O mało nie straciła pieniędzy. Sprzedawała przez internet

  • 16.05.2021, 11:00
  • ak
O mało nie straciła pieniędzy. Sprzedawała przez internet Fot. pixabay.com
27-letnia mieszkanka gminy Łabunie zgłosiła policji próbę internetowego oszustwa. Ktoś usiłował dostać się na jej bankowe konto, udając, że zamierza od kobiety kupić towar wystawiony na sprzedaż przez internet.

Kobieta zamierzała sprzedać adapter do parasolki do dziecięcego wózka. Wystawiła towar w internecie za 30 zł.

Podobnie jak to już bywało w przeszłości w podobnych przypadkach, z 27-latką skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem. Kobieta otrzymała link, który posłużyć do odbioru pieniędzy. Kliknęła w niego i otworzył się formularz, w którym wpisała swoje dane, m.in. numer PESEL oraz karty płatniczej. Nie podejrzewając niczego 27-latka wpisała też swój login do bankowości mobilnej.

CZYTAJ TAKŻE: ZŁODZIEJSKI SMS. 42-LATEK Z ZAMOŚCIA STRACIŁ 1000 ZŁ

Przez pomyłkę wpisała błędne hasło. Bank to wychwycił i przesłał jej nowy kod dostępu. Kobieta wystukała go i znowu wróciła do formularza, wtedy zaczęła coś podejrzewać. Osobie zainteresowanej kupnem zaproponowała inną formę zapłaty, ta jednak nalegała na wcześniejszą formę, przesłała kolejny link. Mieszkanka gminy Łabunie zrezygnowała z transakcji, a kilka godzin później z banku dostała komunikat o dziwnych operacjach na rachunku: ktoś z jej konta usiłował przez BLIK wypłacić 1000 zł. Na szczęście kobieta nie straciła oszczędności.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe