Mulawa zostanie wicemarszałkiem?

  • 03.12.2019, 09:45
  • Leszek Wójtowicz
Mulawa zostanie wicemarszałkiem?
Pochodzący z Tarnogrodu szef Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa (PiS) najprawdopodobniej zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Ma zastąpić na tym stanowisku Dariusza Stefaniuka, który został posłem. – To bardzo dobra wiadomość dla naszego regionu – mówią samorządowcy z Zamojszczyzny.

Wszystko wyjaśni się 3 grudnia wieczorem na sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące wyboru wicemarszałka województwa lubelskiego, rezygnacji z funkcji przewodniczącego sejmiku oraz wyboru jego następcy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nowym wicemarszałkiem zostanie 39-letni Michał Mulawa, który obecnie jest przewodniczącym sejmiku. Jego kandydaturę zgłosił marszałek Jarosław Stawiarski. Jeśli radni ją zaakceptują, to Mulawa zastąpi na stanowisku wicemarszałka Dariusza Stefaniuka z Białej Podlaskiej, który został posłem (członkostwa w zarządzie województwa nie można łączyć z mandatem posła lub senatora).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 03.12.2019, 13:30
Brawo fajny gość.

Pozostałe