Na wsi nietrudno o wypadek

  • 06.02.2019, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Na wsi nietrudno o wypadek
Najczęstsze przyczyny to upadek oraz pochwycenie i uderzenie przez ruchome części maszyn i urządzeń. W zeszłym roku w województwie lubelskim zgłoszono 1972 wypadki przy pracy w gospodarstwach rolnych, w tym 16 ze skutkiem śmiertelnym.

Lewą dłoń straciła podczas przecinania gałęzi na plantacji leszczyny 48-latka z powiatu biłgorajskiego. Poszkodowana potknęła się i upadła tak niefortunnie, że lewa dłoń zaczepiła o pracujący łańcuch pilarki, co spowodowało jej całkowite obcięcie na poziomie nadgarstka. Wezwane pogotowie lotnicze i natychmiastowa operacja nie przyniosły rezultatów.

Rolnik z powiatu hrubieszowskiego pracował sam przy cięciu sieczki na sieczkarni napędzanej silnikiem elektrycznym. Podczas pracy nastąpiło zapchanie sieczką kanału wylotowego. Chcąc udrożnić kanał, przy włączonym napędzie 36-latek ręką odgarniał sieczkę. Podczas tej czynności prawa dłoń dostała się w zasięg pracy bębna nożowego. Mężczyzna doznał urazu palca prawej ręki. 51-latek z tego samego powiatu naprawiał dachu na budynku gospodarczym. Rolnik wykorzystywał podczas pracy odpowiednią uprząż do pracy na wysokościach, ale podczas przepinania mocowania w wyższe miejsce na dachu niespodziewanie pękła łata konstrukcji dachu, na którą stanął. Mężczyzna spadł z dachu do wnętrza budynku, doznając urazu kręgosłupa.

Cały artykuł dostępny w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe