Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 21:58
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Wicemistrzowie z Tomaszowa Lubelskiego lecą na World Robot Olympiad. Powodzenia w Odense!

Udało się nazbierać pieniądze i już 20 września lecą do Danii na World Robot Olympiad. Cztery drużyny z Tomaszowa Lubelskiego są jedyną polską reprezentacją na światowych zawodach, w których weźmie udział 218 zespołów z 41 państw!
W zawodach w Danii uczestniczyć będzie 218 zespołów z 41 państw. Polskę reprezentują najlepsze drużyny z Tomaszowa Lubelskiego. Fot. World Robot Olympiad/fb
W zawodach w Danii uczestniczyć będzie 218 zespołów z 41 państw. Polskę reprezentują najlepsze drużyny z Tomaszowa Lubelskiego. Na lotnisku zameldowali się 20 września.

Autor: Tech-Max/fb

8 czerwca cztery drużyny z Tomaszowa Lubelskiego (dwie ze szkoły podstawowej nr 2, jedna z SP nr 3 i jedna z Budowlanki) w swoich konkurencjach wywalczyły wicemistrzostwo Polski w Finale Krajowym World Robot Olympiad 2023. Od tamtej pory zbierały na wyjazd do Odense w Danii, miejsca urodzenia Hansa Christiana Andersena, w którym to w drugiej połowie września odbędzie się finał zawodów dla wicemistrzów krajowych eliminacji (mistrzowie – z Polski to drużyna z zamojskiego „Społeczniaka” – lecą na finał do Panamy). 

Koszty dla czterech kilkuosobowych drużyn (w cenie są bilety lotnicze, zakwaterowanie, posiłki) to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy dodali skrzydeł zdolnym uczniom z Tomaszowa i wspólnie sponsorują im wyjazd. Poza prywatnymi osobami oraz przedsiębiorcami, firmami, do wyjazdu dołożyło się też miasto Tomaszów i powiat tomaszowski.

Mateusz Stefanik, trener i nauczyciel, mówi, że uczniowie, którzy po raz pierwszy lecą na zawody o takiej randze, stresują się. Starszacy znają temat, więc podchodzą do tego na luzie. Przed nimi wszystkimi niełatwe zadanie. Przygotowują się do konkurencji od dawna, ale na zawodach będą mieli utrudnione zadanie przez brak kontaktu z trenerem (można się z nim naradzić tylko w ciągu 10 minut), przez brak dostępu do internetu, telefonów, komputerów i przez zadania niespodzianki. Niektóre drużyny będą musiały też w języku angielskim opisać zadanie sędziom. Zawodnicy będą tam zdani wyłącznie na swoją wiedzę i siebie nawzajem. Mateusz Stefanik jest jednak dobrej myśli.

 – WRO to nie tylko rywalizacja podczas zawodów, ale doskonałe miejsce gdzie możemy uczyć się, szczególnie od państw azjatyckich, i poznawać nowe kultury. Nasze drużyny nie jadą po nagrody, ale doświadczenia i bezcenną wiedzę – mówi trener Stefanik.

Czego wobec tego życzyć drużynom?

 – Przede wszytki dobrej zabawy, ale i wysokiej pozycji na zawodach, bo to dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju i nagroda za pracę – dodaje Mateusz Stefanik.

Zawody rozpoczynają się 21 września. To będzie dla niektórych dzień przygotowań robotów, inni przygotują tylko boxy. Będzie też ceremonia otwarcia i wyjazd do nowo otwartego Domu Lego. 22 i 23 września uczestnicy WRO będą się już mierzyć w konkurencjach. Na koniec ogłoszeni zostaną zwycięzcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama