Werbkowice: Okrągły stół w cukrowni (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.12.2020, 06:16
  • par
Werbkowice: Okrągły stół w cukrowni (TYLKO W GAZECIE) W proteście przed cukrownią wzięła udział setka rolników z regionu.
Był protest, a teraz będą rozmowy. Czy konflikt plantatorów z cukrownią w Werbkowicach uda się rozwiązać?

4 grudnia przed cukrownią w Werbkowicach protestowało około 100 plantatorów buraków cukrowych z regionu. Ciągnikami zablokowali bramy wjazdowe do cukrowni. Na 11 grudnia zaplanowano spotkanie dyrekcji z plantatorami. Od wyników rozmów "przy okrągłym stole" zależy, czy producenci buraków zawrą umowy kontraktacyjne na 2021 r.

Co się tam dokładnie wydarzyło? A co dopiero przed nami? Przeczytasz w nowej Kronice Tygodnia.

 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dziadek
dziadek 13.12.2020, 17:33
TYLKO CO NAM DA TEN OKRĄGŁY STÓŁ ?
Jak i tak znowu zostaniemy oszukani chyba że zmienią zapis w umowie kontraktacyjnej ( z zawartości cukru ) na zawartość sacharozy jaką robią w laboratorium .
Bo zwartość cukru a sacharozy to są dwie odrębne rzeczy
I ZTYM CHYBA KAŻDY PLANTATOR SIĘ ZGODZI >
Piotr
Piotr 10.12.2020, 00:08
41% zanieczyszczeń za buraki ,gdzie ten gość, co tu pisał że to niemożliwe, siejcie sobie dalej sami, pół samochodu ziemi , paranoja
Burak
Burak 08.12.2020, 18:04
Bledy w ksc zostały popełnione parę lat wcześniej, za nadwyżki rolnik brał taką kasę że nawet mu się nie opłacało zbierać buraków, w efekcie zaczął zmniejszać areal, licząc na wyższe plony , aby nie odstawiać buraków za darmo, cukrowni dobrze szło bo surowiec miala za marną kase, aż zaczęło brakować nadwyżek, w rezultacie cukrownie zaczęły majstrować przy zanieczyszczeniach i polaryzacji, rolnik zobaczył, że coś jest na rzeczy, więc postanowił w to miejsce wprowadzić inne rośliny i mamy teraz to co mamy, niestety rolnik nie jest udziałowcem cukrowni , więc dywidendy z zysku nie dostanie, tak jak adolf, on może produkować po kosztach bo ma podział z zysków i wieksze dopłaty, a unas państwa to nie obchodzi, cukrownia musi mieć zysk , a rolnik nic
dziadek
dziadek 14.12.2020, 18:26
Te Burak chyba nie wiesz o czym piszesz jaką kasę ?
za nadwyżki nigdy nie było dobrej kasy tylko nie pisz głupot .
Mylisz z DYWIDĘDĄ
Burak
Burak 14.12.2020, 19:18
Dziadek czytamy ze zrozumieniem, a tam jest napisane, że mu się nawet nie opłacało zbierac tych buraków, za taką kase

Pozostałe