Kolejny oszukany na zakupach przez internet

  • 02.12.2020, 13:37
  • ak
Kolejny oszukany na zakupach przez internet Fot. pixabay.com
Wydał 800 złotych, ale konsoli się nie doczekał. 27-latek z gminy Nielisz powiadomił zamojską policję, że został oszukany na internetowych zakupach.

Ofertę sprzedaży urządzenia mężczyzna znalazł jeszcze w październiku. Wydała mu się kusząca. Dogadał się ze sprzedawcą, że za konsolę do gier zapłaci mu 800 złotych. Zgodnie z umową, przelał tę kwotę na wskazane konto. Towar miał być wysłany najpóźniej następnego dnia. Tak się jednak nie stało.

Mężczyzna skontaktował się ze sprzedawcą, a zwłokę tłumaczył problemami w pracy i w życiu osobistym. Ostatecznie mężczyźni doszli do porozumienia. Konsola miała zostać u włąściciela, a pieniądze wrócić na konto 27-latka. Niestety, nie dotarły, a kolejne próby kontaktu z nieuczciwym sprzedawcą nie dały efektów. Stąd doniesienie na policję.

Funkcjonariusze przyjęli też zawiadomienie od matki 13-latki. Jej córka kupowała online kurtkę za 500 złotych. W tym przypadku po zamówionym towarze i pieniądzach śladu nie ma. A ze sprzedającym nie można się skontaktować.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas robienia zakupów w sieci.

Decydując się na zakup towaru wcześniej należy zastanowić się, nie należy działać pochopnie i przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić między innymi uczciwość sprzedawcy. Pomogą w tym komentarze na jego temat napisane przez innych kupujących. Nie narażajmy się na utratę pieniędzy – korzystajmy tylko ze sprawdzonych sklepów i ofert. Nie korzystajmy z tak zwanych „super okazji”, zbyt niska cena towaru może sugerować oszustwo. Warto również zastanowić się nad wyborem zapłacenia za towar dopiero podczas jego dostawy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe