Nie wszyscy dają się nabierać. 50-latka była czujna

  • 03.10.2021, 05:10
  • ak
Nie wszyscy dają się nabierać. 50-latka była czujna Fot. pixabay.com
Po serii doniesień o osobach, które dały się nabrać i zostały przez oszustów pozbawione pieniędzy, jest wreszcie dobra wiadomość. 50-letnia mieszkanka gminy Zamość zachowała zdrowy rozsądek, czujność i fałszywemu bakowcowi nie uwierzyła.

Kobieta odebrała telefon w czwartek (30 września) po południu. Usłyszała w słuchawce męski głos z wyraźnym wschodnim akcentem. Rozmówca stwierdził, że jest pracownikiem banku, ostrzegł, że na koncie kobiety wykonywane są jakieś podejrzane operacje finansowe. ktoś miał blokować przelewy. "Bankowiec" zaoferował swoją pomoc. Powiedział, że wystarczy zainstalować na telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia.

Czytaj także: Jak działają oszuści bankowi. Policja publikuje nagranie rozmowy

– Kobieta zorientowała się, że rozmówca próbuje uzyskać dostęp do jej konta i wyprowadzić z rachunku zgromadzone oszczędności. Natychmiast, więc zakończyła rozmowę – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

50-latka postanowiła jeszcze upewnić się, czy postąpiła słusznie. W internecie sprawdziła więc numer telefonu, z którego kontaktował się z nią rzekomy pracownik banku. Znalazła wpisy utwierdziły ją w przekonaniu, że postąpiła właściwie. Internauci na różnych forach informowali, że z tego numeru dzwonią oszuści.

Kobieta o całym zdarzeniu poinformowała policję.

Czytaj także: Poprosili o pobranie aplikacji. Kobieta straciła kilkadziesiąt tysięcy

Czytaj także: To nie byli bankowcy. "Wyczyścili" 20-latece konto

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
coś o oszustwach
coś o oszustwach 03.10.2021, 12:35
jak się dałem nabrać. Miał być cykl artykułów w kolejnych wydaniach Kroniki Tygodnia. I co ? Oszustwo

Pozostałe