Podnoszenie ciężarów: Nasi w srebrze i w brązie

  • 11.06.2021, 07:00
  • MaSzt
Podnoszenie ciężarów: Nasi w srebrze i w brązie Fot. Unia Hrubieszów Trzy spośród czterech sztangistek Unii Hrubieszów zostały w Gdańsku medalistkami mistrzostw Polski.
W mistrzostwach Polski w Gdańsku reprezentanci klubów z Zamojszczyzny wywalczyli siedem medali. Wicemistrzyniami kraju zostały Emilia Rechul z Agrosu Zamość, Agnieszka Rak ze Znicza Biłgoraj oraz Diana Flak i Ewa Mizdal-Usowska z Unii Hrubieszów.

Największą szansę na złoty medal mistrzostw Polski miała na pomoście w Gdańsku Ewa Mizdal-Usowska, startująca w kategorii +84 kg. W podrzucie, w trzecim podejściu mocowała się ze sztangą o wadze 116 kg. Tylko jeden spośród trzech sędziów zaliczył jej próbę, co wzbudziło kontrowersję, a przede wszystkim – oburzenie w sztabie trenerskim Unii Hrubieszów. Niezadowolona była też Mizdal-Usowska. Na znak protestu zawodniczka Unii nie wzięła udziału w uroczystej dekoracji medalistek w kategorii +84 kg.

Mizdal-Usowska zaliczyła w podrzucie 111 kg, ale dopiero w drugim podejściu (pierwsze spaliła). Wynik ten dał jej złoty medal w konkurencji. Wcześniej, w rwaniu uzyskała 86 kg, zdobywając brązowy medal. W tej konkurencji zaliczyła tylko pierwsze podejście. Później nie powiodło jej się dwa razy w rwaniu sztangi o wadze 91 kg. Wynik w dwuboju 197 kg Mizdal-Usowskiej okazał się gorszy o 4 kg od osiągnięcia Magdaleny Pasko. Zawodniczka Lechii Sędziszów Małopolski uzyskała w dwuboju 201 kg (91 kg w rwaniu i 110 kg w podrzucie). Trzecia w tej kategorii była Julia Janiak z hrubieszowskiej Unii. 19-latka osiągnęła w dwuboju 192 kg. W rwaniu była druga z wynikiem 87 kg, a w podrzucie – trzecia z wynikiem 105 kg.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roman
Roman 11.06.2021, 21:41
Zamość i Biłgoraj gratulacje. Super trenerzy i zawodnicy. Klasa.
W
W 11.06.2021, 08:05
Kupie siła.

Pozostałe