Zamość: Pamięci ofiar UPA

  • 11.06.2019, 17:00
  • lew
Zamość: Pamięci ofiar UPA
W kościele garnizonowym pw. św. Jana Bożego w Zamościu odbyły się 9 czerwca uroczystości religijno-patriotyczne w 76. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu.

Ważnym wydarzeniem było poświęcenie Krzyża Pamięci Ofiar Ludobójstwa oraz odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Zygmunta Jana Rumla, oficera i polskiego emisariusza, rozerwanego końmi przez UPA w Kustyczach w przeddzień Krwawej Niedzieli w 1943 r. na Wołyniu. Mszy świętej przewodniczył ks. prof. Czesław Galek, a kazanie wygłosił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Zorganizowane przez Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu uświetnił Reprezentacyjny Zespół Wokalny Służby Więziennej.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krak
krak 12.06.2019, 09:21
Ta... a świstak siedzi i zawija sreberka
zawieśniak
zawieśniak 12.06.2019, 09:00
Legenda o smierci Rumla z rak UPA a tym bardziej o rezrwaniu go końmi nie znajduje zadnego potwierdzenia w źródlach. To tak jak z Rysiem i kieratem...

Pozostałe