Hrubieszów: Kupują i płacą, żeby... oszczędzać

  • 19.10.2020, 07:11
  • ak
Hrubieszów: Kupują i płacą, żeby... oszczędzać Fot. UM Hrubieszów/facebook.com
Czasem trzeba zainwestować, bywa że sporą sumę, aby w przyszłości móc zaoszczędzić jeszcze więcej. Tak właśnie postępują władze Hrubieszowa.

Burmistrz Marta Majewska poinformowała ostatnio, że miasto kupiło właśnie nowy sprzęt dla Miejskiej Służby Drogowej w Hrubieszowie.

To ciężarówka IVECO z wywrotką i posypywarka. Wykorzystanie urządzeń ma docelowo zmniejszyć wydatki bieżące i koszty usług.

– Zakup pozwoli oszczędzić ponad 60 000 zł. rocznie na zimowym odśnieżaniu dróg miejskich, bowiem do tej pory usługa ta zlecana była na zewnątrz – zapewnia burmistrz Marta Majewska.

Coś w tym jest. Przypomnijmy, że latem Hrubieszów mógł sobie pozwolić na przeprowadzenie akcji odkomarzania miasta. Do akcji ruszyli pracownicy MSD, bo miasto miało już kupiony odpowiedni sprzęt i wystarczyło zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Ale już w Zamościu komary hulały w najlepsze. Samorząd nie zlecił ich trucia, bo okazało się to zbyt drogie. Zewnętrzna firma chciała za usługę ok. 30 tys. zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe