Policjanci zaczęli "wlepiać" mandaty, bo maseczki mają być

  • 26.10.2021, 06:06
  • Anna Szewc
Policjanci zaczęli "wlepiać" mandaty, bo maseczki mają być Fot. pixabay.com Za noszeniem maseczek chyba nikt nie przepada, ale dla własnego bezpieczeństwa i w poczuciu odpowiedzialności za innych, powinniśmy ich używać.
Im więcej zakażeń koronawirusem, tym większa determinacja policji w egzekwowaniu przepisów o zakrywaniu ust i nosa maseczką. Tylko w październiku policjanci z Zamościa wystawili za uchylanie się od tego obowiązku prawie tyle mandatów, ile przez cały lipiec było ich na całej Lubelszczyźnie.

W powiecie biłgorajskim do niedzieli 24 października mandatami ukarano 30 osób, które mimo obowiązku w pomieszczeniach zamkniętych nie zakrywały ust i nosa maseczkami. Policjanci pouczyli też 47 obywateli, a wobec 3 najbardziej opornych skierowano wnioski o ukaranie do sądu. – Te kontrole odbywają się w ramach codziennych zadań, jakie mają funkcjonariusze, a czasem są efektem interwencji, gdy policjanci są wzywani, bo ktoś maseczki nie ma – mówi Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Czytaj także: Koronawirus w natarciu, a maseczki mamy w nosie

Podobnie sytuacja wygląda w powiecie tomaszowskim, choć tutaj policjanci byli bardziej efektywni w wyłapywaniu opornych. Przez nieco ponad 3 tygodnie października wystawili za brak maseczek 76 mandatów, pouczyli 167 osób, a do sądu wpłynęło 6 wniosków o ukaranie. Mniej skłonni do pouczania obywateli byli policjanci z powiatu hrubieszowskiego. Tak w analogicznym okresie zachowali się wobec zaledwie 2 osób, za to aż 142 ukarali mandatami, a do sądu skierowali 9 wniosków o ukaranie. 

Ale zdecydowanie najbardziej zdeterminowani w egzekwowaniu przepisów są policjanci z Zamościa.

Ile wystawiono mandatów? Jak to się ma do poprzedniego miesiąca? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rangun
rangun 26.10.2021, 22:20
Cza założyć maseczki i rozum bo znów będzie lockdown tylko tym razem wyłącznie w królestwie antyszczepionkowców , województwie lubelskim!!!!
HUYUYTY
HUYUYTY 26.10.2021, 20:32
mandaty i reszta odostrzeń są NIELEGALNE TY KŁAMLIWY BRUKOWCU STRASZĄCY LUDZI NIEPOTRZEBNIE. pOWINNIŚCIE TRAFIĆ DO WIĘZIENIA
Czytelnik
Czytelnik 26.10.2021, 16:16
Zajrzeliby do kościołów w gminach; Tyszowce, Rachanie, Łaszczów, Telatyn. Tam nie trzeba 3 tygodnie. Wystarczy wejść 5 minut przed rozpoczęciem mszy, najlepiej po cywilu i minimum 4 policjantów bo roboty będzie dużo.
ytytytyut
ytytytyut 26.10.2021, 20:33
czytelnik spadaj covidiotyczny konfidencie
Adaś
Adaś 26.10.2021, 14:16
Maseczki nie chronią w żadnym stopniu przez wirusem kto wam takie bajki naopowiadał
Oooo
Oooo 26.10.2021, 09:37
ZOMO w Hrubieszowie nie poucza bo od tego premii nie ma. Widze ze w innych czesciach regionu pracuja myslacy policjanci.
kpiny czy ?
kpiny czy ? 26.10.2021, 08:24
30 osób ? Tyle to w godzinę w osiedlowym sklepie
Robert
Robert 26.10.2021, 08:20
No tak, przy czym wszystkie uczciwe, nienaciągane badania wskazują na zerowy wpływ noszenia maseczek na transmisje wirusów. Za to wielokrotnie w badaniach i praktyce udowodniono, że noszenie brudnych maseczek (bo takimi się stają po nawet kilkukrotnym włożeniu i wyciągnięciu brudni rękami z kieszeni) szkodzi.

Przytomni policjanci opierajcie się tej ciemnocie i nie wymuszajcie na ludziach szkodzenia sobie i innym.

Pozostałe