Co nasz poseł na sercu ma?

  • 19.11.2019, 07:11
  • Leszek Wójtowicz
Co nasz poseł na sercu ma?
Jakie główne cele wyznaczyli sobie nasi parlamentarzyści na najbliższe 4 lata?

12 listopada po raz pierwszy zebrał się parlament w składzie wybranym w październikowych wyborach. Marszałek senior przyjął ślubowanie od 460 posłów, w tym naszych reprezentantów – Sławomira Zawiślaka, Tomasza Zielińskiego, Beaty Strzałki oraz Jarosława Sachajki.

Najdłuższy staż poselski ma Sławomir Zawiślak (PiS). Od 2005 r. zasiada w ławie poselskiej. To jego piąta kadencja. Zapowiada, że będzie skupiał się na dopilnowaniu realizacji podjętych już projektów związanych z budową w regionie nowoczesnej infrastruktury drogowej i kolejowej. To np. wykonanie do 2025 r. dwupasmowej drogi ekspresowej S-17 na odcinku Piaski – Hrebenne, rozszerzenie trwających inwestycji na drodze krajowej nr 74 (wschód – zachód), modernizacja, a nawet elektryfikacja linii kolejowej z Rejowca do Zamościa. Poseł zapowiada podjęcie starań o inwestycje kolejowe na liniach do Krakowa, Hrubieszowa i Bełżca.

Sławomir Zawiślak, zapowiada, że będzie wspierał przekazywanie funduszy rządowych na budowę i remonty dróg samorządowych oraz drogi wojewódzkie.

– Modernizacja infrastruktury drogowej i kolejowej musi wiązać się z uruchomieniem dodatkowych, dalekobieżnych połączeń kolejowych z Zamojszczyzną oraz odbudową, z wykorzystaniem środków rządowych, połączeń autobusowych pomiędzy mniejszymi miejscowościami – zauważa Sławomir Zawiślak.

Poseł zapowiada, że będzie domagał się realizacji na Zamojszczyźnie rządowych projektów odbudowujących potencjał przemysłu rolno-przetwórczego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
??????
?????? 02.12.2019, 20:11
Osioł z PiS z PUK tyszowce pasuje jak wół do karety .Warzocha to typowy Misiewicz ,zero pojęcia i kwalfikacji .Układ i już kariera pewna na lata .Chulaj dusz prawa nie ma .I to ma być wasz człowiek ?
??????
?????? 02.12.2019, 20:11
Osioł z PiS z PUK tyszowce pasuje jak wół do karety .Warzocha to typowy Misiewicz ,zero pojęcia i kwalfikacji .Układ i już kariera pewna na lata .Chulaj dusz prawa nie ma .I to ma być wasz człowiek ?
ciekawa
ciekawa 19.11.2019, 21:15
a Sasin??? przeciez startowal z naszego regionu to jak nic nie bedzie robil dla wyborcow ktorzy dali mu prace na cztery lata???zapomnieliscie o nim????spytajcie moze bedzie pamietal gdzie byl przed wyborami
czytelnik
czytelnik 19.11.2019, 19:18
Zakładając że będzie to cała kadencja, to ich podstawowym celem będzie wykonywanie poleceń prezesa.
lhr
lhr 19.11.2019, 12:40
Jakoś bardziej wierzę posłowi Zielińskiemu niż Zawiślakowi.
Zirytowany
Zirytowany 19.11.2019, 20:47
Ani jeden ani drugi oba siebie warci aby tylko do koryta się dostać

Pozostałe