Laboratoria są zapchane z powodu koronawirusa (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.10.2020, 06:00
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
Laboratoria są zapchane z powodu koronawirusa (TYLKO W GAZECIE)
Na wynik testu na COVID-19 trzeba czekać nawet dwa dni, bo laboratorium w Lublinie jest tak obłożone zleceniami – mówi Mariusz Paszko, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu. Wskazuje, że problemem jest nie tylko brak respiratorów, ale i osób do ich obsługi.

Przybywa osób chcących przebadać się na obecność koronawirusa. Efektem są kolejki do testów...

 – W tej chwili [rozmawiamy w piątek 16 X – przyp. red.] nie ma kolejki, bo przyjęcia są z zapisów. W poniedziałki jest niestety gehenna. Staramy się przyjmować wszystkie osoby. Punkt jest czynny od 10.30 do 15.30. Wymazy można pobrać także w szpitalu wojewódzkim i w Szczebrzeszynie.

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małgorzata
Małgorzata 21.10.2020, 13:29
Zapchać to się może toaleta. Może wypadałoby użyć innych słów?

Pozostałe