprzów.

Zofia Pasieczna (72 l.), Sumin, była pracownica Urzędu Gminy Tarnawatka.

Albin Rybak (84 l.), Tarnawatka-Tartak, wieloletni prezes OSP Tarnawatka-Tartak.

Stanisław Smaha (71 l.), Wieprzów Tarnawacki, strażak OSP Wieprzów.

Kazimierz Wancisiewicz (85 l.), Wieprzów Ordynacki, strażak OSP Wieprzów.

 

Gmina Telatyn

Heronim Banachewicz (87 l.), Dutrów, były pracownik SKR.

Tadeusz Flondro (76 l.), Telatyn, były wieloletni pracownik SKR Telatyn.

Tadeusz Gołębiowski (81 l.), Łykoszyn, były pracownik Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”.

Roman Gołębiowski (67 l.), Żulice, były pracownik GS „SCh”.

Antoni Hawryluk (63 l.), Żulice, były pracownik GS „SCh”.

Alina Kłos (85 l.), Poturzyn, były nauczyciel SP w Telatynie.

Franciszek Lizak (82 l.), Telatyn, były pracownik GS.

Stefan Lizak (95 l.), Telatyn, członek AK.

Kazimierz Mołodowicz (73 l.), Franusin, były pracownik SKR.

Czesław Piwko (76 l.), Posadów, listonosz.

Czesław Turek (83 l.), Nowosiółki, nauczyciel.

Zdzisław Wacko (83 l.), Nowosiółki, były pracownik GS „SCh”.

Janusz Golemba (56 l.), Łachowce, były strażak OSP Łachowce.

 

Gmina Tyszowce

Kazimierz Bubiłek (87 l.), Tyszowce, emerytowany nauczyciel i wychowawca Szkoły Podstawowej w gm. Tyszowce.

Janina Górak (75 l.), Tyszowce, emerytowany pracownik SKR w Tyszowcach.

Roman Jaremczuk (73 l.), Tyszowce, wieloletni sołtys i radny Rady Miejskiej w Tyszowcach.

Henryk Kornas (67 l.), Perespa, wzorowy rolnik gminy Tyszowce, zasłużony dla rolnictwa.

Bogusław Kozłowski (84 l.), Czermno, działacz społeczny, były radny Rady Miejskiej w Tyszowcach.

Alfreda Martyniuk (87 l.), Podbor, wieloletni pracownik Przedszkola w Tyszowcach.

Tadeusz Okalski (83 l.), Tyszowce, wieloletni listonosz w gminie Tyszowce.

Zdzisława Podgórska (87 l.), Tyszowce, emerytowany pracownik Banku Spółdzielczego w Tyszowcach.

Zofia Siuda (90 l.), Tyszowce, emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Tyszowcach.

Kazimierz Sobczyński (80 l.), Perespa, emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Perespie, wychowawca wielu pokoleń.

Waldemar Szambara (62 l.), Wojciechówka, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej, działacz społeczny.

Petronela Szerment (88 l.), Tyszowce, emerytowany pracownik Banku Spółdzielczego w Tyszowcach.

Aleksandra Szwanc (81 l.), Tyszowce, wieloletnia działaczka społeczna, była członkini KGW.

Łucja Witkowska (92 l.), Tyszowce, emerytowany pracownik Poczty Polskiej.

 

Gmina Ulhówek

Marian Jan Bartnicki (52 l), Rzeczyca, wiceprezes-naczelnik OSP Rzeczyca, listonosz.

Piotr Andrzej Buczkowski (55 l.), Tarnoszyn, naczelnik OSP Tarnoszyn.

Andrzej Flasiński (55 l.), Budynin, strażak OSP Budynin.

Tomasz Jan Frańczuk (40 l.), Rzeplin, gospodarz w OSP Rzeplin.

Władysław Gruszecki (86 l.), Ulhówek, jeden z założycieli OSP Ulhówek, długoletni strażak.

Zbigniew Gruszecki (59 lat), członek Koła Łowieckiego nr 15 Niwa w Ulhówku, w PZŁ od 2001 r.

Andrzej Karwański (65 l.), Żerniki, strażak OSP Żerniki.

Andrzej Jan Nazarczuk (49 l.), Rzeplin, sołtys wsi Rzeplin.

Jerzy Waldemar Stępkowski (91 l.), Ulhówek, emerytowany lekarz weterynarii.

 

Czytaj także: Lista zasłużonych zmarłych powiat biłgorajski

Czytaj także: Lista zasłużonych zmarłych powiat hrubieszowski

Czytaj także: Lista zasłużonych zmarłych powiat zamojski

Czytaj także: Lista zasłużonych zmarłych Zamość

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe