Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 7 sierpnia 2022 19:01
Reklama

Wólka Panieńska: Piłkarki z Areny Truskawkowej robią postępy

Dziewczęcy zespół Under-15 Suchowiczteam Wólka Panieńska wywalczył na boiskach przy ul. Droga Męczenników Rotundy w Zamościu brązowe medale mistrzostw krajowego zrzeszenia LZS „Piłkarska Kadra Czeka”. Ale to nie jedyny w tym roku sukces zawodniczek z gminy Zamość, szkolonych przez trenera Wojciecha Suchowicza.
Wólka Panieńska: Piłkarki z Areny Truskawkowej robią postępy
UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska powstał w 2017 r. Obecnie prezesem jest Marcin Siekierda.

Dwa lata temu – siódme miejsce w kraju, przed rokiem – piąte. Teraz trzecie. Wyniki, uzyskiwane w ostatnich latach w ogólnopolskich mistrzostwach krajowego zrzeszenia LZS „Piłkarska Kadra Czeka” najlepiej świadczą o postępach dziewczęcej drużyny Suchowiczteam Wólka Panieńska. Tegoroczna edycja rywalizacji zespołów Under-15 pod szyldem LZS zakończyła się turniejem finałowym na boiskach za Rotundą w Zamościu. Zawody rozgrywane były od 18 do 21 lipca. Startowało dziewięć najlepszych w Polsce zespołów zrzeszonych w LZS, wyłonionych drogą eliminacji powiatowych i wojewódzkich.

Tak wyglądała kolejność w klasyfikacji końcowej: 1. KSP Kielce (woj. świętokrzyskie), 2. KKPK Medyk Konin (woj. wielkopolskie), 3. UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska (woj. lubelskie), 4. AKF Wisła Brzeźnica (woj. małopolskie), 5. LUKS Astoria Szczerców Junior (woj. łódzkie), 6. KS SPEC Stal Łańcut (woj. podkarpackie), 7. LKS Plon Błotnica Strzelecka (woj. opolskie), 8. ULKS Prometeusz Tuchomie (woj. pomorskie), 9. Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu (woj. dolnośląskie).

„Na imprezie panowała świetna atmosfera. W czasie wolnym dziewczęta zwiedzały Zamość, wieczorem przed hotelem, w którym mieszkały w ramach integracji wspólnie tańczyły do ulubionej muzyki, a podczas zakończenia turnieju, zanim piłkarki KSP Kielce odebrały swoje medale i puchar, pozostałe drużyny utworzyły dla nich mistrzowski tunel. Dla wielu dziewcząt, które w tym roku grały w Zamościu, było to pożegnanie z Piłkarską Kadrą Czeka – teraz będą grały w starszych rocznikach” – czytamy na stronie internetowej krajowego zrzeszenia LZS.

Zawodniczką numer jeden w tym turnieju była reprezentantka Suchowiczteam Wólka Panieńska Jagoda Wróbel. I to właśnie ona dostała od organizatorów nagrodę dla najlepszej piłkarki. – To był dla nas udany turniej. W meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy 2:0 Wisłę Brzeźnica. Co ciekawe, dwa lata temu, w rozgrywkach „Małej Piłkarskiej Kadry Czeka” walczyliśmy z tym samym zespołem o drugie miejsce. I też ten decydujący mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0 – mówi trener Wojciech Suchowicz.

Brązowe medale w zamojskim turnieju, oprócz wspomnianej Jagody Wróbel, wywalczyły: Aleksandra Bednarz, Patrycja Bronikowska, Oliwia Bzówka, Natalia Ćwik, Roksana Kozłowska, Alicja Krępińska, Aleksandra Momot, Jagoda Mroczek, Martyna Nowosad, Maja Petryk, Marta Sierkowska, Milena Skiba, Anna Wołoch oraz pozyskane z zespołu Wilki Wilków – Julia Pisula i Nikola Saba.

Awans do finału krajowego Suchowiczteam wywalczył po tym, jak najpierw wygrał w Starym Zamościu eliminacje powiatowe, a następnie w Wilkowie – rozgrywki na etapie wojewódzkim (w finale 13:0 z Wilkami Wilków).

To jednak nie wszystkie osiągnięcia młodych piłkarek Suchowiczteam w sezonie 2021/2022. Juniorki młodsze Under-15, które zajęły trzecie miejsce w krajowym finale „Piłkarskiej Kadry Czeka” zmagania ligowe (rocznik 2007 i młodsze) zakończyły na pierwszym miejscu w województwie. W meczu o pierwszej miejsce wygrały 3:2 z Kingą Krasnystaw. – W lidze wojewódzkiej wygraliśmy wszystkie mecze. Ten finałowy, z powodu kłopotów kadrowych, musieliśmy jednak rozegrać w dziesięcioosobowym składzie. Na szczęście trener zespołu z Krasnegostawu był na tyle uprzejmy, że też wystawił do gry dziesięć, a nie jedenaście zawodniczek. Był jednak w o tyle lepszej sytuacji, że miał do dyspozycji rezerwę, a więc mógł dokonywać zmian w składzie – mówi trener Suchowicz.

W ligowym zespole Under-15 występowały: Aleksandra Bednarz, Patrycja Bronikowska, Oliwia Bzówka, Natalia Ćwik, Maja Koza, Roksana Kozłowska, Alicja Krępińska, Aleksandra Momot, Jagoda Mroczek, Martyna Nowosad, Maja Petryk, Marta Sierkowska, Milena Skiba, Anna Wołoch, Jagoda Wróbel i Karolina Żebura.

Zespół orliczek, czyli zawodniczek urodzonych w latach 2011-2013, też uczestniczył w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, jednak nie możemy podać, na którym miejscu został sklasyfikowany, bo chyba nikt tego nie wie. – W tej lidze nie gra się „na wynik”, dlatego punkty nie były podliczane, tabela nie była układana, a nikt nie zwracał uwagi na rezultaty. Mogę jedynie podać, że graliśmy z takimi zespołami, jak Podlasie Biała Podlaska, Piątka Plus Biała Podlaska, Stella Kraśnik i Kinga Krasnystaw – informuje trener Suchowicz.

Orliczki Under-12: Nikola Bryk, Natalia Ćwik, Małgorzata Dec, Julia Hałas, Rozalia Kłos, Jagoda Mroczek, Nicole Serafin, Karolina Sierkowska, Maja Staszczak, Milena Waga i Barbara Żelechowska.

W zespole Under-10 grały: Nikola Bryk, Jagoda Bucior, Małgorzata Dec, Julia Hałas, Lena Rybińska, Nicole Serafin, Maja Staszczak, Milena Waga i Barbara Żelechowska. Drużyna ta zdobyła mistrzostwo województwa w rozgrywkach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i awansowała do finałów ogólnopolskich – w Warszawie zajęła piętnaste miejsce wśród mistrzów wojewódzkich.

Warto dodać, że na zgrupowania i konsultacje szkoleniowe kadry wojewódzkiej powoływane były w zakończonym niedawno sezonie trzy piłkarki Suchowiczteam – Jagoda Wróbel i Aleksandra Bednarz (kadra Under-15) oraz Oliwia Bzówka (Under-13).

UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska powstał w 2017 r. Obecnie prezesem jest Marcin Siekierda. Szef zaangażowany jest w działalność klubu do tego stopnia, że poświęcił własne pole truskawkowe, by wybudować na nim boisko treningowe dla dziewcząt. – Zaorał truskawki, zasiał trawę. Nasza „Arena Truskawkowa” może nie jest duża, ale wystarczająca do prowadzenia na nim zajęć szkoleniowych. W pierwszym półroczu 2022 r. w naszym klubie trenowało 35 zawodniczek, urodzonych w latach 2007-2014. Treningi prowadziliśmy także na boisku przy świetlicy wiejskiej w Jatutowie, na orliku w Żdanowie oraz w gminnych halach sportowych w Płoskiem i Żdanowie – mówi trener Suchowicz.

Prezesowi i trenerowi pomagają inne osoby, wchodzące w skład zarządu – wiceprezes Piotr Skiba, druga wiceprezes Małgorzata Kazanowska, skarbnik Ewa Bzówka i sekretarz Joanna Szala. – Nieoceniona jest pomoc wielu innych rodziców zawodniczek. Ta pomoc była dla nas tej wiosny bardzo ważna, bo był to bardzo intensywny okres działalności naszego Suchowiczteam. Była to też najbardziej udana wiosna w pięcioletniej historii naszego klubu – dodaje Suchowicz.

Jako kierownicy drużyny na turniejach i różnych rozgrywkach udzielali się Marcin Mroczek, Piotr Maryńczak i Andrzej Bucior. Od samego początku z klubem związana jest Małgorzata Farion, która dba o wszelkie sprawy administracyjne, księgowe i logistyczne. Klub finansowany jest ze składek rodziców oraz środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki, gminy Zamość i sponsorów.

A jakie plany ma klub na nadchodzący sezon? – W końcem niedawno zakończonego sezonu opuściły nas dziewczęta z dwóch najstarszych w klubie roczników – 2007 i 2008. Być może niektóre trafią do klubów, posiadających zespoły w tych rocznikach. Od nas zespół Under-15 co roku odchodzi po sezonie, gdyż nie jesteśmy w stanie zapewnić starszym dziewczętom szkolenia i udziału w rozgrywkach, w odpowiedniej dla nich kategorii wiekowej. Pozostałe dziewczęta podzielimy na dwie grupy – młodziczek i orliczek. Młodziczki, czyli zawodniczki urodzone w latach 2010-2012 wezmą udział w wojewódzkich eliminacjach klubowych mistrzostw Polski Under-13. Liczymy na to, że do tego zespołu dołączą trzy zawodniczki z klubu Wilki Wilków, grające dotąd w lidze, w drużynie chłopców. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami tego klubu, zawodniczkami i ich rodzicami. Jeśli grupa dziewcząt z roczników 2013-2014 zrobi się w miarę liczna, to być może zgłosimy ją do wojewódzkiej ligi orliczek – odpowiada trener Suchowicz.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: no, szczególnie pedała, cośjakby u ciebieData dodania komentarza: 07.08.2022, 13:55Źródło komentarza: Podsumowanie tygodnia. Polacy kryzysu się nie boją i dramatyczne dane o pedofiliiAutor komentarza: MatkaTreść komentarza: Niech ten szpital doprowadzą do porządku. To skandal by na porodówce okna wypadały i jest pozaklejane taśmami,tak Taśmami! W zimie tam rodzić to jest tragedia,wieje z tych okien ,noworodki przez te kilka dni są w strasznych warunkach. Przebrać ciężko,bo marzną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W Tomaszowie w szpitalu to się czas zatrzymał!!!!Data dodania komentarza: 07.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Ciemne chmury nad szpitalemAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Duchownym znudziło się życie z bogiem na wiarę, z ręką na wiarę więc chcą spróbować życia z ręka na kroczu. Cudzym kroczuData dodania komentarza: 07.08.2022, 09:44Źródło komentarza: Podsumowanie tygodnia. Polacy kryzysu się nie boją i dramatyczne dane o pedofiliiAutor komentarza: kimTreść komentarza: https://thor4loveandthunderpelisplushd.tumblr.com/ https://ver-pelis-thor4loveandthunder.tumblr.com/ https://ver-pelisplus-thorloveandthunder.tumblr.com/Data dodania komentarza: 07.08.2022, 03:13Źródło komentarza: Zamość: Policjantka z Zamościa na podium wyścigu Orlen Tour de PologneAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:09Źródło komentarza: Werbkowice: Tragiczny wypadek. Motorowerzysta nie miał szans na przeżycieAutor komentarza: onlinemovieTreść komentarza: https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87367/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87366/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87365/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87364/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87363/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87362/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87361/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87360/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54603/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54602/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54601/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54600/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54599/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54598/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54597/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73696/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73695/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73694/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73693/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73692/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73691/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73696/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54596/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54595/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54594/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54593/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54592/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54591/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54590/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87358/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87357/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87356/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87355/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87354/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87353/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87352/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87350/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26051/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26050/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26052/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26053/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26054/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26055/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26056/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26057/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26058/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26059/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73690/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73689/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73688/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73687/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73686/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73685/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73684/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26041/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26042/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26043/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26044/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26045/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26046/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26047/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26048/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26049/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73676/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73677/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73678/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73679/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73680/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73681/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73682/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73683/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26030/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26039/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26038/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26037/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26036/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26035/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26034/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26033/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26032/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26031/Data dodania komentarza: 07.08.2022, 03:06Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Język – to nas łączy. Dziś otwarcie Festiwalu Stolica Języka Polskiego [PROGRAM]
Reklama
Reklama