Po pieniądzach. Udostępnili oszustom kody blik

  • 01.02.2020, 06:51
  • ak
 Po pieniądzach. Udostępnili oszustom kody blik FOT. pixabay.com
Chcieli pomóc, ale nie wsparli bliskich tylko oszustów. Dwoje mieszkańców powiatu zamojskiego straciło pieniądze po udostępnieniu kodów blik.

Zamościanin zgłosił się do komendy w czwartek, 30 stycznia. Opowiedział, jak z jego konta zniknął 1000 zł.

Komunikatorem internetowym otrzymał wiadomość od swojej ciotki. Kobieta prosiła o pożyczkę.  Mężczyzna niewiele myśląc pobrał kod blik z aplikacji mobilnej swojego banku. Podał numer i z jego konta wypłacono tysiąc złotych. Po jakimś czasie zatelefonował do niego syn kuzynki i powiedział, że ktoś włamał się na profil kobiety i wysyłał wiadomości jako ona, prosząc znajomych o pożyczki.

Tego samego dnia w podobnej sprawie  do komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Sitno. Ona została oszukana na blik przez "koleżankę", także straciła 1000 zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hej
Hej 01.02.2020, 08:03
Bez komentarza

Pozostałe