Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 07:32
Reklama

Koronawirus: Maseczki mamy w nosie

Teoretycznie wciąż są obowiązkowe. Powinniśmy zakładać maseczki, wchodząc do sklepu, do kościoła, do kina, urzędu, restauracji, na imprezę w pomieszczeniu zamkniętym. A jak to wygląda w praktyce?
Koronawirus: Maseczki mamy w nosie
Rok temu, 10 października 2020 cała Polska została uznana za żółtą strefę, a wybrane powiaty były czerwonymi. Od tego dnia maseczki stały się obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej.

Stanisław Jaślikowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, doskonale zdaje sobie sprawę, jak poważna jest epidemia koronawirusa. Jeśli idzie na zakupy, to wkłada maseczkę. A co obserwuje wokół siebie?

Czytaj także: Lockdown, nauka zdalna, maseczki. Polacy powiedzieli, czego oczekują od rządu

– Mniej więcej jedna trzecia ludzi też to robi, reszta nie. Albo wcale masek nie mają, albo noszą je pod brodą – mówi szef zamojskiego sanepidu. Ale też podkreśla, że różnie to w różnych miejscach bywa. – To zależy od właściciela sklepu, ale też po prostu od ludzi. Widywałem 4-osobowe rodziny i wszyscy mieli zakryte nosy i usta i takie, gdy szły trzy osoby, a maski nie miała żadna – opowiada Jaślikowski.

Czytaj także: Maseczki w prezencie. Rozdawała je policja

A jak tę sytuację ocenia? Krótko.

– To żenujące – stwierdza. A czemu tak się dzieje? Na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć. Ale mówi, że był latem tego roku w jednym z krajów południowej Europy. Sytuacja wyglądała diametralnie inaczej.

Czy policja jeszcze egzekwuje obowiązek zakrywania ust i nosa? Ile wystawiano ostatnio mandatów? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gnoje 12.10.2021 08:50
w d u pie

Gnojki 12.10.2021 08:49
raczej w ***. Na pierwszy rzut oka widać ilu jest debili

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama